Перейти до змісту

Рада визнала "Межигір'я" пам'яткою загальнодержавного значення

Від Board.News,14.07.23


Про це повідомив представник Кабміну в Раді Тарас Мельничук. За це рішення проголосував 241 нардеп.     Законопроєктом передбачено: Створення на території Вишгородського району Київської області парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я" загальною площею 138,5937 га;  Створення спеціальної адміністрації парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я". Парк створюється за рахунок земель державної власності, розпорядником яких є Кабмін, що виступає від імені держави. Всі земельні ділянки надаються парку в постійне користування. Перетворення парку на пам'ятку, що охороняється законом, сприятиме відновленню видів тварин і рослин, збереженню біорізноманіття на території. Під захистом опиняться рідкісні види, які занесено до Червоної книги, зазначив Мельничук. "Межигір'я" було улюбленою резиденцією президента-втікача Віктора Януковича, який фактично приватизував її. У 2022 році Україна почала працювати над перетворенням колишньої резиденції на державний парк-пам'ятку. У червні 2023 року Комітет ВР рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт, яким визнати "Межигір'я" пам'яткою загальнодержавного значення.

Читати повністю

  • 20 Views


×
×
  • Створити...