Перейти до змісту

Учені виявили у голих сліпаків ген, який може допомогти людям жити довше

Від Board.News,31.08.23


Про це інформує ScienceAlert. Голі сліпаки - це дивовижні тварини, які можуть жити до 40 років, не хворіти на рак і витримувати надзвичайні умови. Учені з Університету Рочестера перенесли цей ген в мишей і спостерігали, як вони жили на 4,4% довше, ніж звичайні миші. Крім того, трансгенні миші були краще захищені від різних видів онкології, запалень і старіння. Ген називається гіалуронансинтаза 2 (HAS2 - hyaluranon synthase 2) і виробляє велику кількість високомолекулярної гіалуронової кислоти (HMW-HA), яка регулює імунну систему і захищає від окисного стресу. Вчені вважають, що ця речовина може бути ключем до поліпшення тривалості життя і здоров’я не тільки голих сліпаків, але й інших ссавців, включаючи людей. "Наше дослідження дає принциповий доказ того, що унікальні механізми довголіття, які еволюціонували у довгоживучих видів ссавців, можуть бути експортовані для поліпшення тривалості життя інших ссавців", - сказав біологиня Вера Горбунова. Вона додала, що наступна мета - передати цю користь людям. Однак це займе час і потребує подальших досліджень. Поки що ми можемо тільки захоплюватися надзвичайними здатностями голих сліпаків і надихатися їх прикладом. Раніше бельгійські дослідники виявили потенційно шкідливі для здоров'я елементи в біорозкладному посуді. Автономний університет Мадрида та Гарвардський університет, проаналізувавши вплив середземноморської дієти на здоров'я та якість життя людей, виявили зниження ризику смертності від раку.  

Читати повністю

  • 16 Views


×
×
  • Створити...