Перейти до змісту

Ученые создадут нано-версию машины Бэббиджа


Morock

Рекомендовані повідомлення

25-8.gif

Дизайн первого компьютера - "машины Бэббиджа", придуманной Чарльзом Бэббиджем 200 лет назад, - вдохновил команду ученых на создание нано-версии такого устройства.

Машина Бэббиджа включала в себя более 25000 различных рычажков, шестеренок и других мелких деталей и весила более 13 т.

Профессор университета Висконсин-Мэдисон Роберт Блик (Robert Blick) рассказал, что его команда создаст нанокомпьютер, использующий микрочастицы так же, как машина Бэббиджа использовала свои детали.

Армия США заинтересована в подобных устройствах, поскольку, в отличие от обычных, они не подвержены влиянию электромагнитных волн, которые могут использоваться противником, чтобы вывести технику из строя.

Первый прототип будет сделан из частиц золота и кремния и, по словам ученых, будет применяться в автомобильных двигателях.

Оригінал

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На мою думку дуже цікава ідея. Я собі можу уявити як після ел.магнітного імпульсу всі машини з системами ел. регулюв. подачі палива чи запалювання зупиняться. А якийсь дід на москвічу старенькому буде їздти ( дана думка взята з допущенням того моменту що москвіч до цього часу не згниє) :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якийсь дід на москвічу старенькому буде їздти ( дана думка взята з допущенням того моменту що москвіч до цього часу не згниє) :-)

ага. и если нефть для производства бензина останется :glare:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нічо... Там де переважна кількість москвічів (село) скоро навчаться синтизувати ядерне паливо і переведуть свої мафини на нього. =)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніче в них з тим компом не вийде... Щоб подалати природні сили (тертя, кочення, ковзання) в наносвіті тре постаратись.

Скоріше всього шо робити такий компік буде як перша лампова машина - ламатися після кожної операції.

А головне те, шо в дію приводити його буде шо? - Ну звичайно якийсь електроприборчік! того шо тіпка який сидить за кермом і клацає шось за нанокомпіком я собі не уявляю. ;)

В нашому світі створювати компи на механіці недоцільно. Якшо вже так хочеш маленький нанокомп то принаймі використовуй енергію хімічних чи хоча б біологічних реакцій. Генетика ще поки так не розвинулась як би хотілось, тому маємо шо маємо - а маємо компи на електриці і буде ше так років 15 якшо не більше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніче в них з тим компом не вийде... Щоб подалати природні сили (тертя, кочення, ковзання) в наносвіті тре постаратись.

Скоріше всього шо робити такий компік буде як перша лампова машина - ламатися після кожної операції.

А головне те, шо в дію приводити його буде шо? - Ну звичайно якийсь електроприборчік! того шо тіпка який сидить за кермом і клацає шось за нанокомпіком я собі не уявляю. :)

В нашому світі створювати компи на механіці недоцільно. Якшо вже так хочеш маленький нанокомп то принаймі використовуй енергію хімічних чи хоча б біологічних реакцій. Генетика ще поки так не розвинулась як би хотілось, тому маємо шо маємо - а маємо компи на електриці і буде ше так років 15 якшо не більше...

Да ну ти загнув. Су-35 на початку століття нада було забахати з фанери і на паровому двигуні :mdr:

Просто найпростіше мабуть щось механічне забабухати в нано, а далі удосконалювати технології! :D

А енергію хімічних чи хоча б біологічних реакцій ще в великих компах не навчилися використовувати, тільки обкатують технології.

Потрібно завжди памятати про реальність, а не літати в хмарах :mdr:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

а по мойму досить реальна штука

в машині може працювати церез якусь передаючу момент систему від двигуна

стосовно надійності і зношування хз

деталі мають вийти майже невагомими, відтак взаємодію між ними правильніше розраховувати не від тертя, а від міжмолекурярних звязків

крімтого якщо елементи будуть мати правильну кристалічну решітку, вони будуть не аби якої міцності

приймі я так думаю :)

може є тут фізики? виправте мене

да і якщо воно запрацює вояки можуть зацікавитись

а біологічні....

угу уяви собі комп, який 2+2 виконує декілька годин :)

а тепер постав його на правах блоку керування інжектором і....

йди пішки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а по мойму досить реальна штука

в машині може працювати церез якусь передаючу момент систему від двигуна

стосовно надійності і зношування хз

деталі мають вийти майже невагомими, відтак взаємодію між ними правильніше розраховувати не від тертя, а від міжмолекурярних звязків

крімтого якщо елементи будуть мати правильну кристалічну решітку, вони будуть не аби якої міцності

приймі я так думаю :)

може є тут фізики? виправте мене

да і якщо воно запрацює вояки можуть зацікавитись

а біологічні....

угу уяви собі комп, який 2+2 виконує декілька годин :)

а тепер постав його на правах блоку керування інжектором і....

йди пішки

Якщо мураха (що вважаеться найсильнішою букашкою) НЕ МОЖЕ подолати поверхневий натяг води (ту ж молекулярну взаемодію), то цікаво яку треба буде силу щоб привести в дію запчастини такого компіка в наносвіті???

А на рахунок 2+2, що виконуеться декілька годин то ти загнув. Коли кидаеш ложку соди в стакан з уксусом реакція декілька годин проходить чи що???

От такого типу реакції і використовують. Такшо доцільніше наклепати таких нанороботів на 300 - 400 операцій кожен, чим ламати голову над тим як привести в дію механічні частини наномашини.

А взагалі тема "ізначально" мертва... Майбутне за квантовими технологіями однозначно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і до чого тут поверхневий натяг?

а ну-ка, для якого середовища характерне це явище?

хтось прогуляв фізику...

по мойму це свого роду кульмінація механіки

і якщо це можна ефективно використати, то чому ні?

а от скажи мені, що і в який метод можна обчислити через реакцію гасіння соди оцтом?

по тому що я читав, вже існують біо-хімічні обчислувальні машини

точніше їх прообрази

обчислення проводиться зі швидкістю метаболізма якихось там клітин

типу реакція на фермент А і Б буде фермент В

але швидкість обчислення базових операцій на рівні декількох годин

хоча може я відстав від життя...

а що до мертвих напрямків...

мені так не здається

для чого мікроскопом забивати цвяхи, якщо це можна зробити набагато простішим і дешевшим молотком?

да колись прийдуть квантові технолігії, але це ще не значить що їх будуть тикати одразу у всі сфери і напрямки

а може щей таке трапитись що найдуться такі, де їх не можна буде використати впринципі.

це вже тільки час покаже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...