Перейти до змісту

ЦАХАЛ визнав авіаудар по машині швидкої допомоги в Газі, в ООН відреагували

Від Board.News,04.11.23


Про це повідомляє Reuters. Ашраф аль-Кідра, речник міністерства охорони здоров'я Гази, сказав, що ця машина швидкої допомоги була частиною конвою, який Ізраїль обстрілював, покидаючи лікарню Аль-Шифа. За словами Кідри, Ізраїль обстріляв колону машин швидкої допомоги в декількох місцях, зокрема біля воріт лікарні Аль-Шифа і на площі Ансар за кілометр від неї. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що він "глибоко шокований повідомленнями про напади на машини швидкої допомоги, які евакуюють пацієнтів", додавши, що пацієнти, медичні працівники та медичні установи повинні бути захищені. Ізраїль узяв на себе відповідальність за напад біля лікарні Аш-Шифа в місті Газа, в результаті якого, за словами свідків, загинули і були поранені десятки людей. Про це інформує CNN. За даними джерела, 15 людей загинули і ще 50 отримали поранення, повідомляють органи охорони здоров'я, керовані ХАМАСом. "Літак ЦАХАЛу завдав удару по машині швидкої допомоги, яка, як було встановлено силами, використовувалася терористичним осередком ХАМАС у безпосередній близькості від їхньої позиції у зоні бойових дій", - йдеться в заяві ЦАХАЛу. - Під час удару було вбито кілька бойовиків терористичної організації ХАМАС. У нас є інформація, яка демонструє, що метод роботи ХАМАСу полягає в перекиданні терористичних агентів і зброї у машинах швидкої допомоги", - йдеться в заяві. Представник палестинського міністерства охорони здоров'я в Газі заявив раніше в п'ятницю, що машина швидкої допомоги була в медичній колоні з лікарні, яка прямувала до прикордонного переходу Рафах, і проінформував про це Міжнародний комітет Червоного Хреста. Реакція ООН Організація Об'єднаних Націй засудила напад Ізраїлю на колону машин швидкої допомоги, що виїжджала з лікарні в Газі. Про це повідомляє The Hill. "Я в жаху від повідомлення про напад у Газі на конвой швидкої допомоги біля лікарні Аль-Шифа, - написав Антоніу Гутерріш на платформі X, раніше відомій як Twitter. - Вже майже місяць цивільне населення Гази, в тому числі діти і жінки, перебувають у облозі, їм відмовляють у допомозі, вбивають і бомбардують їхні домівки, - продовжив Гутерріш. - Це має припинитися". Коментарі Гутерріша послідували за попередженнями інших посадовців ООН про жахливу гуманітарну ситуацію в Газі на тлі конфлікту між Ізраїлем і палестинським бойовим угрупованням ХАМАС. Томас Вайт, директор Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАПОР), сказав, що за останні кілька тижнів він об'їздив "всю Газу вздовж і впоперек" і назвав її "сценою смерті і руйнувань". У ніч проти 3 листопада терористи в секторі Гази обстріляли протитанковий ракетний комплекс ЦАХАЛу та активували низку саморобних вибухових пристроїв. У ході бою ЦАХАЛ знищив загони терористів.

Читати повністю

  • 10 Views


×
×
  • Створити...