Перейти до змісту

Ексголова Конституційного суду Литви не вірить у вільні та демократичні вибори під час воєнного стану

Від Board.News,14.09.23


Таку думку він висловив в етері Еспресо. "За міжнародним досвідом я можу сказати, що, наприклад, литовська Конституція забороняє вибори під час воєнного стану. І це невипадково. Я не вірю, що взагалі можливі відкриті, вільні та демократичні вибори у країні, де оголошений воєнний стан. Все одно деяка цензура є, також є території, на яких ці вибори ніяк не проведеш або ж станеш там достатньо легкою мішенню. Крім того, діяльність партій різна під час воєнного стану, тому тут я навіть з непорозумінням ставлюсь до таких пропозицій. Хоча були ці пропозиції від американських колег з вимогою провести вибори", - зауважив ексголова Конституційного суду Литви. Дайнюс Жалімас вважає, що вибори треба відкладати до закінчення воєнного стану, бо насправді ще більше питань може виникнути щодо легітимності влади. У травні очільник Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс заявляв про необхідність провести в Україні вільні та чесні вибори, попри війну. На це секретар Ради нацбезпеки й оборони України Данілов категорично відповів: "Жодних виборів, включно з президентськими й парламентськими, в Україні під час дії воєнного стану бути не може". 28 липня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Конституція України не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану, але нині необхідно тримати баланс. У серпні віцеспікер Ради Корнієнко сказав, що є щонайменше три категорії людей, які не зможуть узяти участь у виборах. 7 вересня Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна програє Росії, якщо проведе вибори під час війни.

Читати повністю

  • 20 Views


×
×
  • Створити...