Перейти до змісту

Мовний омбудсмен відреагував на скандал із викладачкою в Дніпрі, яка вимагала від студентки відповідати російською

Від Board.News,15.11.23


Коментар мовного омбудсмена опубліковано на його сторінці у Facebook. Він наголосив, що українська мова є гарантованою в закладах освіти. "По цьому факту мені відомо тільки те, що є в соціальних мережах. Але я хочу дочекатися офіційної позиції університету. Ми це обговоримо і з ректором, і з міністром освіти та науки, і, якщо такі факти підтвердяться, вживатиму законних заходів реагування", - сказав Кремінь. "Незалежно від того, це уроки, лекції чи спілкування на перервах, на території закладу освіти повинна бути державна мова", - додав він. При цьому Кремінь подякував українцям, які захищають свої мовні права й надають розголосу подібним ситуаціям. "Громадяни України набагато впевненіше захищають свої мовні права і частіше реагують на мовні порушення, демонструючи тверду мовну стійкість, якої нам так бракувало у попередні роки", - підкреслив уповноважений. У Дніпровському державному медичному університеті викладачка заборонила студентці відповідати українською мовою. Освітянка вимагала від дівчини, аби та розмовляла з нею на парі виключно російською або їхала до Львова.

Читати повністю

  • 8 Views


×
×
  • Створити...