Перейти до змісту

Лінух...


lu4nik

Рекомендовані повідомлення

таксь... відкусуєте шматок на лінукс будь - яким способом. потім при встановленні вибираєте відформатувати його в ext3 (треба один розділ під рут(>1Гб) і один під своп ( >256Мб), можна іще окремий під хоумхолдер (так зручніше). При завантаженні буде виводитись екран Grub лоадера з списком ОС-м. як його налаштувати, щоб по дефолту завантажувалась вінда - напишу пізніше якщо то дійсно буде потрібно. дрова треба тільки на відео (усі інші зазвичай уже в ядрі). в мене мережу бачить нормально. якщо після втановлення будуть якісь косяки - теж спробую пояснити.

З.І. і дійсно, а воно Вам точно треба? Як на мене то Лінукс на десктопі ідеально підхотить для лазання в неті, слухання музики, переглядання відео і програмування. Мене це все задовільняє, а от чи відповідає це Вашим інтересам?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 340
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Перловий авторизатор налаштовується без проблем. На FreeBSD за пару хвилин все працювало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

таксь... відкусуєте шматок на лінукс будь - яким способом. потім при встановленні вибираєте відформатувати його в ext3 (треба один розділ під рут(>1Гб) і один під своп ( >256Мб), можна іще окремий під хоумхолдер (так зручніше).

якщо /usr буде на окремому розділі, то для нього не менше 5Гб :( - це з установкою не зовсім мінімального офісно-мультимедійного набору програм та документації. ну звичайно ж розділ під /home де будуть всі ваші налаштування та власні файли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так сколько разделов, блин, отводить под него надо? :(

Что, в одном он не сможет жить, что ли?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жить сможет. Быстро и эфективно работать - нет :D Винда ж тоже может жить на диске Ц, под который отведен весь винт ;)

Что ж до виндовой сети, то хз как там у вас в линухах, а во фре есть такая класная штучка - Самба. Ну очень гибкая. Хоть контроллером домена настраивай. В принципе в линухе оно тож должно быть (если нет - установить).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так сколько разделов, блин, отводить под него надо?

2 нада. В мене в дома зроблено так:

HDD 120Gb розбито на 4 розділи 2 зних віндові (там стояла вінда), зараз на них лежить інфа, з якою можна без проблем працювати, і тому переформатовувати їх сенсу не бачу. Коротше все виглядає слідуючим чином

розділ 1 - FAT32 70Gb - /mnt/hda1

розділ 2 - NTFS 20 Gb - /mnt/hda5

розділ 3 - ReiserFS 20 Gb - /

розділ 4 - swap (все інше)

/etc/fstab має слідуючий вигляд:

# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc defaults 0 0
/dev/hda7 / reiserfs notail 0 1
/dev/hda6 none swap sw 0 0
/dev/hdc /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto 0 0
/dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto 0 0
/dev/hda1 /mnt/hda1 vfat iocharset=utf8,codepage=866,rw,umask=000,showexec,quiet,user 0 0
/dev/hda5 /mnt/hda5 ntfs nls=utf8,ro,user 0 0

/dev/sda1 /mnt/sda1 vfat iocharset=utf8,codepage=866,rw,umask=000,showexec,quiet,user,auto 0 0

ЗІ /dev/sda1 - це в мене флешка так монтується =)

ЗЗІ Якщо будуть виникати якісь конкретні запитання, буду радий допомогти

ЗЗЗІ ext3 це навіть не вчорашній - позавчорашній день, reiserfs працює на багато швидше, і вже ext4 на підході

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Что ж до виндовой сети, то хз как там у вас в линухах, а во фре есть такая класная штучка - Самба. Ну очень гибкая. Хоть контроллером домена настраивай. В принципе в линухе оно тож должно быть (если нет - установить).

Звичайно є і я навіть не впевнений де вона раніше появилася... :D З юніксами, таке частенько буває, що програмне забезпечення розробляється одночасно для багатьох систем.

Самба на убунті по замовчуванні не ставиться, треба з нета тянути (в неї схожа система портів як в бсд), і потім трохи конфігурити, що саме шукати тра в гуглі, бо то заморочка тіки убунту-клонів, більшість нормальних лінуксів дають пусті конфіги і пиши в них шо завгодно... А на убунті там вже готовий конфіг, з кучою комментарів не потрібних, що його простіше витерти і переписати самому.

