Перейти до змісту

Різні питання


Рекомендовані повідомлення

Варіант хороший, якщо первинні дані постійно змінюються, і потрібне динамічне оновлення результату. Але трохи довго таку формулу  з нуля писати і складнувато для тих, хто слабко орієнтується в екселі.

Для разового завдання я б розбив стовпець на два  по символу "*"  за допомогою фунції  "текст по стовпцях" . Маючи 2 стовці просто перемножив би їх. Само собою розбивати можна не первинний, а зробити його копію.

Вибір залежить від кінцевої мети.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, rrid сказал:

Припустимо, в чарунці B5 в тебе написано 5.45*2.2

В чарунку C5 (або в якусь іншу) можна написати формулу


=ЗНАЧЕН(ЛЕВСИМВ(B5;НАЙТИ("*";B5;1)-1))*ЗНАЧЕН(ПРАВСИМВ(B5;ДЛСТР(B5)-НАЙТИ("*";B5;1)))

я б зробив так :)

Гарне рішення, але чомусь на робочому компі був косяк на числах з дробом, а на домашньому все добре показало. Ну і цікаво як така формула робиться, бо прочитати і зрозуміти її розуму вистачило, а самому руцями набрати - вже ні, скористався копіпастою.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Unknown сказал:

Варіант хороший, якщо первинні дані постійно змінюються, і потрібне динамічне оновлення результату. Але трохи довго таку формулу  з нуля писати і складнувато для тих, хто слабко орієнтується в екселі.

Для разового завдання я б розбив стовпець на два  по символу "*"  за допомогою фунції  "текст по стовпцях" . Маючи 2 стовці просто перемножив би їх. Само собою розбивати можна не первинний, а зробити його копію.

Вибір залежить від кінцевої мети.

А це просте рішення і ним буду користуватися, бо навіть моїх навичок вистачило, щоб це реалізувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, nickel сказано:

чомусь на робочому компі був косяк на числах з дробом

"косяк" на числах з дробом буде в обох варіантах - і з моєю формулою, і з "текст по стовпцях".

причина - неспівпадіння формату запису (вихідного) з форматом екселю, а саме в параметрах розділювачів (розрядів, цілих і дробових частин) екселю

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, rrid сказал:

"косяк" на числах з дробом буде в обох варіантах - і з моєю формулою, і з "текст по стовпцях".

причина - неспівпадіння формату запису (вихідного) з форматом екселю, а саме в параметрах розділювачів (розрядів, цілих і дробових частин) екселю

Саме так і є. Лікую: найти и заменить: "." на ","

Краще розкажи як твою формулу руками набрати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для початку можна ту формулу розбити на 2 блоки у 2 стовці. Набирається вона не так і складно. Якщо робити у двох стовпцях, і в 3-му перемножувати, то вийде аналог мого варіанту по стовпцях, але буде динамічно працювати, 1 раз створив формулу, і далі тільки копіюєш. В такому варіанті "ЗНАЧЕН"можна упустити. Починаєш набирати "=ЛЕВ.." вспливає підказка з переліком варіантів, табом або мишою вибираєш потрібний (назва автоматично дописується і дужка відкривається, і з'являється підказка по синтаксису). В тій підказці жирним підсвічено "текст", можна або ввести адресу комірки, або, що зручніше, нажати на клаві любу зі стрілок, і далі стрілками загнати мигаючий прямокутник на потрібну комірку. Далі пишеш символ ";", і підказка підсвічує наступний пункт. Тут можна або константу ввести (циферку), якщо перед "*" у первинному значенні однакова к-ть символів, або вирахувати який по рахунку той символ "*" формулою "найти" і відняти 1, щоб фунція "левсимвол" взяла тільки ті знаки, що до "*" знаходяться. Далі закриваємо дужку і маємо половину результату.

ПРАВСИМВ працює аналогічно, і синтаксис той же. для чого ДЛСТР почитай в її описі, там все просто.

Для першого разу рекомендую розбити формулу на мінімум 2 куска, щоб потренуватися і детально розібратися із синтаксисом (окремо "левсимв", і окремо частину з "правсимв".

