Перейти до змісту

Чёрный хлеб. Как?


ursa

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 124
  • Створено
  • Остання відповідь

Опыта такого не имеется, но не думаю, что процесс сильно отличается от выпекания на обычной опаре :)

Разве что первый раз поэкспериментируй с количеством теста, чтобы оно не полезло, как из горшочка :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Ура! Нарешті у мене вийшов чорний хліб на заквасці у хлібопічці :g15:

Дякую, ursa!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

вчора дружина в хлібопічці спекла чорний хліб смачний дуже можу поділитися рецептом у ПП

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вчора дружина в хлібопічці спекла чорний хліб смачний дуже можу поділитися рецептом у ПП

мне плизз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Солод залийте окропом, перемішайте, охолодіть та залиште настоюватись 15 хвилин.

Закладаємо продукти в хлібопічку у нижче вказаному порядку !

1. Воду 330 гр.

2. Сіль1,5 ст. ложки.

3. Олію 2 ст. ложки.

4. Мед 2 ст. ложки.

5. 1 чайна ложка коріандру меленого (за смаком можна класти грецький оріх і т.д.)

6. Кладемо солод настояний 15 хв.

7. Засипаємо 325 гр. житньої муки.

8. Засипаємо 225 гр. пшеничної муки.

з верху насипаємо 2 чайних ложки дріжджів сухих

випікаємо в режимі Житній хліб.

P.S. Смачного :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Без дрожжей. Без разрыхлителей. Без канцерогенов :)

Только лишь натуральные ингридиенты :)

 

1.

2016324171830.jpg

 

2.

2016324204119.jpg

 

3.

2016324211426.jpg

 

4.

2016324232545.jpg

 

 

It's tasty ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Вчора виклав зранку в форми,щоб до вечора піднялось тісто,але холодно і воно собі спало.Підклав ковдру і грілку.На ранок піднялось,прийшлось випікати зранку і запізнитись на годину на роботу.Отаке воно капризне,бездріжджове тісто.))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на просторах тирнету повно інформацію про це

 

наприклад, перше коротке відео яке видав пошук) 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, alexvvv сказал:

@zaHARE , чим бездріжджове  тісто краще?

 Основні тези згідно останніх досліджень:

-дріжджі-це грибки,які чужі для нашого організму

- дріжджі при випіканні гинуть,а спори грибка-ні.

- мають властивість проникати в кровотік,відповідно можуть проникати в любі органи

-в процесі своєї життєдіяльності виділяють мікотоксини

- підлаштовують середовище під себе

- симбіотна(здорова) мікрофлора пригнічується,а патогенна розквітає

- організм стає вразливим для вірусів і бактерій

- створюються ідеальні умови для розвитку ракових клітин

- свідомість непомітно перелаштовується на потребу не організму,а паразитів,тобто нам непомітно хочеться харчуватись саме так,як це сприятливо для чужинських клітин,для їх розвитку.

   Навіть просте зберігання показує переваги бездріжджового хліба.Він може зберігатись місяцями(в мене часом лежить більше місяця).Раніше в селі хліб напікали на тиждень-два.Дріжджовий хліб через день-два зацвітає.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спокін віків їли дріжжове тісто діди і прадіди.

Що зараз краще на розпушувачах -  ні смаку, ні споживності тільки пух і повітря - коротко синтетика.

Можете когось переконувати про шкоду дріжжової випічки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

В мене пост вдячності.

Дуже часто мені задають запитання, на яке я до недавнього часу не мала відповіді:

- З чого все почалося, звідки це захопленні випічкою на заквасці?

І, раптом, мені попадає на очі ця тема, яка колись давно-давно мене надихнула. І почалося - виведення заквасок, раз-другий-третій :rolleyes:, пошук рецептів, методи замісу, бродіння, ферментації, температурні режими, форми, поди і тд і тп. Сьогодні на тему випічки на заквасці можу говорити годинами, печу майже щодня, смакують здоровий хліб і здобу не тільки сім'я і родичі, і все, дякуючи цій темі, її дописувачам, а, насамперед, її автору, ursa. Дякуюююю!

Тріііішечки фото    Біла булка з гарними надрізами.jpgБіла булка. Розріз.jpgБілий.jpgБулочки на заквасці з кунжутом.jpgБіла булка з кунжутом і льоном.jpgГарбузовий з насінням соняшника, льону, маком і кунжутом.jpgЖит.jpgЗдоба на заквасці, гарбузові, бородинські і кампань.jpgКампань з горіхами і родзинками..jpgКампань з горіхами і родзинками2..jpgПиріжки з капустою на заквасці.jpgПшеничний з куркумою і з камамбером (теж моє виконання).jpgРозріз мультинасіневого.jpg
 
Hide  

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Неонила, дуже смачно виглядає. Печете в духовці? і здобу? яка найсмачніша закваска? Поділіться досвідом, дуже цікаво і корисно. ДІКУЮ

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую. Печу в газовій духовці. Раніше тримала 2 закваски: пшеничну і житню, але з часом переконалась, що достатньо вести одну - житню, вона менш вибаглива і більш універсальна. Закваску 150 % вологості (для її більшої "сили") кормлю двічі на добу і тримаю при кімнатній температурі. Вона підходить і до житнього, і до пшеничного тіста, і до здоби.

