Перейти до змісту

США готові застосувати санкції проти Китаю, якщо той підтримуватиме ВПК РФ, - Блінкен

Від Board.News,27.04.24


Про це він заявив на брифінгу, завершуючи візит до Китаю, передає Укрінформ із посиланням на Держдеп. "Коли мова йде про підтримку Китаєм військово-промислової бази Росії, можу сказати лише те, що я дуже чітко висловив наші занепокоєння і тепер потрібно побачити, які дії послідують за цим", - сказав Блінкен. Він вважає, що раніше Китай продемонстрував, що може робити конструктивні дії, коли йдеться про Росію та Україну. "Пам’ятаєте, понад рік тому ми всі були занепокоєні тим, що Росія розглядає можливість застосування ядерної зброї (у війні проти України – ред.), і я вважаю, що голос Китаю в той час був одним із найважливіших у відверненні Росії від такого ймовірного кроку", - нагадав держсекретар. За його словами, на зустрічах G7 минулого тижня і перед тим у НАТО союзники висловлювали найбільшу стурбованість саме постачаннями Китаєм компонентів для ВПК РФ, завдяки чому росіянам вдається нарощувати виробництво зброї та боєприпасів і не лише продовжувати війну проти України, а й погрожувати всій Європі. "Ми всі сподіваємося, що Китай вживе заходів, щоб взяти під контроль і стримати ці дії, проте ми також, як я вже сказав, розглядаємо кроки, які ми повністю готові вжити, якщо не побачимо змін", - запевнив Блінкен, додавши, що Штати вже наклали санкції на понад сотню китайських організацій, причетних до торгівлі з Росією товарами подвійного призначення і посилили експортний контроль, аби така продукція не потрапляла до РФ. "Ми повністю готові діяти, вживати додаткових заходів, і я дуже чітко сказав про це на своїх зустрічах із китайськими лідерами", - резюмував держсекретар. Китай надає причал для російського вантажного судна, яке перебуває під санкціями США й причетне до постачання зброї з Північної Кореї до Росії. Китай допомагає Росії досягти військових цілей в Україні, продовжуючи продавати Москві такі товари, як технології БПЛА та інгредієнти для пороху.

Читати повністю

  • 3 Views


×
×
  • Створити...