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

уточнення: коли починаєш набирати формулу ПРАВСИМВ, то після  "=П" з'являється підказка з переліком всіх функцій що починаються з "П", в цей момент курсорами "вверх"/"вниз" підсвічуєш потрібну, і результат табом фіксуєш, тоді ексель сам дописує формулу і дужку відкриває. Можна і мишою зі списку вибрати подвійним кліком, але я однозначно за клавіатуру,  вона прискорює суттєво роботу в екселі порівняно з мишою у більшості задач, а іноді просто колосально прискорює. Миша - то туфта  ))))

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 04.05.2018 at 18:17, nickel сказано:

Саме так і є. Лікую: найти и заменить: "." на ","

Краще розкажи як твою формулу руками набрати.

вище @Unknown розказав троха.

добавлю - без азів програмування важкувато.

якщо ж в шкільному курсі був Т.Паскаль, і не був прогуляний - то ексель в даному випадку сприймає зміст чарунки (5.45*2.2) як текстову величину. для початку, треба розбити текстову величину на дві, які будуть схожі на числа. довжина першої текстової величини - це відстань від початку вихідної текстової величини до символа "*" (яку шукає НАЙТИ), і порахувати кількість символів в майбутньому першому множнику допомагає ДЛСТР, а ЛЕВСИМВ видасть потрібну кількість символів (ПРАВСИМВ - аналогічно).  ЗНАЧЕН - перетворює текст в число, якщо число записане в текстовому форматі, і далі ексель оперує з ним вже як з числами, а не як з текстом.

якщо чесно, такі формули (тут - чотири рівні "вкладень" функцій), я роблю поетапно - спочатку обраховую проміжні значенні (в проміжних чарунках), потім вже підставляю вкладення у вкладення (якщо рівень вкладень високий - то без проміжних значень вже ексель не дасть обійтись).

на конкретно цю формулу - витратив хвилин 10, але не тільки завдяки тому, що щось пам'ятаю з Т.Паскалю 5.5, але й доводилось щось схоже робити в екселі.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли я вчився у школі, то комп'ютерів, в теперішньому розумінні, не було. В 10 класі писали алгоритми на шкільній дошці, а в 11 показали сам комп'ютер і що таке Бейсік. В ВДУ водили на екскурсію щоб показати суперкомп'ютер, який міг синтезувати набраний текст в звук.

Зараз хочу зробити складну, для мене, таблицю, то питань ще насиплю.

1, Треба вставляти теперішню дату + час, якщо сусідня чарунка не пуста, якщо пуста, то залишити пустою. Окремо з функцією ЕСЛИ і дата + час все зрозуміло, а от разом поки що ні.

2, Треба поєднати декілька функцій ЕСЛИ. ЕСЛИ в чарунці текст "а", то 1, ЕСЛИ текст "б", то "2" і т.д. Всього 5-6 ЕСЛИ.

Змінено користувачем nickel
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, nickel сказано:

1, Треба вставляти теперішню дату + час, якщо сусідня чарунка не пуста, якщо пуста, то залишити пустою. Окремо з функцією ЕСЛИ і дата + час все зрозуміло, а от разом поки що ні.

2, Треба поєднати декілька функцій ЕСЛИ. ЕСЛИ в чарунці текст "а", то 1, ЕСЛИ текст "б", то "2" і т.д. Всього 5-6 ЕСЛИ.

1. Порожня комірка у формулі прописується як   ----   ""   ----  тобто відкрив лапки верхні, і відразу закрив.

Тобто  =ЕСЛИ(A1="";"";ТДАТА())

Але є підводний камінь, ТДАТА оноволюється при перерахунку формул листа. І якщо потрібно константу вставляти, то, мабуть, тільки макрос.

2. =ЕСЛИ(A1="а";1;ЕСЛИ(A1="б";2;ЕСЛИ(A1="в";3;"жодне зі значень не підійшло")))   --- тут можна продовжувати ряд.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Unknown сказал:

Але є підводний камінь, ТДАТА оноволюється при перерахунку формул листа. І якщо потрібно константу вставляти, то, мабуть, тільки макрос.

