Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
Від Board.News,22.08.24
Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на фінансовий портал "Мінфін".
У середньому пальне в Україні 22 серпня продають за такими цінами:
бензин А-95 преміум – 60,23 грн/л
бензин А-95 – 56,57 грн/л
бензин А-92 – 53,33 грн/л
дизельне пальне – 52,88 грн/л
автомобільний газ – 28,42 грн/л
Наявність пального на заправках в Україні: де купити найдешевше, а де продають найдорожче
За даними "Мінфіну", А-95 "преміум" є на заправках переважної частини мереж АЗС у більшості областей України на підконтрольній території. Найдешевше у середньому цей вид пального продають у мережі АЗС Motto (працює у Дніпропетровській, Закарпатській, Київській, Одеській, Хмельницькій, Черкаській областях) - по 54,90 грн/л. Найдорожче - по 62,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR у Київській, Львівській, Миколаївській Одеській, Полтавській, Черкаській областях. На Луганщині бензин А-95 "преміум" відсутній на заправках.
А-95 на підконтрольній Україні території можна купити в усіх областях, крім Луганської, у більшості мереж АЗС. Найдешевше в середньому - по 53,45 грн/л у мережі АЗС Авантаж 7 (працює у Вінницькій, Київській і Хмельницькій областях), найдорожче - по 60,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR.
А-92 відсутній на АЗС у Луганській області. В інших областях на підконтрольній Україні території найдешевше його можна купити в середньому по 51,99 грн/л у мережі АЗС Mango (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Херсонська області), найдорожче - по 55,99 грн/л у мережі АЗС "Паралель" (Донецька, Запорізька, Київська області).
Дизельне пальне можна придбати майже в усіх мережах АЗС у всіх областях на підконтрольній території України. На Луганщині цього виду пального немає на АЗС. Найдешевше дизельне пальне можна придбати по 47,40 у мережі АЗС "Фактор" на Житомирщині. Найдорожче дизельне пальне - по 56,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR.
Прогнози щодо цін на пальне
4 червня Верховна Рада у першому читанні підтримала підвищення акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого у Євросоюзі. Після ухвалення закону в цілому акциз поступово підвищуватимуть до 2028 року. У такий спосіб ставки акцизного податку наблизяться до мінімального рівня, встановленого в ЄС.
Утім, експерт паливного ринку та директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що шаленого росту цін на пальне після підвищення акцизів не буде.
"Що стосується акцизів, то абсолютно не факт, що ціна зросте. Особливо це стосується бензину і дизпалива. Говорити, що буде якесь шалене підвищення - таких передумов немає", - заявив він.
Водночас Куюн прогнозує, що може подорожчати скраплений газ. Проте він усе одно "збереже свою привабливість і буде доволі вигідний для тих, хто його споживає".
За словами директора "Консалтингової групи А-95", щодо бензину й дизпалива, якби сьогодні вводили акциз, то ми взагалі не побачили б жодних змін.
"Тому що закупівельна вартість падає. Відповідно, є можливість компенсації шляхом зниження закупівельної вартості компенсувати підвищення акцизів. Щодо скрапленого газу так не вийде, тому що Кабмін робить більш різкий крок, але навіть після цього подорожчання скраплений газ збереже свою привабливість, і буде коштувати десь 55%-57% від ціни на бензин", - зауважив Куюн в етері Еспресо.
- 10 Views
-
Останні новини