Здоба на заквасці просто вау, я такого смаку ніколи не зустрічала. Зараз проганяю рецепти паски, булки розлітаються, як блискавка. Вони пухкі, можуть бути "волокнисті", можуть бути кексової структури, ну, це вже справа смаку і техніки вимішування.

Що Вас цікавить, питайте, якщо зможу - допоможу, так як, вважаю, що у випічці на заквасці, як і в любій іншій справі, немає меж досконалості.:rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, Неонила сказал:

 

Що Вас цікавить, питайте, якщо зможу - допоможу, так як, вважаю, що у випічці на заквасці, як і в любій іншій справі, немає меж досконалості.:rolleyes:

Відео. А то для мене це темний ліс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свій відеоблог ще не веду -)

На ютубі є багато різного-всякого. Там пошукайте за запитом "Хліб на заквасці". Список великий, з того, що дивилась, можу порекомендувати "Готовим с Ириной Хлебниковой"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...
On 27.08.2014 at 09:35, lilechka сказано:

Цікавить досвід випікання хліба на заквасці у хлібопічці

Всім пекарям гарного дня!

В неті є багато рецептів хліба на заквасці, і з цих багатьох я для себе знайшов золоту середину.

Інгредієнти (на хлібину в 1 кг. Якщо кому забагато, множте на понижуючий коефіцієнт):

-          2 ст. ложки житньої закваски «стартер»

-          вода – 350 гр. (Я роблю на  сироватці, або вода + кефір.)

-          борошно пшеничне – 300 гр.

-          борошно житнє – 280 гр.

-          сіль – 10 гр.

-          цукор – 20 гр.

-          бакмальт – 2 ст. ложки (раніше запарював ферментований червоний житній солод, але бакмальт мені більш подобається).

-          Олія – 2 ст. ложки.

-          родзинки, насіння, коріандр чи кмин – за смаком.

 

А тепер все по порядку.

Закваски я багато не тримаю, трішки більше половини 0,5 л банки. За 6-10 годин до випікання я її вирощую. В невелику ємність (у мене пластмасове літрове відерце) наливаємо 150 мл. води.  Кладемо туди 2 ст. ложки житньої закваски і розмішуємо. Відміряємо 150 гр. житньої муки (всю муку обов’язково просіюємо) і висипаємо у відерце. Все це ретельно вимішуємо, закриваємо кришкою (не щільно) і залишаємо в теплому, темному місці на 6-10 годин. Чим буде тепліше, тим скоріше вийде закваска.

До IMAG0019.thumb.jpg.ed624b951a6884a9f7ea8290d9389ad8.jpg Після IMAG0023.thumb.jpg.730fc6e163453ff12135c0bdd17eb6ea.jpg IMAG0025.thumb.jpg.66ff364482bc7a2210179234520e5e28.jpg

Далі закладаємо все в хібопічку. Спочатку нашу закваску, далі воду (200 гр.), бакмальт, борошно пшеничне, борошно житнє (130 гр.), сіль, цукор. Олію додаємо в процесі замішування, коли тісто почало набирати форму колобка.

В хлібопічці виставляємо ручне програмування:

-          Заміс 1 – 12 хв.

-          Бродіння 1 – 30 хв.

-          Заміс 2 – 14 хв.

-          Бродіння 2 – 20 хв.

-          Бродіння 3 – 1 год. 50 хв.

-          Випікання – 1 год. 10 хв.

Всього по часу 4 год. 16 хв.

Коли все загрузили, ввімкнули, дивимося як йде заміс, якщо після хвилин п’яти замісу тісто надто густе, добавляємо трішки води і навпаки. Тісто не повинно бути надто рідким, щоб не прилипало до відерка, але й не повинно бути надто тугим. Я дерев’яною лопаткою часом допомагаю, коли липне до стінок.

IMAG0034.thumb.jpg.6ac171fe1ffab111041dc50537c22823.jpg

Під час другого замісу додаю по жменьці родзинок та насіння (можна також коріандр чи кмин).

IMAG0040.thumb.jpg.b571c679ce9991fc85321dbc0e203cd0.jpg IMAG0041.thumb.jpg.4f27a87f0d10ff1a2a07384fa1b3a3f0.jpg

Коли заміс закінчився, виймаю лопатку, після випікання легше дістається хлібина із відерка, та знизу не надривається.

Ось і результатIMAG1341.thumb.jpg.8e9ba4abb8d4ef19f24e725a04c02e73.jpg IMAG1343.thumb.jpg.020f348d361b787e879cfc76777f5dfc.jpg

 

 

ПС Бакмальт це ячмінний солод, купував на Європек (на території Агроконтракту, по вул. Конякіна). 1 л коштує 71 грн, але можна купити і 0,5 л.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Закваска выводится самостоятельно ;)

3-5 дней - и имеешь готовую к употреблению. Потом перед замесом теста оставляешь небольшое её количество, подкармливаешь - и так она становится "вечной" :)

Хотя, конечно, если раз в месяц хлеб печь, то можно для каждого замеса новую делать...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

я така зрозумів, що це ще не все, що нам потрібно знати ? скоро буде откровення, з силками,як я розумію ))))))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...