Перейти до змісту

У Британії заарештували двох чоловіків, що шпигували за парламентом в інтересах Китаю, - The Guardian

Від Board.News,10.09.23


Про це пише The Guardian. Ріші Сунак провів незаплановану зустріч з прем'єром Китаю на саміті G20 у Делі через кілька годин після того, як стало відомо про арешт у Британії двох чоловіків, які мали зв'язки з високопоставленими депутатами від Консервативної партії Британії. Ці арешти відбулися після кількох гучних попереджень про китайське шпигунство у Великобританії. "Зрозуміло, я не можу коментувати деталі поточного розслідування, але щодо моєї зустрічі з прем’єр-міністром Лі - я сказав дуже конкретно і підняв низку різних проблем, зокрема, я сказав про моє дуже серйозне занепокоєння щодо будь-якого втручання в нашу парламентську демократію, яке, очевидно, є неприйнятним", - сказав Ріші Сунак після зустрічі. Він повідомив, що міністри обговорили питання, де сторони мають розбіжності. Таким чином Британія намагається захистити інтереси та узгодити підхід до Китаю з підходом союзників, таких як Америка, Австралія, Канада, Японія та інші, зазначає The Guardian. Китайські ЗМІ повідомляють, Лі сказав Сунаку, що обидві країни "повинні належним чином вирішувати розбіжності й поважати основні інтереси одна одної". Останнім часом у відносинах між двома країнами були присутні ознаки потепління. Читайте також: США і Велика Британія: перетягування ковдри за вплив на Європу Разом з тим, Сунак не став стверджувати, що Китай є загрозою для Великобританії: "Я не вважаю розумною зовнішньою політикою скорочення наших відносин з Китаєм, який, зрештою, є країною з півтора мільярдами людей, другою за величиною економікою та членом Рада безпеки ООН». Прем'єр-міністр Британії не виключав можливість запрошення Китаю на його саміт зі штучного інтелекту пізніше цього року, але конфлікт щодо китайського шпигунства в британському парламенті може завдати шкоди потеплінню між країнами, підсумовує The Guardian. Влада Китаю має намір запустити новий державний інвестиційний фонд, щоб залучити близько $40 мільярдів для свого напівпровідникового сектора.

Читати повністю

  • 19 Views


×
×
  • Створити...