Перейти до змісту

Лінух...


lu4nik

Рекомендовані повідомлення

Якщо я поставлю Linux собі на ноут то будуть в мене підтримуватися карти PCMCIA.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 340
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

  • 1 місяць потому...

Можливо варто було б створити нову тему, але переглядав старі , наткнувся на цю і от вирішив запитати в місцевих одмінів (мої знайомі п'ють забагато пива :(, або взагалі посилають на йух з подібними питаннями ) про таку річ.

Мені необхідно в Лінуксі прописати роути. В вінді тут проблем не має:

route -p add 195.22.112.12 10.0.28.1

route -p add 10.0.0.0 mask 255.255.0.0 10.0.28.1

а як це зробити в пігвінястій системі - хз.

"гугль в зуби і вперед за ордєнами" і РТФМ прохання не пропонувати.

Допоможіть ламаку :( плз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:) бляха. капець.

Я в віндовсі.

Товариш пінгвін вирішив що мну недостойний.

відмовляється грузити віконний менеджер (ні кеди ні гнома) після логіна ікси перегружаються і знов логін екран.

консольний браузер дико матюкається, навіть сюди зайти не зміг ;):) :)

в мну депресія :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А логи посмотреть и выяснить с каким эррором вылетают иксы не судьба?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ікси підняті, вартість підняття - 0,5 чернігівське "Біла ніч" :). Причину не пояснили, наскільки я зрозумів, вилікувалось усе зносом конфігу КДЕ.

Тут часто запитували пор 1С під лінукс - от тут ніби дещо є, я правда не вникав - http://docs.linux.org.ua/dlou/index.php/Iceb

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну то голосно сказано :

iceB

Універсальна система бухгалтерського обліку готова до експлуатації без доопрацювань на підприємствах з будь-яким характером господарської діяльності та формою власності. Повністю відповідає вимогам Українського законодавства і податкової звітності!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора нарешті відформатував весь вінт під ext3. Тепер Юзаю Лише Убунту 7.04. Не знаю чи не пожалкую потім, але поки політ нормальний.

якщо кому цікаво - http://www.linuxcenter.ru/lib/books/kostromin/ книга для початківців (щось схоже на Linux for dummies). Трохи правда застаріла.

а в аттачі - книга Лінуса Тодвальдса "Just for fun" (російською) про створення цієї ОС.

__________________.doc

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Як може виглядати лінукс : (гном з компіз ф'южн, скріни мого друга)

post-803-1191064542.jpg

post-803-1191065010.jpg

post-803-1191064630.jpg

post-803-1191064716.jpg

post-803-1191064780.jpg

post-803-1191064790.jpg

post-803-1191064811.jpg

а це фотки деяких моїх папок:

post-803-1191065548.jpg

post-803-1191065562.jpg

post-803-1191065568.jpg

post-803-1191066364.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нічйо так. Це я про свої скріни :).

До речі, відновлюю Х-и, КДЕ і Гноми усім бажаючим. Ціна договірна, але є вказана вище :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Adobe photoshop CS2 тепер запускається під вайном.

Давно цікавило питання : як в вінді з SSH i Telnet - om?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

есть такая штучка, как командная строка... ну или Putty... или тебе нуно к винде по SSH конктится?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Putty Є?

супер... гуглю.

З.І. скоро мені нет вирублять (поки білінг глючить качаю 4-ті кеди) так що скоро не з'явлюсь (за вихідні ~2 Гб накачав пакетів і іншої фігні, приблизно попадаю гривень на 100).

В планах поставити ltsp5 з quemu i vde2; а для Putty в мене є спеціальна робота... *дуже єхидний смайл*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Сьогодні в Україні 20% комп’ютерів продають із операційною системою Microsoft Windows. На решту користувачі ставлять піратські версії, і тільки мала частина залишає або встановлює ОС на базі Linux.

Відповідно до звіту Інституту вивчення проблем глобалізації (Брюссель), нині практично з кожним новим ПК поставляється та або інша версія програмної платформи Microsoft Windows, що відчутно погіршує конкуренцію в цьому сегменті ринку. У звіті пропонуються кілька способів ослаблення монопольного становища Microsoft на ринку ОС. Так, пропонується запровадити спеціальну систему знижок, які стимулюють споживачів до переходу на альтернативні програмні платформи. Крім того, теоретично можна зобов’язати продавців пропонувати до кожної моделі комп’ютера кілька операційних систем на вибір. Утім, на практиці використовувати таку схему, імовірніше за все, буде важко. Таким чином, думають автори дослідження, найприйнятніший спосіб розв’язання проблеми полягає в тому, щоб забезпечити роздільний продаж ПК і операційних систем.

