Перейти до змісту

Польський банк на Градному Узвозі


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

"Цей банк стає одним з найкращих прикладів тогочасного будівництва. Він і досі прикрашає собою центр міста.

Шкода, що знаходиться в не дуже помітному місці. Тепер тут обласна філія Нацбанку."

Котис Олександр. Історія рідного міста.

Мене завжди дивувало чому немає нормальних фото цього прекрасного будинку. На всіх відомих почтових картках або фото відображається будова в "обрізаному вигляді", а будинок то напевно самий шикарний як на той час так і на наш.

Це ж неподобство ! :D

aeecf69edaab.jpg

020529aab2d3.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ухти! цитата мене! дуже приємно, дякую))) мій хірш-фактор зріс :)

а ось чому він обрізаний: бо перед ним є дуже мало місця! треба використовувати дуже ширококутний об'єктив, який дає вигнуту перспективу. такі об'єктиви завжди були дорогі і, відповідно, рідкісні. Ось моя фотка:

post-3831-1285672779,55_thumb.jpg

на жаль, сильно зменшена. збереглася тільки така.

якшо треба, можу виставити в більшому розмірі і з інших ракурсів. але всі будуть вигнуті.

на першій фотці, де повністю вліз банк, крута тачка стоїть)) із брізаним верхом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю ще таку фотку

Дякую ! Якщо ви не проти постараюсь її "проштовхнути" у програму Аверса "Вулиці міста"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю ще таку фотку

Дякую ! Якщо ви не проти постараюсь її "проштовхнути" у програму Аверса "Вулиці міста"

Не проти. Візьміть ще цю

post-783-1285673898,89_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

секретний план :D

724cafc9b126.jpg

526689c71baa.jpg

Не проти. Візьміть ще цю

Супер ! Постараюсь але все залежить від чарівної ведучої пані Світлани.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

секретний план :D

Зараз вже середина зазнала великого перепланування, причому на усіх поверхах. Але постройка ще та. У роки світової війни в приміщення влучила бомба, майже нічого не було пошкоджено, немов комар вкусив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зверніть увагу на дату на в!їздній брамі - 1926 рік

такий же рік на меморіальній дошці на вході у банк - таки банк збудований у 1926-му а не 27-му як пише Пясецький.

А ось Олександр більш правильно написав - "в 1925 році тут починають зводити шикарний триповерховий

будинок польського банку у стилі неокласицизму. За два роки він уже готовий і функціонує."

- тобто два будівельні роки 25 та 26-й.

622834ed4cf8.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз вже середина зазнала великого перепланування, причому на усіх поверхах. Але постройка ще та. У роки світової війни в приміщення влучила бомба, майже нічого не було пошкоджено, немов комар вкусив.

Його дуже серйозно добудували ззаду

операційний зал

4f29302e6df2.jpg

730f6f36b270.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а тепер про цікаве :

(Переклад досить довільний)

Воєнна епопея польського золота

1939 рік

З початком нападу Німеччини на Польшу було здійснено евакуацію золотовалютних запасів у безпечне місце - перша партія була відправлена з Варшави до Любліна, але німецькі війська так швидко наступали що було вирішено що нове місце зберігання скарбів буде Польський банк у Луцьку. В ніч з 7 на 8 вересня 1939 року 30 автобусів та легкових автомобілів перевозять польське золото у Луцьк. Але і тут воно довго не затрималось і було вивезене за кордон ...

Самі прослідкуйте як золото перевозили - Варшава - Люблін - Луцьк - Молдавія - Руминія - Франція ... капітулювала Франція і польське золото перевезли далі ... Дакар, Сенегал...Сахара.... а весною 1944 - Лондон - Нью Йорк

Луцьк таки частинка світової історії ...

http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-printpub-tid-9-pid-76804.html

http://www.sasawa.pl/zlotypociag.html

Grupa pracowników ówczesnego Banku Polskiego postanowiła ratować przed hitlerowskimi wojskami i przed grabieżą majątek zgromadzony w skarbcu. To heroiczne wydarzenie, wyczyn na ówczesne czasy bez precedensu. Skarbce z 5 polskich miast wyruszyły konwojem na wschód. Docelowym punktem był Łuck a potem Pińsk nad Pinią.

Wyścig z czasem i najeźdźcą wygrali polscy bankowcy. Z Łucka majątek wracał przed nacierającymi z kolei wojskami sowieckimi przez Terespol do Rumunii. 13 września 1939 skarbce bezpiecznie przekroczyły granice rumuńską, kierując się do portu w Konstancy, gdzie już czekał statek na ładunek. Dalsza trasa wiodła przez Bejrut do portu w Tulonie we Francji. Złoto ulokowano w sejfach w banku w Nevers. Po kapitulacji Francji ładunki przewieziono do Dakaru i Senegalu, później w głąb Sahary. Wiosną 1944 roku złoto udało się wyciągnąć z saharyjskich piasków i ulokować w Londynie i Nowym Jorku.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фантастика! я захоплений! вам вдалося знайти дуже таки цікаву інформацію!

напевно треба і мені відновити пошуки, а то проходять повз мене нові ресурси і золото :) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

накінець найшов те про що давно чув !

Cтароримські знахідки у Луцьку - липень 1925 року.

При вирівнюванні вулиці (Градний Узвіз) і участку під будівництво будинку філії Банку Польського (Нац Банк) у Луцьку було знайдено муровану цегляну гробницю з залишками людини та коня, що був похований разом з ним, а також римські монети, що відносяться до часів цезаря Трояна (98 - 117 роки по різдву Христовому)

post-1719-0-46697200-1370417878_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...