Перейти до змісту

Де беруться готівкові долари в банках і обмінниках?


kudrom

Рекомендовані повідомлення

Знаючі люди, поясніть, будь-ласка, схему - де беруться в касах банків готівкові долари? Цікавить сам механізм.

Ну наприклад, на міжбанку торгують на рівні 8 грн за долар, але це ж не значить, що банки їх переводять в готівку.

Валютна виручка від експорту надходить в безготівковому вигляді, правильно? То хто дає банкам готівкову валюту?

і де вони беруться на "неофіційному" ринку? ясно, що зливають якісь банки, але яким чином вони це в себе оформляють?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зазвичай великі партії капусти купуються за кордоном, доставляються зазвичай літаком

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ясно, долари потрапили з-за кордону в НБУ, яким чином вони далі потрапляють в банки? на міжбанку ж НБУ продає безготівкові долари, чи не так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2банкомёты - вы не прикалывайтесь, человек понять хочет систему.... ну и я тоже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не в НБУ. Готівкові долари купляють банки, зазвичай у Швейцарії. Привозять літаками, у свої каси, потім продають іншим банкам за безготівкові долари плюс комісія. банки продають населенню.

це один з каналів.

а ще є заробітчани, які готівку везли і везуть у трусах. а колись були човники, які там продавали і долари сюди везли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

есть такое понятие как покупка налички.

точно также и наличную гривну покупают. (определенный номинал, например, или когда надо много нала, которого у банка физически просто нет)

100 тысяч нала за 101 безнала, к примеру.

подкрепление касс идет либо согласно внутренних лимитов, либо по заявке клиента.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 BARAKUDA: Центральне сховище НБУ: вул. Меліоративна, 4

вперед, за орденами!

Я ж пожартував, надіюсь всі зрозуміли ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не в НБУ. Готівкові долари купляють банки, зазвичай у Швейцарії. Привозять літаками, у свої каси, потім продають іншим банкам за безготівкові долари плюс комісія. банки продають населенню.

це один з каналів.

а ще є заробітчани, які готівку везли і везуть у трусах. а колись були човники, які там продавали і долари сюди везли.

есть такое понятие как покупка налички.

точно также и наличную гривну покупают. (определенный номинал, например, или когда надо много нала, которого у банка физически просто нет)

100 тысяч нала за 101 безнала, к примеру.

подкрепление касс идет либо согласно внутренних лимитов, либо по заявке клиента.

Я правильно розумію: банк, якому потрібно готівкові долари, може отримати їх так:

1) купити за кордоном в іншого банку;

2) купити в Україні в іншого банку

3) отримати від населення?

Так як населення здає мало, значить банки або продають свої існуючі запаси, або купляють в інших банків.

Тобто, існує ще якийсь готівковий міжбанк, чи як? Поясніть, пліз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто, існує ще якийсь готівковий міжбанк, чи як? Поясніть, пліз

нет. наличка покупается за безнал. но той же самой валюты. + комиссия

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мабуть, я неправильно виразився - міжбанк, на якому за безнал продають нал, вот

є такий ринок? яким чином на ньому здійснюються угоди?

от банку треба 1 000 000$ готівки, що він робить, до кого звертається?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от банку треба 1 000 000$ готівки, що він робить, до кого звертається?

если у него нет столько долларов в безнале - выходит на межбанк для его покупки.

и договаривается с кем-ни-попадя про покупку нала (но это уже не торги межбанка)

просто, обзвон банков и поиск нала.

находят продавца - оговаривают комиссию - переброс по корр.счетам - инкассация налом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мабуть, я неправильно виразився - міжбанк, на якому за безнал продають нал, вот

є такий ринок? яким чином на ньому здійснюються угоди?

от банку треба 1 000 000$ готівки, що він робить, до кого звертається?

Я зрозумів, що до іншого банку, який має готівки, перерахувати йому кошти + комісію і приїхати танком, що б забрати цю готівку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ясно більш-менш...

тепер інше питання - в багатьох банках нема готівкової валюти, якщо є попит на неї - вони що не можуть її купити в тих банків, в яких є? чи просто інші банки не хочуть їм продавати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мабуть, я неправильно виразився - міжбанк, на якому за безнал продають нал, вот

є такий ринок? яким чином на ньому здійснюються угоди?

от банку треба 1 000 000$ готівки, що він робить, до кого звертається?

Я зрозумів, що до іншого банку, який має готівки, перерахувати йому кошти + комісію і приїхати танком, що б забрати цю готівку...

Так, ти правильно зрозумів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тепер інше питання - в багатьох банках нема готівкової валюти, якщо є попит на неї - вони що не можуть її купити в тих банків, в яких є? чи просто інші банки не хочуть їм продавати?

либо сами покупать не хотят...

тут все от желания участников рынка зависит...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я зрозумів, що до іншого банку, який має готівки, перерахувати йому кошти + комісію і приїхати танком, що б забрати цю готівку...

Коли побачиш на вулиці танки, знай - це банки перевозять долари.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще питання: НБУ теж має валютну готівку? якщо так, куди він її діває?

НБУ точно має готівкову гривню - і забирає зайву в банків, і продає бажаючим. А ось стосовно готівкової іноземної валюти - не впевнений, підозрюю, що вони таким не торгують.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так, не поняв...

Толік каже, що в НБУ банки не купляють нал, ти кажеш, що купляють...

якщо купляють, це вже цікаво - значить десь має бути інформація, скільки ГОТІВКОВОЇ валюти НБУ продає за певний час? І ще цікаво - КОМУ? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як діти чесслово

банк може взяти долари і в нбу і за кордоном в іншого банку. просто в нбу нашого, так дешевше. але більше морокі з бамажками, дозволами і т.п. за кордоном - простіше процес отримання, але в рази дорожче доставка бо це ж спецрейс йде а не економ-місце в аеросвіті :)

kudrom, ти готуєш напад на машину з валютою? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

десь має бути інформація, скільки ГОТІВКОВОЇ валюти НБУ продає за певний час?

где-то есть. но толку в этой информации?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...