Jump to content

Стрітення


Recommended Posts


  • Member ID:  4,405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  81
  • Content Count:  314
  • Reputation:   139
  • Joined:  04/08/2008
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Православні християни та греко-католики відзначають 2 лютого одне з великих свят християнського календаря - Стрітення Господнє. На відміну від багатьох інших перехідних православних свят, Стрітення Господнє не зрушується з календарем і завжди відзначається 15 лютого - через 40 днів після Різдва.

У перекладі з давньослов'янської слово "стрітення" означає "зустріч".

Це свято встановлене на честь біблійної історії про зустріч праведного старця Симеона (одного з 72 тлумачів Старого Заповіту, що жили в Єрусалимі) з немовлям Ісусом на 40-й день після його народження.

            За переказами, Симеон, дійшовши при перекладі з єврейської на грецьку мову до слів про зачаття Дівою сина, хотів замінити слово "діва" на слово "дружина". І тоді йому було одкровення, що він не помре, поки власними очима не побачить новонародженого Спасителя світу, народженого від Чистої Діви. Старцю Симеону виповнилося вже понад 300 років, коли Діва Марія і Йосип принесли Ісуса в Єрусалимський храм для посвячення Богу. Симеон, що знаходився там, миттєво впізнав Дитя Боже і взяв його на руки. Цього моменту він чекав з тих пір, коли під час перекладу книги Ісаї, до нього з'явився Святий Дух і передрік зустріч з Христом. Цей день настав, і Симеон умиротворено і спокійно зустрів свою смерть. Стрітення також символізує собою зустріч Старого та Нового Заповітів. Єпископ Феофан Самітник писав: "В особі Симеона весь Старий Завіт, неспокутуване людство з миром відходить у вічність, поступаючись місцем християнству...".

            У православних писаннях в особі старця представляють Старий Завіт, який поступається місцем новому християнства. У Стрітення Господнє молитви звертають до Пресвятої Богородиці та Ісуса Христа, славлять їх жертву і просять дарувати здоров'я і благополуччя рідним і близьким.

 

Господь наш Всемилостивий. Як Тебе Діва Марія принесла до храму на уклін, так і ми просимо за чад наших, дітей Твоїх. Захисти їх від печалей та скорбот, захисти від нечистого та осади в душах радість буття. Стань їх надією та опорою в житті і ми, раби грішні, будемо молити за них Тебе і Ангелів, які проповідують Слово Твоє. Амінь.

Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо пречисту Матір Твою, що нею по закону нині принесений був до Храму Господнього.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення 2024.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...