Перейти до змісту

Правила поводження зі зброєю на полюванні


prg

Рекомендовані повідомлення

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок поводження зі зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань

(затверджено наказом Держкомлісгоспу України від 2.04.2007г. № 129, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.04.2007г. під № 389/13656)

(із скороченнями)

Це Положення розроблено у відповідності зі статтями 6, 14, 16, 17 Закону України "Про мисливському господарстві та полювання", ст. 15 Закону України "Про тваринний світ", є загальним при здійсненні полювань в мисливських угіддях України і обов'язковим для всіх користувачів мисливських угідь.

1. Порядок поводження зі зброєю

1.1. Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки, персональну відповідальність за його технічний стан несе власник зброї.

1.2. Умовою безпечного користування мисливським зброєю є чітке виконання правил користування ним і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання.

1.3. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

1.4. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена;

- Стріляти без потреби;

- Рушницю з внутрішніми курка тримати з відкритим запобіжником.

1.5. При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.

1.6. Зустрівши людину в мисливських угіддях, зброю потрібно відкрити, вийняти з неї патрони, якщо вона заряджена.

1.7 При пересуванні на всіх видах транспорту до місця полювання, зброя обов'язково має бути розряджена, розібрана і перебувати в чохлі.

1.8. Під час долання перешкод зброю потрібно розрядити і переносити її у відкритому вигляді або з відкритим замком.

1.9. Не можна брати зброю стволом до себе при виході із човна, машини, мотоцикла та інших видів транспорту.

1.10. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору і т.п., за 200 метрів мисливець зобов'язаний розрядити рушницю.

1.11. Особливої обережності мисливець повинен дотримуватися при стрільбі в чагарники. Забороняється стрільба по птахам, які злітають, нижче 3 метрів на дистанції 10 метрів.

1.12. Забороняється стріляти на шум, шурхіт, по неясно видимій цілі (в тумані, сильний снігопад, сутінках і пр.).

1.13. Стрілянину мисливець повинен вести з особливою обережністю і попередньо переконавшись в тому, що в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Враховувати, що куля, випущена із гладкоствольної зброї, небезпечна на відстані 300 метрів.

1.14. Під час відпочинку зброю в незаряженном стані слід підвішувати або класти на надійну опору.

1.15. Під час стрільби, при осічці, мисливець не повинен відкривати рушницю раніше, ніж через сім-вісім секунд, тому що може відбутися «затяжний постріл» внаслідок повільного загоряння пороху.

1.16. У випадку падіння рушниці або мисливця потрібно відразу розрядити рушницю і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.

1.17. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.

1.18. Не можна використовувати не за призначенням приклад зброї (добивати пораненого звіра).

1.19. У випадку, якщо патрон не входить в патроннік ствола, заборонено його туди вдавлюють, потрібно обережно вийняти його і замінити іншим.

1.20. Не дозволяється стріляти з човна над головами людей, які в ній знаходяться.

1.21. Стрільба з човна веслярами забороняється.

1.22. При пересуванні на човні рушниці мисливців повинні бути розряджені.

1.23. Забороняється стрільба по тваринах з автомототранспортних засобів, незалежно від того знаходиться він в русі чи ні.

1.24. Під час колективного полювання кожен мисливець зобов'язаний знати його умови і суворо виконувати всі правила безпеки при користуванні зброєю.

3. Порядок здійснення полювань на ліцензійні види

3.6. Учасники полювання розписуються про ознайомлення з інструктажем в журналі реєстрації інструктажів з техніки безпеки при проведенні полювань, який має бути прошнуровані та скріплений печаткою користувача, сторінки журналу повинні бути пронумеровані. У журналі зазначаються номер ліцензії, за якою проводиться полювання, вид тварини, місце, спосіб та дата полювання, а також номери посвідчень мисливців - учасників полювання та номери їх контрольних карток.

3.7. Відразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову), до початку вивезення добутогї тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії терміну полювання, вона закривається шляхом відмітки про результат добування. Розпорядник полювання робить відмітку про полювання за даною ліцензії у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, а після закінчення полювання робить відмітку про результат, запевняючи це своїм підписом. При індивідуальному полюванні на ліцензійні види хутрових звірів відмітку в контрольній картці робить сам мисливець.

3.13. Добуті під час полювання парнокопитні тварини здаються користувачеві мисливських угідь, який зобов'язаний забезпечити проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин 3.14. Субпродукти копитних тварин, добутих мисливцем під час полювання, після проведення ветеринарно-санітарної експертизи є власністю мисливця.

