Перейти до змісту

Новий прем'єр Британії Стармер призначив очільників міноборони, МЗС і МВС

Від Board.News,05.07.24


Про це повідомляють пресслужби відомств. Новим міністром оборони Великої Британії став Джон Хілі, кандидатуру якого затвердив новий очільник уряду Стармер. Член Лейбористської партії у 2009 - 2010 роках обіймав посаду молодшого міністра житлового господарства й планування. Міністерство внутрішніх справ держави очолюватиме Іветт Купер. Відомо, що у липні 2024 року її обрали депутаткою від міст Понтефракт, Каслфорд і Ноттінглі. На посаду міністра закордонних справ призначено Девіда Леммі, якого у 2000 році обрали депутатом від Лейбористської партії. Із 2001 по 2010 роки політик обіймав посаду міністра лейбористського уряду, а в 2008 році став таємним радником. Про свою відставку експрем'єр-міністр Сунак написав у Х. "Цій роботі я віддався повністю. Але ви надіслали чітке повідомлення, і лише ваше судження має значення. Це важкий день, але я залишаю цю посаду з честю бути прем’єр-міністром найкращої країни у світі", - написав Сунак після поразки у парламентських виборах Британії. У промові експрем'єр також зазначив, що Британія зміцнила своє становище у світі, відновивши відносини з союзниками й нагадав про керівництво глобальними зусиллями на підтримку України. "Усім консервативним кандидатам і активістам, які невтомно працювали, але безуспішно. Мені шкода, що ми не змогли виконати те, на що заслуговували ваші зусилля. Мені боляче думати, скільки хороших колег, які зробили великий внесок у свої громади та нашу країну, тепер більше не будуть засідати в Палаті громад. Я дякую їм за наполегливу роботу та службу. Після цього я піду з поста лідера партії", - оголосив Сунак. Букінгемський палац підтвердив відставку Сунака з поста прем'єр-міністра, після чого останній покинув Букінгемський палац, передає BBC. У заяві палацу йдеться: "Сьогодні вранці шановний член парламенту Ріші Сунак мав аудієнцію у короля та подав у відставку з посади прем’єр-міністра та першого лорда казначейства, яку його величність милостиво прийняв". Голова Лейбористської партії Кір Стармер зустрівся з королем Чарльзом ІІІ, щоб отримати офіційне запрошення сформувати уряд. Після аудієнції в Букінгемському палаці він офіційно став прем'єр-міністром Великої Британії. Голова Лейбористської партії Кір Стармер, який лідирує у парламентських виборах у Великій Британії, зробив свою першу офіційну заяву після оприлюднення екзитполів. Ріші Сунак визнав свою поразку у парламентських виборах Великої Британії й привітав лідера лейбористів Кіра Стармера з перемогою до оголошення офіційних результатів

Читати повністю

  • 2 Views


×
×
  • Створити...