Перейти до змісту

Sunny 16 rule


nameless

Рекомендовані повідомлення

Сие значитЪ, что если снимаешь на плёночную камеру, а под рукой нету экспонометра и его нету в камере, то можно воспользоваться следующим правилом. Чтобы получить правильно экспонированный снимок в солнечную погоду, на камере нужно установить следующую экспопару: диафрагму - 16, выдержку - обратную чувствительности фото-материала. Например:

* В солнечный день, снимая на плёнку чувствительностью ISO 100, нужно установить диафрагму равной 16, выдержку - равной 1/100 или 1/125

* Снимая на плёнку, чувствительностью ISO 200, установить диафрагму - 16, выдержку 1/200 или 1/250

* Снимая на плёнку, чувствительностью ISO 400, установить диафрагму - 16, выдержку 1/400 или 1/500

Диафрагму можно произвольно менять, при этом соблюдая экспозицию (открывая диафрагму - уменьшать выдержку, закрывая диафрагму - выдержку увеличивать). Ниже дополнительная информация:

f/22 - Снег/Песок

f/16 - Солнечно

f/11 - Лёгкая облачность

f/8 - Облачность

f/5.6 - Сильная облачность

f/4  -Закат

Джерело: http://vxk8m.livejournal.com/56745.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бред сивої кобили. при таки параметрах  70%  кадрів підуть в топку. можу підтвердити це детальніше

p.s. якби так інструкції водіям давали то виглядалом наступним чином - на асфальті 100 км/годи, по грунту - 50 км/год, по піску 20 км/год, і не дай боже ямка чи горбік на дорозі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

розказували щось подібне, на око без експонометра.

діє, плівку відщолкав і все чотко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бред сивої кобили. при таки параметрах 70% кадрів підуть в топку. можу підтвердити це детальніше

Дуже сумніваюсь, якщо знімати на негатив - все буде дуже навіть ок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бред сивої кобили. при таки параметрах  70%  кадрів підуть в топку. можу підтвердити це детальніше

Дуже сумніваюсь, якщо знімати на негатив - все буде дуже навіть ок.

я маю на увазі що простий любитель згідно таких правил запоре плівку точно, а так і на глаз легко визначу. але ж треба ще дивитись у тіні чи на сонці фотографуєш і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

правєрєнно на фед3, работаєт атлічнінька!

На зеніті - аналогічно. По одній стрічці кодака і фуджі.

що простий любитель згідно таких правил запоре плівку точно

Еее, якби справа в тому, що негатив запороти взагалі дуже важко. В тому розумінні, що фотографічна широта саме негативу прощає дуже серйозні ляпи (чорно-білий негатив, якщо не помиляюсь до 9 стопів). Пам'ятається коли знімав першу плівку, про всякі витримки і діафрагми взагалі поняття не мав, і щоб її зняти, потрібно було просто звести затвор і натиснути кнопку спуску - нічо нормально вийшло. Про вузьку фотографічну широту - в ці вихідні їздив у карпати, були яскраві сонячні дні, знімав з параметрами ISO 100 5.6/800, якщо перерахувати експозицію, вийде 16/100 - саме так, як і радить формула, правда деякі знімки вийшли місцями пересвіченими. Так то.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...