Перейти до змісту

У ОП назвали країни, з якими Україна веде перемовини щодо гарантій безпеки

Від Board.News,21.06.24


Про це він заявив у інтерв'ю Інтерфакс-Україна. "Я думаю, що вже найближчим часом розпочнемо переговори про гарантії безпеки з Ірландією і матимемо також відповідну угоду", - зазначив Жовква, додавши, потенційну готовність Ірландії розпочати переговори вже обговорили під час зустрічі з делегацією ірландського зовнішньополітичного відомства на чолі із заступником генерального секретаря МЗС Гайленд. За його словами, попри те, що Ірландія має нейтральний статус, вона зможе допомогти Україні в економічному плані, у питанні санкцій проти РФ й у тому, щоб був встановлений трибунал для покарання агресора за злочин агресії. "Україна запрошує й інші країни, які декларують або мають такий нейтральний статус, наприклад Австрію чи Мальту, приєднатися до декларації G7 і мати відповідні угоди з Україною", - наголосив він. Крім того, Жовква додав,  що наразі Україна інтенсивно працює з Чехією, Люксембургом і Румунією, а з Польщею вже був проведений фінальний раунд перемовин. "Я можу вам назвати деякі з них (країн, - ред.), з якими ми вже перебуваємо на завершальній стадії переговорів або переговори щодо них закінчилися, і ми просто шукаємо можливість для підписання. Це, наприклад, дві Балтійські країни. Ви знаєте, що з Латвією було укладено угоду, але є Естонія, є Литва. Найближчим часом ці угоди будуть готові до підписання", - пояснив він. Також, як зауважив заступник керівника Офісу президента, нещодавно Україна провела фінальний раунд переговорів про безпекову угоду з Європейським Союзом. "Це загальна угода з ЄС як з інституцією, що об'єднує 27 країн. Не маю права розкривати зміст угоди, але ви побачите, що вона також буде досить потужною і буде дуже швидко укладена", - зазначив Жовква. 19 червня українська та європейська сторони провели завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди, у результаті яких ЄС і Україна узгодили текст документа.

Читати повністю

  • 3 Views


×
×
  • Створити...