Перейти до змісту

Оплата послуг адвоката


UKR

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть, будь ласка, як зазвичай зараз оплачується послуга адвоката, якого наймаєш представляти інтереси в суді ? Це відсоток від суми позову ? І по терміну оплати - це передоплата, чи інші варіанти ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивлячись від того, як ти домовишся. Кожен працює по своїй, індивідуальній системі. Хтось звертає увагу на складність справи, хтось бере певний відсоток.

Зазвичай є передоплата - це в середньому 50%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як на рахунок того, що якщо в суді не подати доказів оплати послуг адвоката, то в разі вимоги стягнення цієї допомоги з відповідача, вимогу не задовільнять бо немає підтвердження оплати?

А сума залежить від складності справи ну і виду справи: кримінальна, господарська, цивільна, адмінка, сімейни спір і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо справа господарська і не надто складна, який приблизно відсоток бере адвокат ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як на рахунок того, що ... немає підтвердження оплати?

Ніщо Вам не заважає отримати у адвоката квитанцію про сплату гонорару.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо справа господарська і не надто складна, який приблизно відсоток бере адвокат ?

Якщо сума позову невелика то 10%. Якщо сума велика то 5-7%

Ніщо Вам не заважає отримати у адвоката квитанцію про сплату гонорару.

Особливо якщо юр особа платить по перерахунку і треба платіжне доручення. Тоді від тої квитанції пшик.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо справа господарська і не надто складна, який приблизно відсоток бере адвокат ?

Якщо сума позову невелика то 10%. Якщо сума велика то 5-7%

Ніщо Вам не заважає отримати у адвоката квитанцію про сплату гонорару.

Особливо якщо юр особа платить по перерахунку і треба платіжне доручення. Тоді від тої квитанції пшик.

Дякую за допомогу !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніщо Вам не заважає отримати у адвоката квитанцію про сплату гонорару.

Особливо якщо юр особа платить по перерахунку і треба платіжне доручення. Тоді від тої квитанції пшик.

А копію платіжного доручення до уваги суд не бере? Доказом сплати судового збору - приймає точно. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо справа господарська і не надто складна, який приблизно відсоток бере адвокат ?

Як хто. І не обов'язково береться фіксований процент, адже не всім категоріям справ можна дати грошову оцінку, з якої легко вирахувати процент. Може бути конкретно визначена сума: стільки - за підготовку позовної заяви і консультування клієнта; стільки плюс ікс - за підготовку і представництво в суді; ігрек - повноцінна участь в місцевому та апеляційному суді, і так далі.

Зрештою, в господарський суд нині щоб звернутися - то не менше 1073,00 грн. судового збору сплатити треба, а загалом треба платити 2% судового збору, не менше, ніж 1,5 мінімальні заробітні плати станом на початок року.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо справа господарська і не надто складна, який приблизно відсоток бере адвокат ?

Як хто. І не обов'язково береться фіксований процент, адже не всім категоріям справ можна дати грошову оцінку, з якої легко вирахувати процент. Може бути конкретно визначена сума: стільки - за підготовку позовної заяви і консультування клієнта; стільки плюс ікс - за підготовку і представництво в суді; ігрек - повноцінна участь в місцевому та апеляційному суді, і так далі.

Зрештою, в господарський суд нині щоб звернутися - то не менше 1073,00 грн. судового збору сплатити треба, а загалом треба платити 2% судового збору, не менше, ніж 1,5 мінімальні заробітні плати станом на початок року.

А сума винагороди адвокату залежить від результату справи ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А сума винагороди адвокату залежить від результату справи ?

В Україні рідко практикується так званий "гонорар успіху". Як правило, обов'язково має бути внесена якась сума, а винагорода за позитивний результат передбачається факультативно.

Особисто я називаю суму гонорару наперед, і беру її до першого судового засідання в справі. Я отримую гроші за свою роботу, за підготовку документів, за збирання доказів, за вироблення правової позиції, за консультування, за представництво в суді. Було б нелогічно проробити це все, затратити час, ресурси - і нічого не отримати. Кожна робота має оплачуватися.

Інколи бувало й таке, що клієнт в ейфорії від виграної справи давав певну суму "зверху", без будь-яких попередніх про це домовленостей. Це, звісно, приємно.

Але не бачу сенсу працювати, добитися позитивного для клієнта результату - а потім ще й бігати за клієнтом, і просити його заплатити гроші, чи ж судитися з ним (на щастя, такого ні разу не траплялося). Бо клієнт почне морозитися: "А ще ж апеляція", "А ще ж касація", "А отуто написали не так, як я хтів... " і т.п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А сума винагороди адвокату залежить від результату справи ?

В Україні рідко практикується так званий "гонорар успіху". Як правило, обов'язково має бути внесена якась сума, а винагорода за позитивний результат передбачається факультативно.

