Перейти до змісту

Порадьте покупцю зем. ділянки


carlzeiss

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Завчасно прошу вибачення, якщо тема була, і я її не знайшов.

Збараюсь купити зем. ділянку, призначення - будівництво і обслуговування інд. будинку.

Хто може по пунктах, детально розжувати наступні питання:

1. Всю процедуру оформлення продажу.

2. Список документів сторін.

3. В яких конторах краще це робити (не хочеться заплатити гроші новоспеченій конторі-бульбашці, яка невдовзі "лопне".

4. Орієнтовна вартість послуг контор.

5. Підводні камені, що чекають на покупця.

Опубліковано

договір купівлі-продажу земельної ділянки оформляється не в "конторі-бульбашці", а в нотаріуса. необхідний перелік документів для заключення договору купівлі-продажу уточнити можна в того ж нотаріуса. після цього йдете на підприємство, яке має ліцензії для здійснення топографо-геодезичних та землевпорядних робіт. замовляєте топографо-геодезичну зйомку, технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку та обмінний файл. коли все на руках - далі на реєстрацію і виготовлення державного акта в управління держкомзему (в яке? - це залежить від розташування ділянки). по Луцьку роблять "Луцькмістобуд", "Луцькземресурс", "ТБК" і ще кілька дрібніших фірм і підприємців. Луцьким районом займається фірма "Горизонт", що на вул. Ковельська. можливо є й інші підприємства, але про них не чув.

  • 1 місяць потому...
Опубліковано

технічну документацію дійсно треба робити і це не забаганки управління Держкомзему. якщо документи на землю попереднім власником оформлялись недавно (1-2 роки тому), то звичайно ж краще звернутись в ту організацію, яка їх робила раніше (може вийти трохи дешевше). якщо документи старі (зокрема державний акт старого зразка), то загалом не грає великої ролі куди звернешся. фірми перелічив в пості №2.

Опубліковано

Якщо держакту ледь рік, то варто звернутись на фірму, яка готувала попередню документацію. Можливо не доведеться робити нову топографо-геодезичну зйомку.

З приводу переоформлення земельних ділянок, коли робиться відмітка на державному акті, то це вже досить давно не діє та практикувалось це всього-то з пів року. Навіть якби таку практику не відмінили, я би все одно рекомендував переоформляти державний акт. ІМХО все ж спокійніше якось, коли маєш на руках нормальний зареєстрований документ, де нормально вдруковане твоє ПІП, а не пописано, покреслено і не наклепано десяток печаток.

  • 4 тижня потому...
Опубліковано

З приводу переоформлення земельних ділянок, коли робиться відмітка на державному акті, то це вже досить давно не діє та практикувалось це всього-то з пів року. Навіть якби таку практику не відмінили, я би все одно рекомендував переоформляти державний акт.

Ну на рахунок відмітки ви дещо перебільшили, на даний момент здійснюють, а описане вище дійсно було, і було на підставі скасування наказу Держкомзему, щодо порядку проставлення даної відмітки і скасували його на підставі, того що даний наказ був не зареєстрований в Мінюсті. Можливо і можна проставити відмітку на старому держ.акті, якщо уважно почитати Методичні рекомендації до постанови КМУ №1021, де зазначається "присвоює документації із землеустрою, яка знаходиться в архіві територіального органу Держземагентства у районі (місті), обліковий номер", але нажаль цього працівники управління не роблять їм простіше відіслати людину за технічкою.

А нарахунок "бумажки" без різних відміток, то відповім що можливо ви чули, що з прийняттям ЗУ "Про ДЗК" та поправок в інші закони з 2013 року буде здійснювати Мінюст з видачею Витягу з Державного реєстру прав на підставі заяви, а державні акти будуть лише підставою реєстрації прав на земельну ділянку.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...