3.15. Для транспортування продукції полювання користувач записує результати полювання в контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання всім мисливцям, які брали участь у полюванні. Відсутність відповідної позначки в контрольній картці за наявності у мисливця продукції полювання є порушенням правил полювання.

3.16. Мисливські трофеї, одержані від добутих копитних тварин, підлягають обов'язковій реєстрації у користувача мисливських угідь з оформленням відповідного трофейного листа із зазначенням у ньому місця, часу їх добування, оцінки трофейного якості.

4. Порядок проведення облавного полювання

4.1. Облавним полюванням вважається полювання із загоном мисливських тварин на засідку стрільців (стрілецьку лінію).

4.2. Важливими умовами безпеки при облавному полюванні є сувора дисципліна її учасників, чітке знання і дотримання правил полювання, беззаперечне виконання вказівок розпорядника полювання.

4.3. Облавне полювання проводиться лише в умовах повної видимості - (повністю зійде сонце, розвіється туман чи припиниться сильний снігопад). Будь-яка стрілянина в сутінках, тумані, при сильному дощі і снігопаді під час облавного полювання забороняється.

4.4. Перед початком облавного полювання розпорядник полювання:

• проводить інструктаж з техніки безпеки і порядку організації та проведення полювання, що засвідчується підписом кожного учасника в спеціальному журналі. Мисливець, який відмовився розписатися в журналі, до полювання не допускається;

• перевіряє наявність відповідних документів на право полювання та користування мисливською зброєю;

• виділяє загонщиків і проводить їх інструктаж;

• проводить жеребкування стрілецьких номерів з вказанням їх черговості;

• визначає звірів (вид, стать, вік) на яких будуть полювати;

• перевіряє відповідність зарядів полювання на даний вид тварин. Заряди, які не відповідають вимогам, - вилучаються розпорядником до закінчення полювання;

• встановлює чіткі сигнали початку загону, його закінчення, збору і т.п.

4.5. На стрільців заганяють звіра загонщики. Загонщики повинні бути одягнені в яскраві жилети.

4.6. Загонщикам забороняється перебувати в загоні з зарядженою зброєю. За попередньою домовленістю, дозволяється стрільба в загоні з гладкоствольної зброї кулями тільки по вовкам, які виходять з нього, тобто в протилежному напрямку від стрілецької лінії.

4.7. До початку полювання забороняється самовільно залишати пункт збору мисливців, самостійно полювати.

4 8. Загонщиками в загоні керують єгер або охотовід.

4.9. Стрілки на номери стрілецької лінії розставляються розпорядником полювання, забороняється використовувати для цього автомототранспортні засоби.

4 10 По краях (флангах) стрілецької лінії, при необхідності, виставляється охорона для попередження проникнення в загін і на стрілецьку лінію сторонніх осіб чи домашніх тварин.

4.11. Стрілецька лінія повинна бути прямолінійною, добре позначеною на місцевості (просіка, дорога, узліссях і т. п.).

4 12. Стрілецькі номери розташовуються всередині загону на глибину близько 10 метрів так, щоб просіка була за спиною, один від одного на відстані до 100 метрів і визначаються розпорядником полювання в залежності від характеру полювання, місцевості, зброї і патронів, які використовуються.

4.13. Кожен стрілець повинен знати розташування сусідніх номерів і всієї стрілецької лінії, для чого стрілки до маскування на своїх місцях мають показати один одному своє місце розташування.

4.14. Категорично забороняється мінятися номерами, самостійно вибирати місця чи залишати їх до закінчення загону (облави).

4.15. Розпорядник полювання або єгер, ставлячи стрільця на номер, повинен вказати йому напрямок стрільби і сектор обстрілу, що має беззаперечно виконуватись мисливцем. Межі секторів обстрілу повинні бути добре позначені предметами і становити кут не менше 45 ° праворуч і ліворуч від стрілка.

4.16. Стрільба вздовж стрілецької лінії і за межами свого сектора обстрілу категорично заборонено. Пострілом з стрілецької лінії вважається постріл, внаслідок якого заряд пройшов на відстані ближче 15 метрів від сусіднього номера.

