Перейти до змісту

Премʼєра Нідерландів Рютте обрали новим генсеком НАТО

Від Board.News,26.06.24


Про це пише Reuters. Марк Рютте замінить чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга після закінчення його повноважень - 1 жовтня 2024 року. Зазначається, що призначення Рютте стало формальністю, оскільки президент Румунії Клаус Йоханніс минулого тижня заявив про зняття своєї кандидатури на посаду генерального секретаря НАТО, не залишивши Рютте конкурентів. Сьогодні, 26 червня, Марк Рютте прокоментував своє призначення у соцмережі Х.  "Альянс є і залишатиметься наріжним каменем нашої колективної безпеки. Очолювати цю організацію - це відповідальність, яку я не сприймаю легковажно", - зазначив він. Він подякував усім членам Альянсу за довіру та додав, що з нетерпінням чекає, щоб приступити розпочати виконувати обов'язки. Крім того, Рютте висловив захоплення нинішнім очільником Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, який "забезпечував НАТО видатне керівництво протягом останніх 10 років". Читайте також: "Тефлоновий" Марк, або Хто очолить НАТО? Вчора AFP з посиланням на дипломатів країн НАТО повідомило, що кандидатуру очільника Нідерландів підтримали усі 32 члени Альянсу. "Наступному голові НАТО доведеться боротися з триваючими наслідками війни Росії проти України та потенційним поверненням Дональда Трампа на пост президента США після виборів у листопаді", - йшлося в матеріалі. Що відомо про політичну кар'єру Марка Рютте Під час навчання у Лейденському університеті Марк Рютте брав участь в діяльності молодіжного крила "Народної партії за свободу і демократію", і відразу після закінчення навчання поринув у політичну діяльність, яку суміщав із викладацькою роботою. У 2006 році його обрали новим лідером партії. А вже через рік він потрапив до парламенту Нідерландів. У 2010 році королева Нідерландів Беатрікс призначила Марка Рютте прем’єр-міністром країни. У цьому кріслі він просидів рекордних 14 років, та очолював чотири різні коаліційні уряди. 7 липня 2023 року його уряд подав у відставку. Тоді Марк Рютте оголосив, що не буде очолювати свою партію на дочасних виборах і що йде з політики.  Журналісти видання Foreign Policy написали з посиланням на джерела у Білому Домі, що коли в січні 2023-го Марк Рютте прибув із візитом до США, то під час зустрічі з президентом Джо Байденом він сказав: "Ви двічі просили мене стати генеральним секретарем НАТО, і я двічі вам відмовив. Якщо ви запитаєте мене втретє, я скажу "так"". 18 червня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловився на підтримку кандидатури прем'єр-міністра Нідерландів на посаду очільника Північноатлантичного альянсу.

Читати повністю

  • 2 Views


×
×
  • Створити...