Перейти до змісту

Таких випадків сотні або навіть тисячі, - заступник голови Бердянської райради про ув'язнення працівниці АЗС за українську мову

Від Board.News,27.06.24


Таку думку він висловив в етері Еспресо. "На превеликий жаль, вона належить до тих людей, чия доля невідома, і таких випадків сотні або навіть тисячі насправді. Уявіть собі, скільки ми спілкувалися і в ефірах, і всюди, де тільки можна, що реально за українську мову, за українську позицію приїжджає черговий такий чи 1991, чи 1995 року народження (не пам'ятаю точно) названий "воєвода". Насправді в нього інше прізвище і журналісти-розслідувачі встановили практично всі його дані. Він приїжджає і показує тим самим своє "велічіє", що він потім бере цю дівчину і везе на блокпост до озброєних орків. І от за це здає, що вона на території України відповідає йому українською мовою. Уявіть собі наскільки вони бояться українців і наскільки вони бояться всього українського, якщо так бомбить від того, що їм відповідають просто тією мовою, якою розмовляє країна офіційно", - розповів заступник голови Бердянської районної ради. Дудукалов наголосив, що попри те, що регіон переважно російськомовний, на початку повномасштабного вторгнення й навіть зараз, під час тривалої окупації, жителі продовжують опиратися ворогу. "Ця дівчина з заправки не одна, це сьогодні символ такого цивільного спротиву. Я хотів би, щоб це бачили й чули мешканці Львова, Луцька, інших міст, які про нас кажуть, що ми східняки, що ми здали чи ще щось. Навпаки, дівчина з заправки уособлює собою наш російськомовний Бердянськ, яка сказала тому орку зважаючи, що вона розуміла повністю, які будуть наслідки. І досі люди в Бердянську, але набагато тихіше й не кажуть українською мовою, тримаються з Україною і таких дуже багато", - наголосив він. Заступник голови Бердянської райради додав: "Я думаю, що на нього неодмінно повинно чекати кримінальне провадження на території України з відповідними наслідками, але повернемося все ж таки до долі цивільних, які було незаконно ув'язнено і піддано реальним тортурам за стандартами сталінізму, фашистської Німеччини. Таких людей неймовірно багато і не всі повернулися, чи повернуться з цього полону. На превеликий жаль, бути українцем в окупації з перших днів, як є на таких прикладах, було і залишається величезним ризиком".  Що передувало Російський Z-блогер Кирило Федоров відкрито говорить, що "здав на підвал" працівницю АЗС у тимчасово окупованому Бердянську. Все через те, що жінка заговорила з ним українською мовою. Окупант розповів про діалог, який трапився з дівчиною: - Доброго вечора, прикладайте вашу картку. - А че ты со мной на украинском разговариваешь? - ... (Мовчить). - Че ты со мной на украинском разговариваешь? - Я так хочу. Після цього рашист повіз дівчину до найближчого блокпоста у підвал.

Читати повністю

  • 1 Views


×
×
  • Створити...