4.17. На облаві стріляють звіра з гладкоствольної зброї, якщо він проривається через стрілецькоу лінію чи при наближенні до неї. При наближенні загонщіків ближче ніж на 300 метрів, стріляти можна назад за стрілецьку лінію. Стрілок при цьому повертається на 180 ° і може стріляти в межах свого сектора обстрілу, тобто по 45 ° праворуч і ліворуч від перпендикуляра, проведеного до стрілецької лінії.

4.18. Щоб запобігти поранення загонщиків, стрілець на номері зобов'язаний уважно оглядати сектор свого обстрілу і місцевість у напрямку пострілу.

4.19. Загонщики при наближенні до стрілецької лінії повинні бути більш уважні та частіше подавати голос.

4.20. Стрільба на облаві дозволяється по добре видимому звірині, що на нього полюють. Ніяка інша стрільба, крім стрільби по вовкам (коли це попередньо обумовлено), не дозволяється.

4.21. При облавному полюванні на лосів, оленів, кабанів, косуль, ланей, муфлонів стрільба із гладкоствольної зброї проводиться кулями на дистанції не більше 50 метрів. Застосування на облавному полюванні нарізної зброї можливе з дозволу розпорядника полювання, при цьому постріли повинні проводитися лише в протилежний від загону бік. Забороняється використання не мисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вставок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш ніж на два патрона. Стрільба із гладкоствольної зброї дозволяється тільки кулями заводського виготовлення. Застосування круглої кулі категорично забороняється через її здатності до рикошету під великими кутами.

4.22. Стрілку заряджати рушницю під час облавного полювання дозволяється тільки на номері. Залишаючи номер, стрілець зобов'язаний розрядити рушницю.

4.23. Залишати номер і підходити до забитого або пораненого звіра до закінчення облави категорично забороняється. Це можливо після закінчення облави і тільки з дозволу єгеря або розпорядника полювання.

4.24. Стрільба по звірині, який рухається в напрямку сусіднього номера, забороняється.

4.25. Переслідування пораненого звіра здійснюється після закінчення облави з дозволу єгеря або розпорядника полювання.

4.26. Забороняється стрільба по тварині, яка впала від пострілу іншого мисливця.

4.27. Підходити до лося, кабана чи іншого великого звіра, який впав і лежить нерухомо, потрібно з рушницею, повністю готовою до пострілу.

4.28. Підходити до звірини, що лежить, слід тільки з боку спини, звертаючи увагу на вуха і шерсть на загривку. Якщо вуха притиснуті, а шерсть піднята, то звір ще живий і небезпечний. Виявивши це, не підходячи близько до звірини, потрібно дострелити його.

4.29 Категорично забороняється перед полюванням і під час її проведення вживати спиртні напої. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються.

4.30. Забороняється перебування будь-яких автомототранспортних засобів на території проведення загороди.

4.31. Розпорядник полювання стежить за точним виконанням учасниками полювання правил облави і техніки безпеки, дає необхідні вказівки, організовує переслідування і добору пораненого тварини, має право позбавити порушників правил полювання та техніки безпеки від подальшої участі в полюванні, вирішує інші організаційні питання, які виникають під час полювання .

4.32. Рішення розпорядника полювання, якщо вони не суперечать даному Порядку, є обов'язковими і виконуються всіма учасниками полювання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

17.10.2011 м. Київ № 549

Про затвердження Положення Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

про правила проведення полювань, 19 жовтня 2011 р.

поводження із зброєю та порядок за № 1211/19949

видачі ліцензій на добування

мисливських тварин

Відповідно до статей 6, 14, 16, 17 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Закону України «Про тваринний світ» та Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 500,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, що додається.

2. Установити, що це Положення є обов’язковим до виконання всіма користувачами мисливських угідь України та учасниками полювання.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету лісового господарства України від 02.04.2007 № 129 «Про затвердження Положення про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.04.2007 за № 389/13656.

4. Департаменту тваринництва ( Гетя А.А.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр М.В. Присяжнюк

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України

17.10.2011 № 549

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

19 жовтня 2011 р.

за № 1211/19949

ПОЛОЖЕННЯ

про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин

I. Правила проведення полювання на тварин, добування яких здійснюється за ліцензією

1.1. На бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову, білку (далі - хутрові звірі), а також на оленя європейського та плямистого, козулю, лань, лося під час гону дозволяється лише індивідуальне полювання.

1.2. На кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося, муфлона (далі - парнокопитні тварини) дозволяється індивідуальне, колективне та облавне полювання.

1.3. Полювання на парнокопитних тварин дозволяється лише набоями, спорядженими кулями. Забороняється полювання на таких тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених круглими кулями, картеччю чи шротом.

