Перейти до змісту

Столтенберг заявив про необхідність зобов'язання для країн НАТО щодо поставок озброєння Україні

Від Board.News,12.06.24


Про це Столтенберг сказав на пресконференції, передає РБК-Україна.  Він наголосив, що Україна потребує більшої передбачуваності і добровільні внески країн-членів НАТО мають бути більш підзвітними, оскільки траплялися випадки, коли члени Альянсу анонсували допомогу, але постачання так і не відбувалося. Разом з тим, Столтенберг заявив про необхідність "більш справедливого розподілу тягаря".  "І якщо ми перетворимо це (допомогу Україні - ред.) не на добровільні внески, а на зобов'язання НАТО, звичайно, це буде більш міцно і надійно. Я вважаю, що сильніша роль НАТО допоможе Україні отримати передбачуваність, якої вона потребує", - сказав генсек.  За його словами, зараз координація військової допомоги відбувається лише у США, втім, вона має відбуватися на рівні усіх країн.  "І я думаю, що це один із прикладів того, як ми, використовуючи НАТО, можемо мати більш надійні, більш передбачувані рамки, особливо у поєднанні із зобов'язанням витрачати щонайменше 40 млрд євро (на допомогу Україні щороку - ред.). Це забезпечить нам більш довготривалу, більш передбачувану підтримку України", - вказав Столтенберг.  Він також розповів, що невдовзі НАТО за командування очільника сил у Європі Крістофера Каволі має зайнятися координацією військової допомоги та тренувань українських солдатів.  Раніше Столтенберг заявив, "невдачі" щодо термінів надання допомоги Україні дають підставу переглянути координацію міжнародної підтримки. За його словами, вони також "підірвали довіру України" до Альянсу. 

Читати повністю

  • 7 Views


×
×
  • Створити...