Перейти до змісту

Яка нормальна робоча температура для HDD ?


Рекомендовані повідомлення

Ну власне хотів взнати межі нормальної температури вінчестера, а також поріг який не бажано перевищувати.

Раніше в мене був один вінт WD2500KS, ніякого охолодження до нього я не застосовував, просто на передній панелі корпуса стояв вентилятор що вдував повітря в корпус і одночасно обдував його. При цьому температура HDD не перевищувала 35градуів. Зараз докупив ще одного - WD2500JS, модель аналогічна до попередньої відрізняються лише розміром кешу (в першого 16, в друго 8Мб).

Так от ця бяка одразу нагрілась до 52градусів, а старому вінту пофіг - 33. Чи є така температура нормальною? Чи може краще поставити на нього вентилятора? (не хочеться, гудіти буде...)

І чого один з них гріється а інший ні? Пердній вентилятор обдуває їх однаково, розміщені симетрично відносно нього (хоча вже пробував по різному) Чи може це тому, що зараз я перешошу кілька десятків гіг зі старого HDD на новий?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну власне хотів взнати межі нормальної температури вінчестера, а також поріг який не бажано перевищувати.

Раніше в мене був один вінт WD2500KS, ніякого охолодження до нього я не застосовував, просто на передній панелі корпуса стояв вентилятор що вдував повітря в корпус і одночасно обдував його. При цьому температура HDD не перевищувала 35градуів. Зараз докупив ще одного - WD2500JS, модель аналогічна до попередньої відрізняються лише розміром кешу (в першого 16, в друго 8Мб).

Так от ця бяка одразу нагрілась до 52градусів, а старому вінту пофіг - 33. Чи є така температура нормальною? Чи може краще поставити на нього вентилятора? (не хочеться, гудіти буде...)

І чого один з них гріється а інший ні? Пердній вентилятор обдуває їх однаково, розміщені симетрично відносно нього (хоча вже пробував по різному) Чи може це тому, що зараз я перешошу кілька десятків гіг зі старого HDD на новий?

Не переймайся ,в мене був такий вінт WD2500JS ,також показував більше 50 градусів при різних способах охолодженя ,глюк датчика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

глюк датчика.

Дякую. Звідки така інфа?

В свій час також периймався цім питанням ,неречитав кучу форумів ,на деяких натрапив на таку відповідь ,і заспокоїся.

на якому форомі це було зараз не вспомню,він працює вже майже рік,претензій нема,тільки сильно клацає при виключенні. :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прочерять лучче градусником .. или на крайняк рукой ... - мне попадались винты на которых можно было жарить яйцА ... и пытать должников... кста мне тоже запомнился вестерн ... вроде 200 ... непомню точно ... лично моя 320 арбайтен 35 дигрииз стэйбл!! - есть предположение что темпа зависит от количества блинов в винте .. а в старых (малоразмерных винтах до 320 гиг) могли применятся старые блины малой емкости .. потому их всунуто больше.... хотя хз ... - проверь рукой - если долго держать низзя значит факт - лучше както от него избавится...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На дотик температура вінтів майже не відрізняється... Мабуть дійсно глюк датчика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

насчет температуры есть весьма устойчивое и вроде бы подтверждаемое производителями мнение, что максимальная "комфортная" температура для винчестеров находится в пределах 30-50 градусов (у SAS или SCSI может быть выше, около 60). нагрев механической части выше этой планки, также как и переохлаждение, серьезно влияет на сохранность свежезаписанных данных. электронной части вреден только нагрев, да и то если выше 70-80 градусов, что маловероятно в исправном винчестере. результатом перегрева электроники могут быть глюки вроде искажения данных или зависания контроллера. из-за перегрева механики на винте могут появиться восстановимые бэдблоки. самый худший сценарий - случайная запись в служебную область винта, но и это в принципе лечится.

внутренний термодатчик винта обычно измеряет температуру воздуха где-то вблизи контроллера, так что верить ему не стоит - лучше использовать внешний контактный термодатчик (медицинский цифровой термометр, мультиметр с термодатчиком, термодатчик подключаемый к матери или к реобасу, встроенному в корпус или отдельному)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...