Перейти до змісту

Відмова від готівки: НБУ заявив про готовність, але є нюанс

Від Board.News,28.06.23


rssImage-be6f18ef4ac3a4eae71d1329dc5065d6.jpeg

Банківська система України готова до повної відмови від готівкових розрахунків, але така практика не впроваджувалась у жодній країні світу. Про це заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова під час прес-брифінгу. За її словами, українська банківська система готова до відмови від готівки. "Технології сьогодні дозволяють, умовно кажучи, навіть на ринку перекинути гроші з картки на картку або розрахуватися через вбудований у телефон розрахунковий апарат. Банківська система з точки зору технології, інклюзії та безперервності до цього готова" , - пояснила заступник голови регулятора. Проте лишається питання, чи готова до цього Україна. "Я не знаю жодної країни у світі, яка б повністю відмовилася від готівки. І більше того, навіть у суперрозвинених європейських країнах зберігається певний обсяг готівки в обігу. І я знаю навіть негативні практики, коли цей обсяг готівки скорочувався до мінімальних рівнів, населенню це не подобалося" , – додала Рожкова. Топ-менеджер Нацбанку вважає, що оскільки такої практики у світі немає і оскільки якась частина готівки має бути, Україна має прагнути до збільшення обсягу безготівкових розрахунків, бо вони дешевші для банків, бізнесу та населення. "Але я не впевнена, що ми можемо заявляти про те, що ми забезпечимо нульовий обсяг готівки в обігу" , - додала вона. Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Першин Дадашова, у свою чергу, зазначила, що у 2022 році світові регулятори та органи, відповідальні за фінансову стабільність, відзначали зростання готівкового попиту в умовах невизначеності. В Україні ж безготівка, навпаки, відіграла свою роль: досвід ковидного періоду допоміг, наскільки це можливо, пережити найбільш стресові періоди. В інших країнах, наприклад Польщі, почали відзначати значно більший попит на готівку і іноді навіть була проблема, як цей попит швидко задовольнити.

Читати повністю

  • 32 Views


×
×
  • Створити...