Перейти до змісту

Єврокомісар Бретон оголосив про відставку через конфлікт із фон дер Ляєн

Від Board.News,16.09.24


Про це він написав на своїй сторінці у Х. "Я хотів би висловити свою глибоку вдячність моїм колегам, службам Комісії, депутатам Європарламенту, державам-членам та моїй команді. Разом ми невтомно працювали над просуванням амбітного порядку денного ЄС", - йдеться у дописі. Бретон також опублікував копію своєї заяви про відставку на ім’я Урсули фон дер Ляєн. У ній він зазначив, що у липні президентка звернулась до держав-членів з проханням висунути кандидатів до Колегії комісарів на 2024-2029 роки, уточнивши, що держави-члени, які мають намір запропонувати кандидатуру чинного члена Комісії, не зобов'язані пропонувати двох кандидатів. "25 липня президент Емманюель Макрон призначив мене офіційним кандидатом від Франції на другий мандат у Колегії комісарів - про що він уже публічно оголосив у кулуарах Європейської ради 28 червня. Кілька днів тому, на фінальній стадії переговорів про склад майбутньої Колегії, ви попросили Францію відкликати мою кандидатуру - з особистих причин, які ви жодного разу не обговорювали зі мною безпосередньо", - написав Бретон. Єврокомісар назвав рішення фон дер Ляєн "ще одним свідченням сумнівного управління". Він оголосив, що більше не може виконувати свої посадові обов'язки. Тьєрі Бретон обіймав посаду єврокомісара з питань внутрішнього ринку та послуг Єврокомісії з 1 грудня 2019 року. Він також був відповідальним за Європейську стратегію розвитку оборонної промисловості та програму з підтримки виробництва боєприпасів для України. Зокрема, у березні Бретон запропонував Євросоюзу способи стимулювати свою оборонну промисловість, щоб вона могла перейти в "режим військової економіки" у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Читати повністю

  • 5 Views


×
×
  • Створити...