Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
Від Board.News,01.03.24
Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на фінансовий портал "Мінфін".
У середньому пальне в Україні 1 березня продають за такими цінами:
бензин А-95 преміум – 54,87 грн/л
бензин А-95 – 51,47 грн/л
бензин А-92 – 48,29 грн/л
дизельне пальне – 51,87 грн/л
автомобільний газ – 28,04 грн/л
Наявність пального на заправках в Україні: де купити найдешевше, а де продають найдорожче
За даними "Мінфіну", А-95 "преміум" є на заправках переважної частини мереж АЗС у більшості областей України на підконтрольній території. Найдешевше цей вид пального продають у мережі АЗС Luxwen у Київській області - по 50,99 грн/л. Найдорожче - в мережі АЗС SOCAR на Київщині, Одещині, Черкащині та Львівщині, де його середня вартість становить 58,99 грн/л. На Луганщині бензин А-95 "преміум" відсутній на заправках.
А-95 на підконтрольній Україні території можна купити в усіх областях, крім Луганської, у більшості мереж АЗС. Найдешевше - у мережах АЗС "Авантаж 7" - 47,95 грн/л. Найдорожче - по 56,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR.
А-92 відсутній на АЗС у Луганській області. В інших областях на підконтрольній Україні території найдешевше його можна купити по 47,00 грн/л у мережі АЗС Marshal на Київщині, Житомирщині, Полтавщині, Сумщині та Харківщині, найдорожче - по 53,99 грн/л у мережі АЗС "Паралель" на Донеччині.
Дизельне пальне можна придбати майже в усіх мережах АЗС у всіх областях на підконтрольній території України. На Луганщині цього виду пального немає на АЗС. Найдешевше дизельне пальне можна придбати по 47,50 грн/л у мережі АЗС "Фактор" на Житомирщині. Найдорожче дизельне пальне - по 55,99 грн/л у мережі АЗС "Паралель" та на заправках SOCAR.
Прогнози щодо цін на пальне
За прогнозами експертів, на ринках зараз відбувається чимало подій, які впливають на ціни на пальне. Зокрема, як зазначив у коментарі Фактам ICTV аналітик консалтингової компанії Нафторинок Олександр Сіренко, дорожчає нафта, чого не очікували. На це впливають неринкові фактори – події в Червоному морі, де єменські хусити атакують торгові судна. Проте пальне, яке їде з Європи, прив’язане до котирувань на нафтопродукти, а не на нафту, тому динаміка не настільки стрімка, як на сировині, - додав експерт.
Також на ціни на пальне впливає блокада польського кордону.
"Хороша новина в тому, що з польського кордону їздив російський дешевий газ, якого нам завезли багато в січні. Зараз через блокаду ввезення перекрите і ми намагаємося їх завозити іншими шляхами. Погана новина – ціна на газ зростає, і минулого тижня цінник в опті піднявся на 10% на газ", – пояснив Олександр Сіренко.
Утім експерт вважає, що на АЗС зміна в ціні буде незначною. За його словами, в березні 2024 року ціни на бензин і дизель підійматимуть максимум на 1 грн за літр.
Щодо того, чого очікувати навесні через аграрний сезон, експерт каже, що він навряд чи вплине на ціну дизельного пального та дефіцит сировини. Адже в Україні вже відпрацьовані маршрути постачання та багато пального, яке вже законтрактоване. Проте не варто забувати, що кожен чинник, який впливає на ціноутворення пального – це певна "бомба", яка може вибухнути та змінити хід подій у будь-який момент.
Нагадаємо, в інфляційному звіті Нацбанку України за жовтень 2023 року йшлося про те, що короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться, що також непрямо впливатиме на вартість інших товарів та послуг. У НБУ прогнозували, що 2024 року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.
- 10 Views
-
Останні новини