Перейти до змісту

Путін заявив, що події в Дагестані інспіровані з території України західними спецслужбами. У США відреагували

Від Board.News,30.10.23


Про це повідомляє російське видання "Медуза". За словами російського президента Володимира Путіна, події в Махачкалі увечері 29 жовтня інспіровані через соцмережі з території України "руками агентури західних спецслужб". "Я хочу в цьому зв'язку запитати: хіба можна допомогти Палестині, намагаючись нападати на татів (гірських євреїв) та їхні сім'ї? Тати, до речі, - титульна нація в Дагестані", - зазначив він. Путін наголосив, що допомогти Палестині можна лише у боротьбі з тими, хто стоїть за цими подіями, а Росія нібито бореться з ними у рамках спеціальної воєнної операції, яка насправді є повномасштабною війною проти України. За словами російського диктатора, ситуацію на Близькому Сході "правлячі еліти США" використовують для розколу Росії. "Ми маємо розуміти, хто організує смертельний хаос. Замовники діють відкрито і нахабно", - заявив Путін, назвавши США та їхні сателіти "головними бенефіціарами нестабільності". Він вважає, що економіка США слабшає, а за конфліктами у Палестині, в Україні та іншими "стоять правлячі еліти США". "Не вимагаючи результату на полі бою, вони намагаються розколоти нас зсередини. Вони дискредитують країни, які наполягають на припиненні вогню в секторі Газа, навіть ООН зазнає цькування. Потрібно розуміти, де корінь зла. Де павук, який намагається обплутати своєю павутиною весь світ, використовує обдурених людей на території України. Я не впевнений, що про це навіть знають у Штатах — непогано було б провести розслідування, чим займаються спецслужби в Україні. Мразі, інакше сказати неможливо.", - стверджує Путін. Реакція США Речник Держдепу Метью Міллер відреагував на заяви Росії про нібито причетність України подій в Дагестані. "Я бачив їхні коментарі зі звинуваченнями України - це абсурд, очевидно", - каже він. Держдеп США також закликав російську владу публічно засудити насильницькі погроми. "Я бачив відео, як, думаю, і ви. Мені це виглядало як погроми. Ми закликаємо російську владу публічно засудити ці насильницькі протести, щоб притягнути до відповідальності всіх залучених і щоб переконатись у безпеці ізраїльтян і євреїв у Росії", - каже Міллер. Що відомо про події в Дагестані У неділю, 29 жовтня, в аеропорту Махачкали, столиці Дагестану, кілька тисяч людей протестують проти літака з ізраїльтянами. Мітингувальники скандують гасла на підтримку Палестини. Сотні людей увірвалися в аеропорт і на посадковий майданчик. Вони шукали громадян Ізраїлю та вимагали "вислати євреїв" з республіки. Офіс прем'єр-міністра та МЗС заявляють, що вони стежать за подіями в Дагестані та очікують, що російські правоохоронні органи забезпечать безпеку всіх ізраїльських громадян і євреїв. Голова Дагестану Сергій Меліков звинуватив у розпалюванні антисемітських заворушень телеграм-канал, до якого начебто причетні "зрадники та бандерівці" з України. МЗС України відреагувало на звинувачення РФ щодо причетності до погромів проти ізраїльтян у Махачкалі. Там зазначили, що загрози вчинити насильство над євреями є результатом російської державної пропаганди, яка протягом десятиліть вирощувала в росіян почуття ненависті до інших націй.

Читати повністю

  • 17 Views


×
×
  • Створити...