Перейти до змісту

оз. Нобель - екологічна катастрофа ?


MANJAK11

Рекомендовані повідомлення

Можливо назва й в дусі нашої журналістики, але з моєї субьєктивної точки зору, все виглядає іменно так. З друзями їздили з 14 по 17 червня на озеро Нобель, так би мовити в *розвідку*, щоб літом туди навідатись на довший час. Озеро велике, красиве й рибне, вже там були два рази. Єдиний мінус (хоча як на мене, це плюс), близько 30км дуже поганої дороги до нього. Ізза цього, туди їхати ладні далеко не всі, але разом з тим, ізза цього, *нагрузка* на водойму значно меньша й всяких уродів з сітями й електровудками - відповідно теж. Але ближче до суті. Приїхали ми в пьятницю ввечері, а знайомі - в пьятницю зранку. Казали, що зранку ще все було нормально. Ввечері ж було повідомлено, що у верхівьях річки, яка впадає в озеро, крепко позадихалась риба й видно багато трупів риби. Чи то в заплавах, чи то в болотах подохла, достеменно не відомо. Разом з тим, вся вода в озері стала чомусь темнокоричневого кольору, як пепсі, руку опущену на 20см у воду, майже не видно. Я не знаю, що то повинно статись, щоб так забруднити ВСЕ таке велике озеро. Рівень води в озері вище нормального (того що було минулі два роки) десь на метр півтора. В суботу на річці, яка витікає з озера, в іншому кінці, (зі слів знайомих) риба плавала й хапала ротом повітря. В знайомих човен з мотором, тому вони плавали по всьому озері, намагались ловити рибу й дивились, що і де коїтся. В неділю, дрібні трупики рибок почали прибиватись до берега вже й прямо біля того місця, де ми стояли табором. Також плавав довго й хапав ротом повітря, ще живий невеликий щупачок. За всі дні, не було жодної покльовки, хоча в минулі рази, чого чого, а дрібноти розміром з долоню, можна було завжди наловити досхочу, на одну поплавкову вудку, в любу пору доби. Попадалась і крупніша, але рідше. А це повний ноль й така страшна вода. Може це й норма для озер, але особисто я з таким стикнувся вперше. Бо коли ставок, то доволі невелика водойма й екологічна система там більш вразливіша, а коли на такому великому озері, у всіх куточках (як їхали додому, з зовсім протилежної сторони аналогічна ситуація), настільки забруднити воду, за один день, як на мене - дуже дивно. В любому випадку, думаю, екосистемі цього озера було завдано значних збитків й як мінімум цього року, про відпочинок там можна забути. Фото дохлої риби не робив, та й нема там на що дивитись, все сумно. Тому хто збирався туди їхати в найближчий час не раджу, а хто надумає їхати пізніше, сподіваюсь, поділится в цій темі ситуацією на водоймі на той момент.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за три дні, що ми там були, вода й не думала очищатись, ситуація лише погіршувалась

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

жара - не вистачає рибі кисню і наплодилось коричневих водоростей

таке ж бачив в Сирниках в 2017, коли було 2 чи 3 тижні нестерпної спеки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...