Особисто я називаю суму гонорару наперед, і беру її до першого судового засідання в справі. Я отримую гроші за свою роботу, за підготовку документів, за збирання доказів, за вироблення правової позиції, за консультування, за представництво в суді. Було б нелогічно проробити це все, затратити час, ресурси - і нічого не отримати. Кожна робота має оплачуватися.

Інколи бувало й таке, що клієнт в ейфорії від виграної справи давав певну суму "зверху", без будь-яких попередніх про це домовленостей. Це, звісно, приємно.

Але не бачу сенсу працювати, добитися позитивного для клієнта результату - а потім ще й бігати за клієнтом, і просити його заплатити гроші, чи ж судитися з ним (на щастя, такого ні разу не траплялося). Бо клієнт почне морозитися: "А ще ж апеляція", "А ще ж касація", "А отуто написали не так, як я хтів... " і т.п.

Але ж з іншого боку для адвоката немає стимулу, щоб виграти справи - все одно гроші ті самі (ну окрім престижу) ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але ж з іншого боку для адвоката немає стимулу, щоб виграти справи - все одно гроші ті самі (ну окрім престижу) ...

Престиж, виграні справи, і рекомендації - це головне для адвоката, який думає за своє майбутнє :) Якщо Ви помітили, адвокати здебільшого не рекламуються в рекламних газетах. Це тому, що пряма реклама для адвокатів практично не діє. Клієнти шукають собі юристів за рекомендаціями інших.

Кожна програна справа - це "мінус" в карму. Кожна виграна - "плюс".

Якщо Ви вважаєте, що виграш Вашої справи буде настільки суттєвим бонусом для авдоката, то запропонуйте адвокату оплату, наприклад, X/Z, де Х буде сплачено авансом, а Z - після позитивного результату.

До речі, нещодавно отримав спамерську розсилку, де якась невідома юридична компанія (здається, з Сумської області), без адреси, лише з одним телефоном бралася за ведення справ на умовах "оплати по результату". Для мене очевидно, що молодий юрист, який не має клієнтів, таким чином вирішив розширити свою клієнтську базу. Що ж, судячи з того, що багато людей звикли шукати безкоштовний, або умовно-безкоштовний сир - то своїх клієнтів будуть мати. Ось текст їхнього оголошення:

Юридическая фирма с многолетним опытом работы в области налогового,

административного и хозяйственного права, предлагает Вам ЭКСКЛЮЗИВНОЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ

по сопровождения Ваших интересов в административных и хозяйственных судах

с оплатой наших услуг, только после принятия решения в Вашу пользу.

Такая система оплаты, уже давно, применяется в США и носит название Contingent fee (Оплата по результату).

Нашими юристами наработан достаточный опыт, чтобы работать с клиентами

на таких условиях и идти в ногу со временем.

Відтак, якщо "впервые в Украине" - значить, досі такого ніхто не практикував, чи як? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Професійний і поважаючий себе адвокат не буде гарантувати 100% успіху, тому й післяоплата за виграш малоактуальна. Краще синиця в жмені ніж журавель в небі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Професійний і поважаючий себе адвокат не буде гарантувати 100% успіху, тому й післяоплата за виграш малоактуальна. Краще синиця в жмені ніж журавель в небі.

Вірно. Дозволю собі процитувати себе ж, з іншого форуму:

Передусім, не вимагайте у адвоката гарантій того, що Ваша справа виграшна. Знайте, що адвокатам Правилами адвокатської етики заборонено гарантувати клієнту позитивний результат. Адже багато факторів не залежать від адвоката. Якщо ж адвокат обіцяє Вам успіх – будьте обережними, або попросіть його аргументувати свою точку зору. Можливо, у адвоката тиждень тому успішно завершилася справа, яка один в один нагадує вашу? Або адвокат зможе показати Вам 3-5 судових актів вищих судів, позиція яких буде на Вашу користь? Тоді передумови для позитивного результату, звісно, є. Але лише ПЕРЕДУМОВИ, але не стовідсоткова гарантія. За все життя в мене не було ще жодної справи, яка була б один-в-один схожа на іншу: всі справи мають свої відмінності, й інколи такою відмінністю може стати навіть один свідок чи документ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримаю колег не по причині солідарності, а по повній згоді з їхніми словами...

Від себе добавлю:

1. На рахунок "не буде гарантувати 100% успіху":

Стаття 14 Адвокатської етики забороняє при рекламуванні заявляти вірогідність успіху, оскільки (цитую) "можуть викликати безпідставні надії у клієнтів"

2. В Європі більш практикується погодинна оплата. Також нещодавно розмовляв з Італійцем, який розповідав, що при розлученні окрім погодинної оплати, сплачував 10% від вартості майна, щодо якого був спір після успішного розгляду справи в суді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раз тут вже збираються адвокати, запитаю тут: а ви, випадково, безкоштовних консультацій не даєте? Може вже де на Борді є така гілка створена?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда...

