Перейти до змісту

Ситуація довкола Почаївської лаври - це питання нацбезпеки, - нардепка Савчук

Від Board.News,30.11.23


Таку думку вона висловила в етері Еспресо. Народна обраниця розповіла, що два тижні тому відвідувала Почаївську лавру: "Я свідомо пройшлася і зайшла у різні приміщення, але перед тим я ще вивчила всі документи, які мала можливість подивитися". "За часів Януковича, дійсно, в оренду віддали Лавру і договір закінчується у 2053 році. Тернопільська обласна рада звернулася аби розірвати договір, для цього була створена спеціальна комісія в Міністерстві культури, яка, на жаль, повністю є недієздатною і тут великий мінус чинній владі. Політично, я так розумію, їм ніхто не дав команду "фас", тобто вони не виконують своїх повноважень", - підкреслила Савчук. За її даними, на тій території незаконно побудований величезний храм із російськими золотими куполами, водночас довкола Почаївської лаври й далі з'являються нові будівлі. "Мало того, усе те, що там довкола будується та розбудовується, зараз проводяться ремонтні роботи, привозять туристів, монахи їздять на не дешевих позашляховиках і багато російськомовних людей довкола. А в першій-другій лінії поблизу Лаври скуплені невідомими громадянами повністю всі землі та будинки, які там є. Я вам скажу чесно, про це все знає місцева поліція, органи правопорядку, і мені здається, що це десь спеціально в центральній владі табу на цю територію, бо ніхто не хоче з ними розбиратися", - підкреслила нардепка. Тернопільська обласна рада сьогодні на сесії закликала спікера ВРУ та парламент, аби пришвидшити роботу та щоб Лавра знову стала українською. "Уже відомо, що порушений договір оренди, що є підставою про розірвання в суді. І знову ж таки чомусь нічого не робиться. Тому те, що туди прийшло СБУ, звичайно, дуже добре, але то вже давно треба було прийти. Питання тієї Лаври - це питання державної безпеки й має бути, крім того, розірвання договору про оренду та повністю аналіз кожної викупленої території довкола неї, хто ці люди й чому вони її купили", - наголошує Савчук. Нагадаємо, 30 листопада працівники Служби безпеки України проводять обшуки у Почаївській Успенській лаврі на Тернопільщині.

Читати повністю

  • 6 Views


×
×
  • Створити...