А коли відбувається перерахунок формул?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

А коли відбувається перерахунок формул?

Залежно від налаштувань робочого файлу.  Або вручну (по F9), або автоматично (при будь якій зміні у робочому листку).

Якщо потрібно фіксувати дату і час внесених змін у комірку, то потрібно константу вставляти, а для цього макрос писати. Як зробити то автоматично штатними інструментами я не знаю, і на 99,9% впевнений, що без макроса не вийде. Але то потрібно точніше задачу розуміти, бо я можу не  те уявляти, що насправді потрібно тобі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чим відрізняється ТДАТА від СЕГОДНЯ?

Чому ТДАТА іноді ставиться з годинами, а іноді лише дата?

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, nickel сказано:

А чим відрізняється ТДАТА від СЕГОДНЯ?

Це краще в довідці почитати.

 

12 годин тому, nickel сказано:

Чому ТДАТА іноді ставиться з годинами, а іноді лише дата?

Повинно з годинами ставитись.  Лише дата ймовірно ставиться через те,  що в комірці попередньо такий формат був заданий. Зараз не можу перевірити. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
1 година тому, ipua сказано:

Розбирати буду в останню чергу. Там схоже є заклепка.  Знаю, що він повинен перекидатись без розборки. При чому дуже просто ...

Немає там заклепки. Відкручий гвинти, знімай кришку і тоді перекинеш

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Можливо підкажете, сам вже тиждень голову вечорами ламаю.

Є стовпець з цифровими значеннями. Необхідно щоб після досягнення певної суми введених значень - усі наступні значення виділялись кольором/шрифтом/іншими способами.

Важливий момент: рядок зі значенням може видалятись повністю. Реалізував через проміжну суму, але наразі після цього бачу помилку !REF.

Змінено користувачем Oggy
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

43 хвилин тому, Oggy сказано:

Можливо підкажете, сам вже тиждень голову вечорами ламаю.

Є стовпець з цифровими значеннями. Необхідно щоб після досягнення певної суми введених значень - усі наступні значення виділялись кольором/шрифтом/іншими способами.

Важливий момент: рядок зі значенням може видалятись повністю. Реалізував через проміжну суму, але наразі після цього бачу помилку !REF.

А умовне форматування, ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zalepok44 сказал:

А умовне форматування, ні?

Працює до появи помилки лише, на жаль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Oggy сказано:

Можливо підкажете, сам вже тиждень голову вечорами ламаю.

Є стовпець з цифровими значеннями. Необхідно щоб після досягнення певної суми введених значень - усі наступні значення виділялись кольором/шрифтом/іншими способами.

Важливий момент: рядок зі значенням може видалятись повністю. Реалізував через проміжну суму, але наразі після цього бачу помилку !REF.

Не зовсім зрозумілий механізм реалізації.  Було б добре файл побатити,  або хоча б "прінт скрін" з детальнішими описами і формулою проміжної суми. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

В районі старого ринку  - центру, Винниченка, Порт сіті, де можна купити HDMI VGA адаптер і Тома Соєра на англійській мові?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Є на сайті петицій до президента, петиція за яку я не можу проголосувати, пише "Виникла помилка!  Спробуйте ще раз пізніше!", а за інші петиції голосую без проблем, це означає що петицію навмисне блокують?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, VojinSvitla сказал:

Є на сайті петицій до президента, петиція за яку я не можу проголосувати, пише "Виникла помилка!  Спробуйте ще раз пізніше!", а за інші петиції голосую без проблем, це означає що петицію навмисне блокують?

Пробували пізніше?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 хвилин тому, Такер сказано:

Пробували пізніше?

Так, щойно. Те саме

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, VojinSvitla сказано:

Є на сайті петицій до президента, петиція за яку я не можу проголосувати, пише "Виникла помилка!  Спробуйте ще раз пізніше!", а за інші петиції голосую без проблем, це означає що петицію навмисне блокують?

а з іншого броузера?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...