Шановний vanus.
Є така проблема. Поруч з відмосткою (впритул) викопана яма під «септик», розміри: ширина бл. 1.4 м, довжина - бл. 2.6 м, глибина - 1.3м для першого відділення, 1.6 м для другого. Грунт – чорнозем до 1.2 м далі – глина (суглинок?) . Яма не бетонована. Септик з єврокубів, утеплених пінопластовими плитами, куби між собою не скріплені, вхідна труба закріплена жорстко (і вихідна також). Рівень грунтових вод: в криниці зараз 3 м від поверхні, в лютому-червні підтоплює льох 1- 1.5 м від поверхні. На відстані 12 м від септика викопаний фільтраційний колодязь глибиною 1.4 м (якщо його не поглиблено).
Поясніть, будь-ласка, яким чином впливатиме ця яма на фундамент і стіни будинку впродовж найближчого часу, а також подальші перспективи? Чи надійний такий септик? Як працюватиме дренаж в таких умовах, особливо при підйомі води до 1 м від поверхні?
І, можливо, Ви знаєте, яку відповідальність нестиме співвласник перед іншим співвласником у разі пошкодження цілісності капітальної будови, або завдання іншої шкоди будинкові? Хоча б розділ законодавства. Дякую.