Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС із Боснією та Герцеговиною
Від Board.News,12.03.24
Про це повідомили на сайті Єврокомісії.
Відповідно до вимог Євроради, Єврокомісія представила Раді звіт про прогрес, якого досягнула Боснія і Герцеговина. Як зазначено у звіті, відтоді як Європейська рада надала країні статус кандидата в грудні 2022 року, "публічна відданість політичного керівництва стратегічній меті європейської інтеграції була просунута важливими реформами та принесла позитивні результати".
"Боснія і Герцеговина продемонструвала рішучу відданість просуванню вперед у реформах, яких давно очікують, як-от ухвалення закону про запобігання конфлікту інтересів і закону про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Боснія і Герцеговина зробила значні кроки для вдосконалення системи судочинства та прокуратури, боротьби з корупцією, організованою злочинністю та тероризмом, а також для покращення управління міграцією, затвердивши мандат на переговори щодо угоди про статус Frontex. Боснія і Герцеговина досягла та підтримує повну відповідність спільній зовнішній політиці та політиці безпеки ЄС, що є значним позитивним кроком і вирішальним у часи геополітичних потрясінь", - йдеться в повідомленні.
Відтак комісія ухвалила, що Боснія і Герцеговина досягла необхідного рівня відповідності критеріям членства та рекомендувала Єврораді розпочати з цією країною переговори про вступ. окрім того, Єврокомісія рекомендувала ухвалити рамки переговорів після того, як Боснія і Герцеговина зробить подальші кроки відповідно до звіту.
"Відтоді, як ми надали статус кандидата, Боснія і Герцеговина зробила вражаючі кроки вперед. Лише за рік було досягнуто більшого прогресу, ніж за ціле десятиліття. Звичайно, для приєднання до ЄС потрібен більший прогрес, але країна демонструє, що вона може виконати свої критерії членства та прагнення своїх громадян бути частиною нашої родини. Це причина, з якої ми рекомендуємо Раді розпочати переговори про вступ із Боснією та Герцеговиною. І для цього ми рекомендуємо, щоб Рада ухвалила рамки переговорів, як тільки Боснія і Герцеговина зробить подальші кроки відповідно до звіту Комісії. Як і раніше, ми готові доповісти Раді про прогрес, досягнутий Боснією та Герцеговиною в цих кроках. Майбутнє Боснії та Герцеговини в нашому Союзі", - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Також у вівторок, 12 березня, Єврокомісія подала Єврораді пропозиції щодо проєкту рамок переговорів для України та Молдови та дасть Раді усний звіт про прогрес, досягнутий обома країнами відповідно до рекомендацій, зафіксованих у звіті про розширення від 8 листопада.
Рамки переговорів встановлюють керівні принципи та принципи переговорів щодо вступу з кожною країною-кандидатом. Проєкт рамок, підготовлений Єврокомісією, складається з трьох частин: 1) принципи, що регулюють переговори про вступ, 2) суть переговорів і 3) процедура переговорів.
Тепер Єврорада має розпочати внутрішні обговорення цих текстів. Після того, як вона прийме рамки переговорів, ротаційний головуючий у Раді ЄС представить узгоджену спільну позицію Євросоюзу на першій міжурядовій конференції з кожною країною, знаменуючи офіційний початок переговорів про вступ. На цьому етапі рамки переговорів оприлюднять.
Раніше про ймовірність початку перемовин про вступ до ЄС із Боснією і Герцеговиною написало видання Politico з посиланням на двох чиновників і дипломата в ЄС.
За даними газети, Єврокомісія мала надати рекомендацію щодо початку офіційних переговорів про вступ Боснії і Герцеговини до Євросоюзу того самого дня, коли й оприлюднити проєкти переговорних рамок для України та Молдови.
"Для деяких країн ЄС, зокрема Австрії, було вкрай важливо, щоб прогрес щодо України та Молдови йшов пліч-о-пліч з прогресом щодо майбутнього вступу БіГ", – йшлося в публікації Politico.
Видання додало, що угода між 27 європейськими країнами, яка необхідна для офіційного початку переговорів, не відбудеться до червневих виборів до Європарламенту.
Наступним кроком є обговорення рекомендації щодо Боснії і Герцоговини на зустрічі в Брюсселі наступного тижня.
Боснія і Герцеговина подала заявку на вступ до ЄС у лютому 2016 року.
23 червня 2022 року Єврорада на саміті лідерів країн ЄС надала статус кандидатів на вступ до ЄС Україні та Молдові.
12 жовтня 2022 року Європейська комісія рекомендувала надати Боснії та Герцеговині статус кандидата в Євросоюз.
15 грудня 2022 року лідери країн-членів ЄС погодили надання Боснії та Герцеговині статусу країни-кандидата на вступ до союзу.
- 6 Views
-
Останні новини