Перейти до змісту

Відключення електроенергії в Україні можуть бути навіть без ворожих обстрілів: нардеп назвав причину

Від Board.News,30.10.23


Про це в інтерв'ю "Телеграфу" сказав член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк. "Навіть якщо не буде жодного обстрілу ракетами та дронами, з великою ймовірністю у нас будуть обмеження. Можу припустити, що планові обмеження будуть вже у листопаді", - сказав він. За його словами, причина – у дефіциті генерації. "Завдяки тому, що сьогодні залишається сонячна погода, нас рятують сонячні панелі. Сонячні електростанції дають генерацію, і нам це дає можливість не тільки забезпечувати себе, а навіть у денні години експортувати електроенергію в Європу", - зазначив нардеп. Він спрогнозував, що Україна не зможе перекрити дефіцит електроенергії імпортом. "З великою ймовірністю з середини листопада у нас буде дефіцит електрики. І навіть бажаним імпортом ми його не перекриємо. Я можу прогнозувати, що будуть планові відключення. Це навіть за умови відсутності обстрілів. Якщо будуть обстріли, то тим паче", - сказав Нагорняк. Водночас політик зазначив, що блекаут по всій Україні навряд чи можливий. "Уже є розуміння, як намагатися вберегти всю загальну українську енергосистему від загального блекауту. Але локальні можуть бути, і з великою ймовірністю потрібно до цього готуватися", - резюмував нардеп. У вересні стало відомо, що в Україні склали графіки погодинних відключень, але не застосовуватимуть їх. Відключення можливі лише в разі серйозних пошкоджень енергооб'єктів унаслідок нових обстрілів. 12 жовтня очільник Міненерго Герман Галущенко заявив, що Україна підготувалася до можливих блекаутів узимку, тривалих відключень електрики не передбачається. Читайте також. Зима близько: у якому стані наша енергетика та наскільки тривалими можуть бути блекаути

Читати повністю

  • 14 Views


×
×
  • Створити...