До-речі спробуй Slackware, багато знайомих бсдшніків, кажуть що практично той же бсд (особливо інсталяха). Да і прицип побудови системи мені більше подобається чим Ubuntu/Runtu/Mint/Debian/Mandriva і інших "віндовсоподібних" лінуксів - все в твоїх руках, все що можна налаштувати, налаштовуй, хочеш сам, хочеш тулзами.

2 ursa Мінімум два розділи vxk7m правильно сказав. До-речі Убунта сама ділить як їй зручно :(. Хоча я їй не дав цього зробити і розбивав в ручному режимі - коренева файлова система і своп. Перевірити твою мережеву карточку можна командою ifconfig. Навпроте eth0 має бути твоя айпіха. А да в убунті треба запускати sudo ifconfig

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зате я впевнений де :D У юніхах Самба появилась перша, бо лінуха пізніше з"явились :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Через что запускать команду? Только не отвечайте, что через консоль :D Ну не знаю я, как её вызвать в той Убунте :(

А на НТФС раздел её поставить нельзя?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нах тобі віндові замолоти якщо ти ставиш Un/Lin? тим більше що НеТаФС гарантовано буде лише в RО режимі...

більшість всіх настройок робиться через консоль правкою конф. файлів...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а линух это не юниха? :D

Ди, Линух єто не Юних, там принципиальніе различия даже на уровне ядра...

Урса, хоть линух и видит НТФС раздел, но поставить себя вроде б туда не дает :( На ФАТ дает :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тьху, вот же гадина :( Всё под себя форматировать хочет :D

Где взять ЛайвСД от ФриБСД?

КДЕ ставится и на неё, и на Линукс?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Через что запускать команду? Только не отвечайте, что через консоль :D Ну не знаю я, как её вызвать в той Убунте :(

А на НТФС раздел её поставить нельзя?

Да через консоль... Перемикається ctrl+alt+f1 (....9) Вводиш там свій пароль і будь-які команди, які тра... До-речі, якщо так не хочеш сильно вникати, то попробуй інші дистрибутиви (можливо вони зможуть зрозуміти твою мережеву карту), в нас на роботі є купа (з тебе болванка + пиво адміну), а бо з фтп качни. А по командах консолі просто почитай літературу, то якщо захочеш вникати. І яка в тебе мережева? Ти її випадково не відключив в біосі (якщо інтегрована).

На НТФС поставити не можна ніяк. Раніше Slackware (дистрибутив такий) ставився на Fat подібну систему, але при такій установці плуги були конкретні.

2 difoto. Це операційні системи побудовані на одному принципі, але юнікс набагато старіший, це раз. Лінукс писався з нуля без використання (я надіюсь) кода юнікса, це два. Да і різні ком"юніті ці системи пишуть, це три. І чотири хоч інформація трішки застаріла.

2 mix_forever Ну да перша самба вийшла в 1992 році, юнікс на початку 1970 рік, Лінукс 1991 рік, FreeBsd 1993 рік (ха... не знав) . Так що Самба це Юнікс програма перенесена пізніше на інші платформи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тьху, вот же гадина :( Всё под себя форматировать хочет :D

Где взять ЛайвСД от ФриБСД?

КДЕ ставится и на неё, и на Линукс?

Уважно читай всі запитання інсталятора, там є перемикачі на ручну розбивку вінта. ЛайвСіді під ФріБсд, щось я ніде не бачив то mix_forever спеціаліст по цьому. А КДЕ ставиться на все що підтримує Х-віндовс (плюс ще з купою замороки з потрібними бібліотеками.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, во первых, господа, я не уверен, что среди вас есть люди, которые видели Юникс.

А во вторых, если Линух построена не на ядре Юникса, я съем банку из под пива.

Это я, ламер, должен знать больше, чем вы, одмины и программеры???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А во вторых, если Линух построена не на ядре Юникса, я съем банку из под пива.