Ця гілка http://board.lutsk.ua/forum/74-jurisdikcja/ й була для цього створена. В рідких випадках, якщо хтось не хоче "світити" на загал ситуацію чи документи тоді треба йти персонально до юриста.

І особисто коли до мене приходять клієнти, за "поговорити", тобто за консультації я грошей не беру. Якщо клієнту треба письмова консультація - тоді це робиться оплатно, але всього за мою практику в мене було не більше десятка таких випадків :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда...

Ця гілка http://board.lutsk.u...74-jurisdikcja/ й була для цього створена. ..

ні, ну те, що є цілий розділ - це зрозуміло, але будь-яка тема, створена на Борді відразу наповнюється флудом і флеймом словопоносячих широкопрофільних "спеціалістів"...

Я ж маю на увазі тему, в якій мали б право відповідати тільки дійсно юристи, тобто, таку, в якій неюрист міг тільки задати запитання (додати до нього уточнення), а відповіді щоб були тільки від юристів. Тобто, що якщо в цій темі є якась відповідь, то читач вже впевнений, що її дав юрист, а не хтось "ятакдумаю".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоді є сенс писати не на борду, а в якісь гілки на форумі "Ліги".

Там професійні юристи, бухгалтери, аудитори.

Щоправда, там не прийнято "домахувати" аудиторію так, як це буває тут: уточнив, доповнив, не сподобалася відповідь - перепитав ще раз :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоді є сенс писати не на борду, а в якісь гілки на форумі "Ліги".

Нажаль, і там вистачає "я-так-вважаю"...

А щодо "в якій мали б право відповідати тільки дійсно юристи"(jack74)

це вже питання до Yarchikа...а точніше повинно бути прохання на рахунок того, щоб у випадку, коли автор посту просить писати лише фахівців і лише по суті, модератор давав би попередження і присікав усі спроби флейму.....ІМХО....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для того треба провести "атестацію юристів борди" :)

Вірніше ІДЕНТИФІКАЦІЮ :)

Отже, все цілком можливо, і таку тему можна створити? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як свідчить досвід, насправді це малоефективно. Поясню, чому.

Люди, які задають питання, як правило, не вказують багатьох істотних моментів своєї проблеми. Вони задають питання поверхнево, наприклад, "Скільки коштує подати позов до суду?"

Припустімо, що в дійсності людину цікавить розмір судового збору (раніше - державне мито) при поданні позовної заяви до суду. Але людина не зазначає, до якого суду: загального, адміністративного чи господарського. Не зазначає категорії справи. Не зазначає, про що позов - адже ставки судового збору диференційовані в залежності від змісту позовних вимог. Не наводить інших відомостей, які можуть бути суттєвими, а то й навіть повністю звільняти позивача від сплати судового збору.

І все це доводиться "витягувати" з людини. На це тратиться час. Людина нервує, мовляв, я ж задав нормальне питання, а від мене ще щось хочуть?!! Врешті відповідь може бути дана, але для цього юристу доведеться затратити півгодини свого часу, довго клацати по клавіатурі, задаючи уточнюючі питання, аби врешті решт надати відповідь. За особистого (чи хоча б телефонного) контакту це зайняло би 1-2 хвилини.

Тому особисто я даю відповіді на ті питання, які поставлені вичерпно, повно і чітко. Але мало хто вміє так сформулювати суть своєї проблеми.

Крім того, дуже часто для того, аби орієнтуватися в ситуації, треба вивчити документи, які є в людини. А людина не схоче їх тут показувати.

Трапляються й інші нюанси, про які не варто писати на форумах.

Адвокати, які дають відповіді в інтернеті чи в ЗМІ, давно притримуються простого алгоритму:

1. Людиною задається питання про "щось".

2. Людині дається короткий юридичний аналіз цього "щось".

3. Підсумовується все фразою на зразок "таким чином, особа має право на те і на це. Якщо ви вважаєте, що ваше право порушене - вам слід звертатися до суду".

В кожного є один чи кілька знайомих юристів. Чимало адвокатів не беруть грошей за консультації, і я також притримуюся такої позиції. Тому в 99% випадків можна знайти відповідь на юридичне питання безкоштовно.

Хай мене простять Javier і йому подібні, але при вирішенні питання відкриття підрозділу "фахових юридичних консультацій" я особисто виходитиму не з потреб бордівчан, а з можливостей юристів. Якщо фахові юристи борди візьмуть на себе такі обов'язки по наданню консультацій - то, очевидно, у відкритті такого підрозділу буде сенс. Якщо ж це нікому з юристів не потрібно (наприклад, як мені, адже при бажанні я можу давати відповіді на питання і без додаткових підрозділів) - то поява такого підрозділу явно "не на часі". Який сенс відкривати розділ, в якому ніхто не захоче допомагати? І тим більше слідкувати за тим, щоб неюристи там не писали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

отже, все залежить від того, чи в нас є такі юристи, які б бажали відповідати в темі без флуду...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...