Франція та Молдова підписали пакт про оборонну співпрацю
Від Board.News,07.03.24
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Якщо агресора не зупинити, він продовжуватиме йти, а лінія фронту буде наближатися. Ближче до нас. Ближче до вас", – сказала Санду після підписання угоди в Парижі зі своїм французьким колегою, президентом Емманюелем Макроном.
Тому, за її словами, Європа повинна виступити єдиним фронтом. "Агресію треба відбити потужною силою", – додала вона.
Макрон, зі свого боку, пообіцяв "неухильну підтримку" Молдові, одній із найбідніших країн Європи, на тлі загрози від Москви.
Як зазначає молдовське видання Newsmaker, Санду також оголосила про підписання двох угод із Францією, які передбачають співпрацю у галузі оборони та економіки.
"Завдяки підтримці Франції та інших партнерів ми знаємо, що не самотні. Разом ми досягнемо того, що Молдова буде вільною, мирною країною і вступить до Європейського союзу", - наголосила президент.
Про підготовку документа повідомляв Reuters.
Угоду буде підписано під час візиту президентки Молдови Маї Санду до Франції, який відбудеться 7 березня.
У вересні країни досягли початкової домовленості щодо навчання військових, регулярного оборонного діалогу та обміну розвідданими, йдеться у повідомленні.
Молдова має невеликий оборонний бюджет і давно перебуває у напружених відносинах з Москвою, які ще більше погіршилися після того, як Кишинів підтримав Україну.
Париж підтримає зусилля Кишинева, щоб побачити, як розвинути свій військовий потенціал, включаючи можливу закупівлю засобів ППО. Молдова придбала радар GM200 виробництва Thales, який допоможе покращити спостереження повітряних цілей.
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що проведе огляд засобів ППО Молдови, щоб "зміцнити безпеку її неба". Крім того, західні країни планують провести конференцію для обговорення покращення підтримки України та Молдови.
28 лютого учасники так званого з'їзду депутатів у невизнаному Придністров'ї ухвалили резолюції, у яких просять Росію про допомогу через нібито економічну блокаду з боку Молдови. У Кишиневі заявили, що рішення так званих придністровських депутатів не створюють загрози ескалації та дестабілізації. Водночас у РФ зазначили, що всі прохання Тирасполя розглядаються російськими профільними відомствами з увагою.
1 березня президентка Молдови Мая Санду прокоментувала звернення невизнаного Придністров'я до Росії. На її думку, Тирасполь сподівається отримати від Кремля гроші, а РФ хоче залякати Молдову.
6 березня стало відомо, що Путін зустрівся з головою Гагаузії Євгенією Гуцул. 1 березня лідерка молдовської автономії приїхала в Росію та попросила "підтримки". Тоді вона зустрілась з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко.
- 21 Views
-
Останні новини