Перейти до змісту

Українська акторка Рита Бурковська отримала премію Septimius Awards 2023

Від Board.News,27.09.23


Про це інформує незалежний кінопродакшн Tabor Production. "Перш за все, хочу висловити слова подяки команді нашого фільму, з якою ми разом багато пережили, поки його знімали. По-друге, дякую журі цієї премії та глядачам по всій Європі, які дивилися "Бачення метелика". Особливо зараз це дуже важливо для нас!" - сказала Рита Бурковська зі сцени в Амстердамі. Риту визнали найкращою європейською акторкою Septimius Awards 2023. Вона розповіла, що дуже важливо зараз говорити про війну в Україні та згадала розповідь волонтера на початку російської війни у 2014 році про події на сході. "Група українських добровольців перевозила тіло загиблого героя. Фургон був позначений Cargo 200. Це означає - трупи винесені з поля бою. Кожна людина на заправці, де вони зупинялися, відводила погляд від цього фургона, від знаку "Вантаж 200" і загиблого героя... Я вирішила бути частиною суспільства, яке не відвертається, я серед людей, які хочуть бути з цими волонтерами в фургоні, які хочуть бути свідками смерті наших загиблих героїв і знаку "Вантаж 200". Я серед людей, які хочуть усвідомити, що відбувається сьогодні, і подивитися в очі реальності", - наголосила акторка Що відомо про фільм "Бачення метелика" Дебютна повнометражна стрічка режисера Максима Наконечного. Сценарій написаний у співавторстві з письменницею та режисеркою Іриною Цілик. Картина брала участь у Каннському фестивалі, а також стала переможницею Одеського міжнародного кінофестивалю. Головна героїня у виконанні акторки Ріти Бурковської - аеророзвідниця з позивним Метелик, яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Проте нове життя приносить й нові виклики. Продюсерки: Ліза Сміт, Дар'я Бассель та міжнародні копродюсери: Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. Країни виробництва: Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту. 26 травня 2022 року в Каннах відбулася світова прем'єра української стрічки "Бачення метелика". Члени команди фільму влаштували в Каннах акцію протесту, щоб привернути увагу світу до війни в Україні.  Стрічка вийшла в українських кінотеатрах 6 квітня цьогоріч.

Читати повністю

  • 13 Views


×
×
  • Створити...