Перейти до змісту

Косово: поліція відновила контроль над територією, де через збройний напад загинув поліцейський

Від Board.News,24.09.23


rssImage-9d4a23c22ca1f177c09f5efe87121375.jpeg

Влада Косова заявила, що поліція відновила контроль над територією навколо сербського православного монастиря Баньська на заселеній переважно сербами півночі країни після напруженого протистояння в ході нападу уночі озброєної групи осіб, що призвело до загибелі поліцейського. «Ми взяли цю територію під контроль. Це було досягнуто після кількох послідовних боїв», – заявив журналістам 24 вересня міністр внутрішніх справ Джелал Свекла. Також влада уточнила, що трьох нападників було вбито і шістьох осіб заарештовано. Серед затриманих –двоє нападників і четверо осіб, у яких виявили обладнання для радіозв’язку та «значну кількість зброї, боєприпасів та інших засобів». Поки незрозуміло, що сталося з іншими ймовірними нападниками, і чи могли вони втекти, та куди саме. Балканська служба Радіо Свобода повідомила, що шістьом співробітникам косовської поліції знадобилася медична допомога. У неділю, 24 вересня, прем’єр-міністр Косова Альбін Курті заявив про спецоперацію поліції проти озброєних осіб, підозрюваних у нічному нападі в районі сербського православного монастиря Баньська, в результаті якого загинув косівський поліцейський. Курті сказав, що «озброєна до зубів» група із щонайменше 30 осіб у неідентифікованій уніформі могла діяти «за політичної, фінансової та матеріально-технічної підтримки офіційного Белграда». Президент Сербії Александар Вучич пізно ввечері 24 вересня заявив, що шкодує про вбивство поліцейського, але додав, що етнічні серби у Косові «не хочуть більше терпіти терор Курті». «Я жодним чином не хочу виправдовувати вбивство поліцейського [етнічного] албанця, і я не можу цього виправдати. Це акт засудження, і це те, чого нікому не треба», –  сказав президент Сербії. Він заперечив, що Белград причетний до нічного інциденту. Вучич знову заявив, що Сербія «ніколи» не визнає незалежність Косова. ЄС та представництво США в Приштині засудили насильство на півночі Косова і закликали притягнути винних до відповідальності.

Читати повністю

  • 14 Views


×
×
  • Створити...