Перейти до змісту

Підтвердження підприємцем можливості наддання послуг по КВЕД 72


reuse

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Яким чином юридичній особі впевнитися в тому, що ФОП надає послуги у сфері інформатизації і має на це право згдіно нововведень у податковий кодекс?

У свідоцтві платника єдиного податку вказано, що ФОП має право надавати консультації з питань інформатизації, а у свідоцтві про державну реєстрацію взагалі не зазначено до якого КВЕД відноситься

Чи зможе юридична особа поставити на витрати виконання робіт типу: розробка програмного забезпечення і т.п.?

Підкажіть, пліз, хто знає, чи де можна дізнатися, щоб потім не мати проблем з оплатою податків. Як сказали в податковій, що виду діяльності (для ставок єдиного податку) типу "розробка програмного забезпечення" наша міська рада не визначила взагалі.

Опубліковано

нехай підприємець принесе довідку з статистики (33 грн коштує) з потрібним КВЕДом - буде видно чим він має право займатись.

Якщо у видах діяльності немає цього КВЕДа, нехай дує у відділ підприємництва (на Грушевського) і відкриває потрібний КВЕД

(тре просто написати заяву, нічого не тре платити), і далі (та впринциві зразу) в статистику і бере довідку.

Опубліковано

Дякую за підказку. Заїхав поцікавитися в відділ підприємництва, ситуація наступна. Для того, щоб знати чим займається підприємець і чи має право надавати послуги потрібно отримати витяг з реєстру.

Для цього потрібно:

  1. Паспорт
  2. Ідентифікаційний код
  3. Свідоцтво про державну реєстрацію
  4. Приблизно 55 грн.

Опубліковано

Для того, щоб знати чим займається підприємець і чи має право надавати послуги потрібно отримати витяг з реєстру.

Витяг дійсний лише один місяць.

Опубліковано

Витяг дійсний лише один місяць.

Круто, але цього ніхто не уточнював у відділі підприємництва. І яким чином тепер ФОП має "доводити" можливість надання тих чи інших послуг для юридичних осіб?

Можливо є якісь ще варіанти?

Опубліковано

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.02.2011 р. N 1085/К/17-0714

Щодо оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців

Державна податкова адміністрація України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянула лист <...> щодо оподаткування доходів фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які виплачуються їм за виконання господарських договорів іншою фізичною особою - підприємцем, і повідомляє.

Відповідно до п. 177.8 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно із п. 4 ст. 9 Закону України від 15.05.2003 р. N 755 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у бланку свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця зазначаються ім'я фізичної особи - підприємця; реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку у паспорті); місце проживання фізичної особи - підприємця; місце та дата проведення державної реєстрації та номер запису в Єдиному державному реєстрі; прізвище та ініціали державного реєстратора; підстава, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про зміну свідоцтва про державну реєстрацію (у разі проведення заміни свідоцтва).

Тобто бланком свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця не передбачено розміщення інформації щодо видів діяльності та обраної платником податку системи оподаткування отриманих від такої діяльності доходів.

Крім того, Кодексом передбачено (пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 розділу III, який набирає чинності з 01.04.2011), що не включаються до складу витрат юридичної особи витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

Враховуючи вищенаведене, з метою уникнення порушень норм чинного законодавства рекомендуємо як юридичним особам, так і фізичним особам - підприємцям, які мають господарські відносини з іншою фізичною особою - підприємцем, крім копії документа, підтверджуючого, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності (свідоцтва про державну реєстрацію), отримувати від такої особи довідку (яка надається на письмову заяву платника податковим органом, в якому він знаходиться на податковому обліку), в якій зазначається перелік видів діяльності, відповідно до реєстраційної картки та обрана система оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності.

При цьому суб'єкт підприємницької діяльності повідомляє про всі виплачені підприємцям суми доходів податковому органу у порядку, визначеному п. 176.2 "б" та "д" ст. 176 Кодексу.

В. о. першого заступника Голови С. Лекарь

Опубліковано

Працюю по договору з юрособою і надаю їм послуги - консультації з питаннь інформатизації. закриваємо актами виконаних робіт. при реєстрації вказував відповідну сферу діяльності як основну.

Опубліковано

Працюю по договору з юрособою і надаю їм послуги - консультації з питаннь інформатизації. закриваємо актами виконаних робіт. при реєстрації вказував відповідну сферу діяльності як основну.

Так, але бухгалтерія юрособи вимагає чіткого формулювання в договорах та в рахунках з актами виконаних робіт.

Бухгалтера теж можна зрозуміти, чому вона повинна платити за консультацію, коли реально виконується робота, створюється певний продукт по ТЗ.

  • 3 тижня потому...
Опубліковано

Витяг дійсний лише один місяць.

Круто, але цього ніхто не уточнював у відділі підприємництва. І яким чином тепер ФОП має "доводити" можливість надання тих чи інших послуг для юридичних осіб?

Можливо є якісь ще варіанти?

На витягу термін чинності не пишуть.

Журнал "Все про бух. облік", № 15 від 14,02,2011 р. С.9-10 - в табличці розписано перелік видів діяльності в сфері інформатизації, які "канають".

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...