Перейти до змісту
  1. Справа щодо голови Полтавського ГЗК: перенесений суд, скарга адвокатів і заява підприємства

    Від Board.News,20.10.23


    Засідання не відбулося з причини того, що представники державної влади не спромоглися привезти підозрюваного голову правління із слідчого ізолятора до приміщення апеляційного суду.  Адвокати наголошують, що забезпечувати явку підозрюваних, які перебувають під вартою, у судові засідання є повною відповідальністю держави. "Адвокатам вдалося з'ясувати, що суд завчасно надіслав заявку на конвоювання керівника підприємства у судове засідання і що СІЗО відповідну заявку отримало, також наш підзахисний був готовий їхати у суд. Проте можемо лише здогадуватися, чому його таки не привезли. Ми вже підготували відповідні запити й детально аналізуємо ситуацію. Наступний етап - підготовка скарг на дії осіб, які свідомо не виконали обов'язок щодо забезпечення явки до суду нашого клієнта” - заявляє адвокат голови правління Олександр Ружицький. На цьому засіданні мала розглядатися скарга на рішення Печерського районного суду міста Києва від 26 вересня 2023 року про обрання запобіжного заходу керівникові підприємства у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці із альтернативою внесення застави у розмірі 999,99 млн грн - рекордної для України для найманого працівника підприємства В скарзі адвокатів йдеться, що застосовуючи розмір застави до Віктора Лотоуса, суд фактично: - знехтував нормами Кримінального процесуального кодексу України, які визначають розмір застави, залежно від тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, до 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, - проігнорував тезу, що розмір застави не повинен забезпечувати відшкодування збитків, а лише гарантувати явку особи на виклик до суду, а також численні рішення Європейського суду з прав людини, який неодноразово висловлював свою позицію про те, що розмір застави має визначатися з урахуванням майнового стану особи та що він не може бути завідомо непомірним для неї, - не звернув належної уваги на стан здоровʼя голови правління, неможливість адміністрації слідчого ізолятора забезпечити належні обстеження та надання медичної допомоги, а також позитивну характеристику, численні нагороди та заохочення, матеріальний стан голови правління та членів його родини, - обрав безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що свідчить про порушення вимог статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Адвокати Полтавського ГЗК вже направили відповідні скарги на дії суддів Печерського районного суду міста Києва до Вищої ради правосуддя, Управління з прав людини Верховної Ради України, Бізнес-омбудсмена України, додатково до інших українських та міжнародних інституцій з приводу інших фактів порушень, які системно вчиняються у цьому та інших кримінальних провадженнях по відношенні до посадових осіб підприємства. На підприємстві продовжують вважати оголошену підозру у вчиненні злочинів необґрунтованою і оприлюднили з приводу цього офіційну заяву. "Ця та інші справи проти Полтавського ГЗК є протиправними спробами дестабілізувати підприємство, яке має національне та міжнародне значення, великого роботодавця, який є невід’ємною частиною стабільного життя Полтавщини та України", - вважають на підприємстві. "Консультуючись із юридичними представниками, Полтавський ГЗК продовжує вважати звинувачення проти голови правління або інших посадових осіб компанії щодо незаконного видобутку та продажу корисних копалин у 2015-2021 роках безпідставними. Підприємство має намір довести це в судах, якщо буде необхідно", - йдеться у розповсюдженій заяві.   В останні дні вересня Печерський районний суд Києва обрав голові правління Полтавського ГЗК запобіжний захід у формі арешту з правом внесення застави в майже 1 млрд грн. Спочатку слідчі і прокурори вимагали визначити заставу в розмірі 157 млрд грн. Читати повністю
    • 10 Views



  2. Невиправне російське холопство

    Від Board.News,20.10.23


    Про візит Путіна до Китаю
    Читати повністю
    • 11 Views



  3. Українці зможуть отримати компенсацію за знищене на окупованих територіях майно, - Мінвідновлення

    Від Board.News,20.10.23


    Українці зможуть отримувати компенсацію за знищене на окупованих територіях країни майно. Для цього вже розроблено технічне рішення.Читати повністю
    • 9 Views



  4. Ахметов сказав, що готовий зі мною страждати, - Срна про призначення тренером "Шахтаря"

    Від Board.News,20.10.23


    Про це повідомляє офіційний сайт "Шахтаря". "Якщо говорити чесно й відверто, то я міг стати тренером "Шахтаря" ще раніше. Але я – людина, яка довіряє іншим, і я завжди хочу допомогти кожному тренеру в його роботі. І хочу сказати зі свого досвіду, що кожна команда «Шахтаря» робила тренера дуже сильним. Вони всі приходили сюди одними, а йшли до топклубів іншими. Я прийняв "Шахтар", бо це моя сім’я. Коли сім’ї важко, треба допомогти. Тому я не побоявся навіть перед такими іграми взяти команду і спробувати зробити все, що від мене залежить", - сказав Даріо Срна. В.о. головного тренера наголосив, що він не міг відмовити президенту "Шахтаря" Рінату Ахметову. "У такій важкій ситуації для країни, для "Шахтаря" я не міг відмовити. Мені президент пропонував два тури тому відразу взяти команду, стати головним тренером, підписати контракт, вибрати тренерський штаб. І він сказав, що готовий зі мною страждати. А я йому відповів: "Президенте, я люблю цей клуб і я вас запевняю, що на сьогодні я вам хочу привести тренера, який сильніший за мене. Який сьогодні кращий за мене, досвідченіший за мене і який сьогодні може дати команді більше, ніж я", - розповідає хорват. Даріо Срна також запевнив, що зараз клуб веде перемовини щодо нового тренера. "Щодо нового тренера, то я запевняю президента щодня разом із директором Палкіним, що це правильний вибір. І він повністю довіряє. І ми ведемо переговори. І я сподіваюся, що цей тренер захоче до нас", - каже Срна. Зміна тренера "Шахтаря" У донецькому клубі оголосили про припинення дії контракту з Патріком ван Льовеном. Разом із нідерландцем "Шахтар" залишає весь тренерський штаб. Виконувачем обов'язків головного тренера "Шахтаря" став спортивний директор клубу Даріо Срна.  Патрік ван Леувен очолив "Шахтар" у липні 2023 року та був звільнений після 12 матчів. Таблиця УПЛ: становище "Шахтаря" і "Динамо" У турнірній таблиці "Динамо" після 7-х матчів набрали 15 очок і відстає від лідера, "Кривбаса", на 5 балів. У криворізької команди 20 очок за 10 проведених поєдинків. "Шахтар" зіграв 9 матчів і має 18 очок.Читати повністю
    • 11 Views



  5. Ми перші в історії людства, хто розслідує злочини проти довкілля як воєнні злочини, - Генпрокурор Костін

    Від Board.News,20.10.23


    Україна є першою країною в історії, яка розслідує злочини проти навколишнього природного середовища, вчинені окупантами, як воєнні злочиниЧитати повністю
    • 7 Views






×
×
  • Створити...