Розпорядник полювання – працівник користувача мисливських угідь (далі – користувач), який уповноважений на охорону мисливських угідь та здійснює керівництво процесом і контролює виконання правил проведення полювання, правил безпеки при користуванні зброєю на всіх етапах проведення полювання. Розпорядник призначається наказом керівника користувача.

1.4. Перед початком полювання розпорядник полювання проводить інструктаж з правил безпеки при проведенні полювань. У журналі реєстрації інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання зазначаються номер ліцензії на добування кабана, лані, оленів європейського та плямистого, козулі, лося, муфлона, бабака, бобра, борсука, ондатри, куниці лісової, білки (далі – мисливські тварини), за якою буде проводитися полювання, вид тварини, місце, спосіб та строк проведення полювання, прізвище та ініціали учасника полювання, номер посвідчення мисливця та номер щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання (далі – контрольна картка). Після проведення інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання розпорядник засвідчує проведення інструктажу своїм підписом, а учасники полювання розписуються про ознайомлення з інструктажем у журналі реєстрації інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання, який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою Республіканського комітету Автономної Республіки Крим, обласного управлінням лісового та мисливського господарства, Севастопольського державного досвідного лісомисливського господарства (далі - державні органи лісового та мисливського господарства). Мисливець, який відмовився розписатися в зазначеному журналі, до полювання не допускається.

1.5. До початку полювання розпорядник полювання зобов’язаний зробити відмітку у контрольних картках усіх мисливців, які беруть участь у полюванні, про місце проведення полювання, строк полювання, вид тварини, дозволений до добування, та номер ліцензії на добування мисливських тварин (далі – ліцензія).

1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов’язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису.

При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець.

1.7. У разі поранення зазначеної у ліцензії тварини під час проведення полювання організовується добір цієї тварини. До початку добору на зворотному боці ліцензії керівник полювання проставляє відмітку про поранення тварини. Під час добору добування інших тварин (крім вовка) забороняється. Порядок добору пораненої тварини визначає розпорядник полювання. При переході пораненої тварини в угіддя іншого користувача добір проводиться лише за погодженням з користувачем цих угідь.

1.8. У разі перестрілу (відстрілу за однією ліцензією декількох тварин при їх одночасному виході на різні номери стрілецької лінії під час одного загону), при проведенні колективного чи облавного полювання на парнокопитних тварин розпорядник полювання закриває ліцензію на одну з добутих тварин. На зворотному боці ліцензії до початку вивезення добутих тварин він обов'язково проставляє відмітку про кількість добутих у результаті перестрілу тварин, їх вік, стать. Користувач закриває ліцензії на додатково добутих тварин. Учасники полювання зобов’язані відшкодувати користувачу вартість додатково закритих ліцензій та вартість продукції полювання, добутої в результаті перестрілу.

У разі відсутності резерву ліміту добування мисливських тварин (далі-ліміти) поточного року користувач негайно повідомляє про перестріл у державні органи лісового та мисливського господарства та спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, а відстріляні тварини зараховуються в ліміт наступного року.

1.9. Після проведення полювання мисливець, якому було видано ліцензію, зобов'язаний повернути її користувачеві. У 10-денний строк після закінчення сезону полювання користувачі подають державному органу лісового та мисливського господарства, від якого отримали ліцензії, звіт про результати проведення полювань за ліцензіями. У звіті користувач зазначає кількість добутих тварин за видами, їх вік, стать та додає до звіту всі отримані ним ліцензії. Державний орган лісового та мисливського господарства узагальнює звіти користувачів та зберігає їх протягом трьох років разом з повернутими ліцензіями. Після закінчення строку зберігання зазначені звіти та ліцензії списуються відповідно до встановленого законодавством порядку.

1.10. Добуті під час полювання парнокопитні тварини здаються користувачеві мисливських угідь, який зобов'язаний забезпечити проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин. Субпродукти парнокопитних тварин, добутих мисливцем під час полювання, після проведення ветеринарно-санітарної експертизи є власністю мисливця.

1.11. Хутрові звірі, добуті мисливцем під час полювання, є власністю мисливця. При цьому добуті тварини, які призначені для використання з харчовою метою, підлягають обов'язковій державній ветеринарно-санітарній експертизі.

