Перейти до змісту

Міністр оборони Німеччини Пісторіус буде "воювати" за збільшення витрат на оборону, бо бачить реальну загрозу з боку Росії

Від Board.News,20.07.24


Про це він заявив в інтерв'ю Tagesspiegel. Пісторіус вважає, що за теперішніх геополітичних обставин збільшення видатків на оборону на 1,25 млрд євро у погодженому бюджеті, це недостатні інвестиції.  "Я продовжую виступати за те, щоб Бундесвер отримав гроші, необхідні з огляду на надто реальну загрозу з боку Росії. Наступна можливість для цього — це парламентська процедура", — наголосив міністр. На його думку, у федеральному уряді потрібна ще одна "фундаментальна дискусія" щодо того, як гарантувати безпеку ФРН. "Я не був задоволений результатом перед рішенням уряду, і, ясна річ, я не задоволений ним зараз", – сказав він. Під час обговорень в уряді Пісторіус наполягав, що видатки на його сферу потрібно збільшити на 6,7 млрд, а не 1,25 млрд від поточних 52 млрд.  Міністр не поділяє думку міністра фінансів Крістіана Лінднера, що Німеччина повернулася до нормальної фінансової політики після пандемії коронавірусу, особливо щодо військових потреб і України. Пісторіус вважає, що Німеччині варто брати на себе ще більшу військову роль у Європі як найбільшій європейській економіці.  "Ми маємо справу не з вигаданою загрозою, ілюзією чи антиутопією…Ситуація загрози справжня… Небезпека не стає меншою, якщо ви її ігноруєте – вона стає більшою", - прокоментував він загрозу з боку РФ. Він підкреслює, що за таких умов важливо добре озброїтися, щоб це стало стримуючим фактором і ніхто навіть не наважився напасти на Німеччину. До того ж союзники по НАТО очікують від Берліна, що він відіграватиме більшу роль у гарантуванні спільної безпеки. "Якщо Дональд Трамп стане президентом США, баланс сил у НАТО ймовірно зміниться ще швидше... Якщо ми не знайдемо рішення, як відобразити всі ці обставини у бюджеті, то це доведеться робити наступному уряду", – наголосив він.  У 2025 році Німеччина планує вдвічі скоротити військову допомогу Україні. У проєкті бюджету закладають 4 млрд євро замість 8 млрд євро у 2024 році.

Читати повністю

  • 11 Views


×
×
  • Створити...