Перейти до змісту

Соєве молоко


Tarzanych

Рекомендовані повідомлення

Не знав куди приліпити повідомлення, в темі про вегетаріанство все таки більше обговорення способу харчування.

Спробував сьогодні, вийшло дуже вдало.

Рецепт:

1. Замочити сою на ніч, годин так на 8. Одразу попереджаю, вона дуже розбухає, я вже через півтори години мусив воду доливати, так що робіть це з запасом

2. Зранку промити боби у проточній воді і злити все

3. Покласти сойку в блендер, залити кип'яченою або сирою водою так, щоб вона мінімально покривала боби, подрібнити на високій швидкості

4. Процідити густу масу через сито. Те, що не відцідилось, знову залити водою до такого ж рівня і повторити операцію :) В принципі можна і третій раз спробувати, але вже від четвертого точно толку не буде

5. Пропустити все через кілька шарів марлі чи щось подібне (я прав просто щільне бавовняне полотно), і відтиснути. Макуху, яка залишилась можна запросто додавати в котлети, пельмені, фарш тощо

6. Хай вас не лякає запах квасолі, доводимо наше молочко до кипіння, і він благополучно зникає

7. Останній крок - добавки. Це вже як кому подобається. Я додав цукор і ванілін :)

Молоко можна використовувати всюди замість традиційного - до кави, у випічку :) Навіть йогурт, якщо я не помиляюсь, можна робити

Взагалі молочне я теж вживаю, просто захотілось погратись.

Смачного :)

1344955377_soevoe-moloko5.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

теж так роблю. Тільки кип’ячу десь 30 хвилин, тоді воно легше перетравлюється.

А з кип’яченого молока можна робити тофу (соєвий сир). Молоко покипить хвилин 3, потів відставляю з вогню і добавляю сік лимона, стільки, поки не почне з’юрджуватись. тоді трохи помішую, і можна відцідити на марлю, як звичайний сир.

Також можна робити соєвий йогурт. Знайома розповідала, що як закипить декілька хвилин, відставити, і як охолоне до 40 градусів, додати суху закваску, або йогурт Евіталія (можете спробувати інші) і в теплому місці лишити до 9 годин.

Я соєвий йогурт ще не робив, а молочний йогурт робив так: молоко 3л кипіло хвилин 5, щоб усі чужі бактерії загинули, потім, коли воно охолонуло до теплоти, висипав туди пакет закваски, розмішував, ставив кастрюлю на ел. плитку на самий мінімум. І годин за 9 був дуже густий йогурт. Думаю, соєвий можна спробувати теж за подібною процедурою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Olesya, буває частенько на Завокзальному ринку.

Я правда замовляю разом з вегетаріанськими продуктами, 400 г коштує 5 гривень

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...