1.12. Мисливські трофеї, одержані від добутих копитних тварин, підлягають обов'язковій реєстрації у користувача мисливських угідь з оформленням відповідного трофейного листа та зазначенням у ньому місця, часу їх добування, оцінки трофейної якості.

1.13. Полювання на парнокопитних тварин повинно проводитися з обов’язковою присутністю працівника користувача, який уповноважений на охорону мисливських угідь.

ІІ. Правила проведення облавного полювання

2.1. Облавним полюванням вважається полювання із загоном мисливських тварин на засідку стрільців (стрілецьку лінію).

2.2. Важливими умовами безпеки при облавному полюванні є чітке дотримання правил полювання, беззаперечне виконання вказівок розпорядника полювання.

2.3. Перед початком полювання розпорядник полювання:

2.3.1. Проводить інструктаж з правил безпеки і порядку організації та проведення полювання, про що проставляє підпис в журналі реєстрації з правил безпеки при проведенні полювання.

2.3.2. Перевіряє наявність відповідних документів на право полювання згідно зі статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» .

2.3.3. Визначає загоничів, проводить їх інструктаж та призначає старшого серед загоничів.

2.3.4. Проводить жеребкування стрілецьких номерів з визначенням їх черговості.

2.3.5. Визначає звірів (вид, стать, вік), на яких полюватимуть.

2.3.6. Перевіряє відповідність набоїв полюванню на даний вид тварин. Набої, що не відповідають встановленим вимогам, вилучаються розпорядником до закінчення полювання.

2.4. На стрільців заганяють звіра загоничі. Загоничі повинні бути одягненні в яскраві жилети.

2.5. Загоничам забороняється перебувати в облаві із зарядженою зброєю. За попередньою домовленістю мисливців, розпорядника та загоничів дозволяється стрільба в облаві з гладкоствольної зброї кулями тільки по тварині, на яку оформлено ліцензію, що виходить із облави, тобто в протилежному напрямку від стрілецької лінії.

2.6. Стрільці на номери стрілецької лінії розставляються розпорядником полювання. Розпорядник полювання, ставлячи мисливця на номер, повинен вказати йому напрямок стрільби і сектор обстрілу, що має беззаперечно виконуватись мисливцем. Залишати номер мисливцем без дозволу розпорядника категорично забороняється.

2.7. По краях (флангах) стрілецької лінії при необхідності виставляється охорона для попередження проникнення в загін і на стрілецьку лінію сторонніх осіб чи домашніх тварин.

2.8. Стрілецька лінія по можливості має бути прямолінійною та добре позначеною на місцевості (просіка, дорога, узлісся тощо).

2.9. Кожен стрілець повинен знати розташування сусідніх номерів і всієї стрілецької лінії, для чого стрільці до маскування на своїх місцях мають показати один одному своє місце розташування.

2.10. Стрільба вздовж стрілецької лінії та за межами свого сектора обстрілу категорично забороняється.

2.11. Загоничі при наближенні до стрілецької лінії повинні бути більш уважні та частіше подавати голос.

2.12. Під час облавного полювання заряджати та розряджати вогнепальну зброю мисливці повинні тільки на номері і по сигналу розпорядника полювання.

2.13. Підходити до вбитої чи пораненої тварини до закінчення облави категорично забороняється. Це можливо після закінчення облави і тільки з дозволу розпорядника полювання.

2.14. Категорично забороняється перед полюванням і під час його проведення вживати спиртні напої. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються.

2.15. Розпорядник полювання стежить за точним виконанням учасниками полювання порядку облави і правил безпеки, робить необхідні вказівки, організовує переслідування і добір пораненої тварини, має право заборонити у разі порушення особою правил полювання подальшу участь в полюванні, вирішує інші організаційні питання, що виникають під час полювання, а також відповідає за дотриманням мисливцями вимог цього Положення.

2.16. Рішення розпорядника полювання, прийняті відповідно до вимог цього Положення, є обов’язковими і виконуються всіма учасниками полювання.

ІІI. Правила поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні

3.1. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею та суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю всіма мисливцями під час полювання.

3.2. Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки. Власник відповідає за її технічний стан.

3.3. Забороняється:

3.3.1. Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена.

3.3.2. Передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши.

3.4. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

3.5. При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.

3.6. Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.

3.7. Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).

3.8. Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

3.9. Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.

3.10. Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.

3.11. Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд.

3.12. У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.

3.13. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.

3.14. У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.

3.15. У випадку, якщо при відкриванні рушниці головка гільзи проскочить повз екстрактор, необхідно вилучити патрон за допомогою шомпола.

