Перейти до змісту

"Обговорили війну РФ проти України, Газу, Тайвань": Байден підсумував зустріч із Сі Цзіньпіном

Від Board.News,16.11.23


Про це Байден написав у своєму твіттері. За словами Байдена, Китай і США досягли значного дипломатичного прогресу. "Я щойно завершив день зустрічей із президентом Сі, і я вважаю, що це були одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали. Ми спиралися на основу, закладену за останні кілька місяців дипломатії між нашими країнами, і досягли значного прогресу", - написав президент США Джо Байден. На пресконференції після зустрічі Байден розповів, що однією з тем переговорів була війна РФ проти України, передає "Голос Америки".   "Ми з президентом Сі також обмінялися думками щодо низки регіональних і глобальних питань, включаючи відмову Росії зупинити жорстоку та агресивну війну проти України та конфлікт в Газі", – сказав Байден. На офіційному сайті Білого дому зазначається, що Байден під час зустрічі із Сі Цзіньпінем підтвердив, що Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами продовжуватимуть підтримувати захист України від російської агресії, щоб забезпечити вихід України з цієї війни як демократичної, незалежної, суверенної та процвітаючої нації, яка здатна стримувати та захищатися від майбутньої агресії.  Байден додав, що також обговорив з китайським лідером низку інших глобальних питань, включно з питаннями прав людини, питання затримання американських громадян в Китаї та проблеми Тайваню. "Як завжди, я порушив теми, у яких Сполучені Штати стурбовані діями КНР, включаючи питання громадян США, які були затримані, і яким було відмовлено у виїзді, про права людини та про події у Південнокитайському морі. Я також наголосив на важливості миру і стабільності у Тайванській протоці", – зазначив Байден. Водночас він підкреслив, що жодної угоди сторони не підписали.  "Але угоди жодної немає. Жодної угоди", – наголосив президент США. У середу, 15 листопада, президент США Джо Байден і лідер КНР Сі Цзіньпін зустрілись у Каліфорнії на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.

Читати повністю

  • 12 Views


×
×
  • Створити...