Перейти до змісту

Середземноморські дієта і спосіб життя зменшують ризик смерті від раку, - дослідження

Від Board.News,25.08.23


Дослідження опубліковав сайт Mayo Clinic Proceedings. Дослідження Автономного університету Мадрида в Іспанії та Гарвардського університету, в якому взяли участь 110 799 людей у Великій Британії, виявило особливості дієти, спілкування та відпочинку, які знижують ризик смертності від усіх причин і раку. Виявилося, що ті, хто отримав вищі рейтинги за дотримання середземноморського способу життя, мали на 29% нижчий ризик смертності від усіх причин і на 28% нижчий ризик смертності від раку. "Несередземноморське населення може прийняти середземноморську дієту з використанням місцевих продуктів і дотримуватися середземноморського способу життя в межах свого власного культурного контексту. Ми бачимо можливість передачі способу життя та його позитивний вплив на здоров’я", — зазначає Мерседес Сотос Прієто з La Universidad Autónoma de Madrid. Дослідники кажуть, що спосіб життя має бути адаптований окремо для кожної країни на основі клімату, місцевої їжі, звичаїв тощо, але з тими принципами середземноморських народів, які, мають позитивний вплив на здоров’я. Багату фруктами, овочами, цілозерновими продуктами та рибою середземноморську дієту і раніше пов’язували з покращенням здоров’я. Анкети учасників були використані для оцінки дієти та способу життя, де люди повідомляли про те, що вони їдять і роблять щодня. "Фізична активність, відпочинок, соціальні звички та товариськість" мали найбільший вплив на ризик смертності. Середземноморський спосіб життя охоплює корисні основи, які ми вже знаємо: бути активними, висипатися, спілкуватись із друзями й обмежувати час, який ми проводимо перед екранами електронних пристроїв. "Поведінка, яку можна змінити, наприклад дієта, фізична активність або вживання алкоголю, відіграє ключову роль у профілактиці багатьох неінфекційних захворювань і передчасної смерті", — пишуть дослідники в опублікованій статті. Раніше бельгійські дослідники виявили потенційно шкідливі для здоров'я елементи в біорозкладному посуді.

Читати повністю

  • 20 Views


×
×
  • Створити...