3.16. Не допускається стрільба одночасно з двох стволів двоствольної зброї.

3.17. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов'язаний розрядити рушницю.

3.18. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.

3.19. Особливої обережності мисливці повинні дотримуватися при стрільбі з човна, враховуючи при цьому такі вимоги:

3.19.1. Стрільці в човні повинні сидіти спиною до спини, не дозволяється стріляти поверх голів людей, що перебувають в човні.

3.19.2. При зміні веслярів і стрільців, а також при переході мисливців у човні вся зброя повинна бути попередньо розряджена. Перехід здійснюється без зброї, і коли він закінчується, мисливцю передається розряджена зброя.

3.19.3. Стрільба з човна веслярами категорично забороняється.

3.20. При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі. Тільки при коротких переїздах всередині угідь при зміні місця проведення полювання, при переміщенні в човні по воді під час полювання, а також при прямуванні до шалашів і засідок дозволяється тримати рушницю зібраною, але обов’язково розрядженою і направленою стволами вгору або в сторону, протилежну від людей, які перебувають поряд.

3.21. Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

IV. Порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин

4.1. Ліцензія - це документ суворої звітності, який дає право на добування однієї особини тварини певного виду, що зазначена в ньому.

4.2. За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося, муфлона, бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову, білку.

4.3. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання видає за клопотаннями державним органам лісового та мисливського господарства необхідну кількість бланків ліцензій на мисливський сезон.

4.4. Державні органи лісового та мисливського господарства реєструють отримані бланки ліцензій в журналі обліку ліцензій, який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою. На виданих бланках проставляється відмітка про реєстрацію в державному органі лісового та мисливського господарства, який їх видав (проставляються штамп або печатка цього органу, дата, підпис керівника).

4.5. Державні органи лісового та мисливського господарства видають бланки ліцензії користувачам в кількості відповідно до лімітів, затверджених на мисливський сезон спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, після попередньої оплати користувачами вартості ліцензій і перерахування цих коштів спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання.

4.6. У разі закінчення бланків ліцензій та невикористання всього ліміту користувачі можуть отримати додаткові бланки ліцензії після оплати ними їх вартості та повернення державним органам лісового та мисливського господарства використаних бланків ліцензій, за якими тварини не були добуті.

4.7. Користувачі реєструють бланки отриманих ліцензій у журналі обліку бланків ліцензій, який повинен бути прошнурований, пронумерований та скріплений печаткою державного органу лісового та мисливського господарства. У журналі зазначаються номер бланку ліцензії, вид тварини, на яку видається ліцензія, прізвище мисливця, номер посвідчення мисливця та номер контрольної картки, спосіб добування, термін та місце проведення полювання.

4.8. Ліцензія заповнюється працівником користувача, який уповноважений на охорону мисливських угідь, в день проведення полювання, до початку полювання. При заповненні ліцензії в ній обов’язково зазначаються: прізвище мисливця та номер посвідчення мисливця, номер контрольної картки та строк проведення полювання (строк зазначається прописом). Після заповнення ліцензії і отримання документа, що підтверджує сплату вартості ліцензії, ліцензія видається мисливцеві.

4.9. Ліцензія з незаповненими реквізитами, виправленнями, простроченим строком полювання або не зареєстрована державними органами лісового та мисливського господарства та користувачами у вищезазначених журналах вважається недійсною, а полювання за нею - незаконним.

4.10. Ліцензія видається користувачем на такий строк:

на один світловий день – при полюванні на мисливських тварин при колективному, облавному та індивідуальному полюванні на парнокопитних тварин та при індивідуальному полюванні на хутрових звірів;

на мисливський тур - іноземним мисливцям;

до моменту відлову - при відлові тварин для переселення.

4.11. Ліцензії, за якими тварини не були відстріляні, та бланки ліцензій, полювання за якими з певних причин не проводилось, повертаються за місцем придбання без відшкодування їх вартості, крім випадків карантинних чи інших офіційно введених обмежень.

4.12. У разі заборони полювання в певних мисливських угіддях через уведення карантинних чи інших офіційно введених обмежень вартість ліцензій, виданих у ці угіддя, компенсується в повному обсязі державним органом лісового та мисливського господарства, який видавав ліцензії, користувачу, а користувач - мисливцю, який не зміг використати придбану ліцензію.

Директор департаменту тваринництва А.А. Гетя

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...