Перейти до змісту

За час повномасштабного вторгнення Україна отримала військову допомогу на $100 млрд

Від Board.News,03.09.23


Про це міністр оборони Олексій Резніков сказав в інтерв’ю Укрінформу. Очільник Міноборони України розповів, аби отримати зброю, техніку, набої, снаряди й постріли він спілкувався з різними країнами у різних часових поясах. "Якщо сьогодні розрахувати та оцінити всі пакети допомоги, я думаю, вже під 100 мільярдів доларів ми отримали за час повномасштабного вторгнення. Тільки від США – більш як 50 мільярдів, уже під 60 підходить. Якщо це помножити на курс гривні, ви побачите скільки це трильйонів гривень", – наголосив Резніков. Водночас витрати на військо йде і з українського бюджету. Читайте також: Майк Макфол: Україні потрібна краща зброя, а на Росію слід накладати сильніші санкції  "Щоб ви розуміли, значна більшість бюджету Міноборони витрачається на грошове забезпечення військових і компенсації. Тому, якщо порахувати ефективність використання бюджетних коштів, то те, що ми забезпечуємо в армії, ми забезпечили дешево. Бо зробили це за інші кошти, кошти інших країн. Але, коли мені хтось починає казати: це неефективно, ефективніше було вийти під час війни на торги, провести довгі торги, конкуренцію, пройти суди з тендерними тролями й місяці через три укласти контракт… Так, вибачте, місяців через три невідомо що б було, якби я це робив", – додав міністр. 25 серпня міністрка оборони Латвії Інара Мурнієце заявила про те, що країна передала Україні ще один гелікоптер Мі-17. Данія у 2024 році збільшить фінансування фонду допомоги Україні до 1,5 млрд данських крон (160 млн доларів). Очільниця міністерства оборони Латвії Інара Мурнієце заявила, що країна виділяє на гуманітарну та військову допомогу Збройним Силам України понад 1% від національного ВВП.   31 серпня міністри оборони Європейського Союзу зустрілися в Толедо, щоб розглянути довгострокову фінансову підтримку українських військових на суму 20 мільярдів євро.

Читати повністю

  • 13 Views


×
×
  • Створити...