Бги лінукс ні начийому ядрі не побудована - Лінус сам написав ядро з нуля. За прообраз Лінукса була взята Minix. АЛЕ Minix мала модульне ядро, а в Лінуксі ядро монолітне і це принципова різниця між класичним юніксом і лінуксом... Їж банку з під пива =) =) =)

Ubuntu/Runtu/Mint/Debian/Mandriva і інших "віндовсоподібних" лінуксів

Мля неразу не згоден з такими словами. Шо за "відовсоподібні" лінукси? Чим вони на них подібні? Згоден лише з тим фактом, шо RPM зло... було приблизно так рік назад. Предбачаю слова, що в слаці весь софт треба збирати в ручну і конфіги тож руками правити. Що заважає збирати софт в ручну в мандріві чи дебіані? А правити конфіги що заважає? Бепердбачаю слова ярих БСДшників, шо БСД можна збирати як конструктор... любий Лінукс можна збирати як конструктор, а особливо Дебіан,і в цьому плані вони ІМХО всіх випередили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

xk7m ваша правда, я можливо не сильно точно сформулював схожість і відмінність, але Minix це теж не Юнікс, нажаль я дійсно, ніколи не цікавився Юніксом як системою, хоча бачу доведеться... все ж таки заінтригувало, а в чому ж схожість і відмінність... ;) А щодо віндовоподобності... так я ж не в образу, тут вже справа звички, типу "мені подобається червоний колір, а тобі зелений". І про те що основний принцип ОпенСорсових систем (всіх без винятку), щось не подобається зміни сам, це я вкурсі і його ніхто не відмінив

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Почитав цю тему і самому закрутіло Лінух поставити, розібратись що там до чого.. :) Тільки я його на віртуальну машину поставив ;) VMware Workstation 5.5.1. Може хтось підскаже як там мережу налагодити? а то ніяк невиходить( я поставив дебіан).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 vxk7m

Minix - клон UNIX , созданный профессором(Теннен***лом.. не важно) универа, где учился Торвальдс, для обучающих целей. Торвальдсу не понравились некоторые весчи и он начал перерабатывать их, в частности эмулятор терминала. В конце концов эта затея переросла в то, что он написал в конфу с просьбой предоставить ему доки по ЮНИХ, потому как его разработки превратились в ОС, параллельную ЮНИКС. Я надеюсь, никто не станет утверждать, что Торвальдс просто так, с нуля разработал Линух , просто изучив архитектуру 386 проца :)

Что бы вы не говорили, а Линух - такое же ответвление Юникса, как и семейство BSD! И не путайте понятия, дорогие программеры! UNIX был, есть и будет коммерческой разработкой, причем стоит гораздо дороже Висты. А тут путаются понятия Юникс/Линукс/Фря.

Хавать банку не буду!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хавать банку не буду!

и правильна! потому что вот тут сказано: "Свободные UNIX-подобные операционные системы" куда и отнесены Linux и FreeBSD и прочие :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
Тьху, вот же гадина :) Всё под себя форматировать хочет :)

Где взять ЛайвСД от ФриБСД?

КДЕ ставится и на неё, и на Линукс?

http://soft.lm.lutsk.ua/SOFTWARE/TYPE/Oper...1.3-x86-CD1.iso

http://soft.lm.lutsk.ua/SOFTWARE/TYPE/Oper...v03_release.iso

Грайся.

Мені самому, вінди не дуже подобаються. Але як на запустити музичку, глянути фільм, побраузити інет та путтю вінда набагато краще за лінух/юніх.

Нема бажання і в принципі потреби щосьпокрутити чи підстроїти під себе. :)

Кароче вінь на десктопах рулить, тимбільше якщо твоя машинка в корпоративному домені. Тут нема вибору. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И не путайте понятия, дорогие программеры!

Ок, давайте тоді їх визначимо. Що є Linux? - Linux це ядро. Ядро Linux розповсюджується на безкоштовній основі. І саме яро було написане Лінусом торвальтсом, і так - воно було написане З НУЛЯ. В мене самого десь валялись сорси самої першої його версії. А операційна система називається GNU/Linux. Для неправедних навіть є слідуюча схемка

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...tory-simple.svg на ній лінукс таким особнячком з самого краю з права, причому ніяк не зв"язаний з юніксом... баночку таки прийдеться з"їсти... ІМХО =) =) =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...