Перейти до змісту

Чорна борода, ксенококус. Бліц-огляд.


keepo

Рекомендовані повідомлення

Оскільки часто ставлять одні і ті ж запитання про "чорну бороду" в акваріумі, вирішив поділитись власним досвідом і спостереженнями.

Почнемо

post-56-0-70915900-1384983422_thumb.jpg

Основні причини:

- накопичення органіки в акваріумі

- застарілі, "вигорівші" лампи (лампи які відслужили свій строк, для Т8 - >6-9 місяців, для Т5 - >12-15 місяців) або лампи з неправильним спектром

- наявність турбулентної течі (спрямованого вузького потоку)

Чітко виділити одну причину зазвичай важко, вони йдуть в сукупності і накладаються одна на одну, але при їх відсутності бороди на 95% не буде.

Бородьба:

- механічний спосіб - прибираємо заразу руками, пінцетом та іншими підручними засобами

- хімічний - альгіциди всіх мастей і форм (Tetra Aqua AlguMin, сайдекс, Tetra Aqua AlgoStop depot,Птеро Флора Альгін, ітд.)

- біологічний метод - креветки, сіамський водорослеїд, оттоцинкли і живородка (молінезії, пецилії, гупі, меченосці). Вони якщо і не переможуть, то допоможуть контролювати розповсюдження "бороди".

Але всі ці засоби допомагають побороти наслідки, а бажано побороти причину, оскільки як тільки перестанете давати хімію - борода повернеця.

Основні рекомендації при появі бороди:

1. Робимо підміни (3-4 рази на місяць до 50% об'єму), бажано перевірити тестами, що там у вас з водою

2. Перевіряємо лампи (як давно світять, що саме за лампи і чи придатні для акваріума)

3. Перевіряємо і при потребі розділяємо потік від фільтра

Знищити простіше всього альгіцидами, я особисто користуюсь сайдексом, зараз хвалять птеровський альгін (дійдуть руки - спробую і відпишусь)

Ну ось і все, будуть доповнення, запитання або ідеї для дискусій - пишіть, буду підправляти і дописувати перше повідомлення.

PS Всі викладені в статті думки - моє власне бачення проблеми і її вирішення, не є істиною в останній інстанції і не претендує на догматизм, але користуючись цими принципами я вилікував не один акваріум :)

Дякую за увагу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Маю питання, не про бороду правда, але теж про шкідника. Порадьте як позбутись. 10 днів без світла не допомогли(

post-4472-0-41195900-1387132584_thumb.jp

post-4472-0-68955300-1387132589_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...