З другого боку, не всі користувачі комп’ютерів мають достатні знання та навички, потрібні для встановлення ОС та настроювання ПК. Та й не факт, що всі споживачі погодяться на купівлю комп’ютера без попередньо встановленої операційної системи.

До речі, сьогодні операційні системи на базі Linux надають не менше можливостей, аніж Windows. А встановити їх, за бажання, не становить особливих труднощів. Але найголовніше, вони поставляються безплатно, а за Windows і всі продукти Microsoft потрібно платити, причому реальні суми. Так само зазначимо, що Microsoft узяла курс на ускладнення ОС, додавання усіляких візуальних і інших ефектів, що потребують серйозних ресурсів комп’ютера.

Водночас є багато варіантів операційних систем, побудованих на Linux, зокрема з дружніми графічними інтерфейсами, не гіршими за Windows, які не потребують таких ресурсів. Вони можуть запускатися навіть на машинах п’ятирічної давнини.

Для новачків особливо підійдуть дистрибутиви Mandriva, Freespire, Ubuntu або OpenSuSE. Є й інші, але їх можна буде спробувати згодом. Дистрибутив — це варіант ОС на Linux із набором програм, який передбачає весь спектр необхідного для роботи на ПК.

Приміром, Freespire 2.0 — нова версія десктоп-орієнтованого дистрибутиву Linux, заснованого на Ubuntu, котрий містить пропрієтарне ПЗ (яке належить стороннім виробникам), таке як аудіо- та відеокодеки (mp3, Windows media та ін.), Java, Flash, пропрієтарні драйвери для відеокарт NVidia і Ati, драйвери для Wi-Fi адаптерів, Adobe Acrobat і багато іншого.

Можна вибрати Runtu — дистрибутив Linux, заснований на Ubuntu, доповнений повною підтримкою російської мови і великою кількістю необхідного для комфортної роботи ПЗ. Орієнтований переважно на російськомовних мігрантів із Windows-платформи, не здатних довстановити повну підтримку російської мови і скачувати потрібні для роботи додатки з Інтернету. У дистрибутив умонтовано Wine — вільну версію Windows API, яка дозволяє запускати невеличкі додатки Windows подвійним кліком.

Mandriva Linux 2007 містить у собі новітні інновації у сферах офісних додатків, мультимедіа, Інтернету і 3D-десктопів. Головним нововведенням у Mandriva Linux 2007 стали робочі столи AIGLX і Xgl 3D (прискорений).

Якщо немає бажання все це скачувати з Інтернету, можна купити на диску і в Україні з готовими дистрибутивами за символічну ціну (як на Петрівці), замовивши на відповідних сайтах, присвячених opensource — відкритому ПЗ. Компакт-диск обійдеться в 5 грн., а DVD — 15 грн.

Не треба боятися встановлювати Linux. Здебільшого на комп’ютері уже встановлено операційну систему Microsoft Windows, і ви не знаєте, як установити іншу. Проте це дуже просто. Дистрибутиви більшості ОС на базі Linux можуть бути записані на компакт-диск (режим Live CD) і запускатися безпосередньо з нього, не «убиваючи» Windows. Коли ж цілком звикнете до нової ОС, можна буде встановити її на жорсткому диску комп’ютера.

Ще, аби дізнатися, які дистрибутиви підходять, відвідайте спеціальний сайт Linux Distribution Chooser. Він дозволяє новачкам швидко і без зайвих складнощів вибрати собі дистрибутив, виходячи з відповідей на прості запитання. Донедавна цей запитальник був лише англійською, а тепер є і досить якісний російський переклад. Довідкові посилання виведуть на інформацію англійською на Wikipedia. Але за бажання можна перекласти текст або пошукати подібну інформацію російською, адже є вже купа спільнот OpenSource, тематичних сайтів і блогів. Після відповіді на кілька простих і невигадливих запитань виводиться перелік дистрибутивів із коротким описом.

Що стосується настроювання периферійних пристроїв, то під час встановлення операційної системи здійснюється ідентифікація і настроювання всього обладнання, включаючи відеокарти, звукові карти, мережні контролери й інші пристрої без втручання користувача. При підключенні через інтерфейси USB або FireWire у системі автоматично розпізнаються різні пристрої, включаючи флеш-карти, CDR, жорсткі диски та DVD.

І наостанок для тих, хто особливо сумнівається — сьогодні в Україні комп’ютери продають із попередньо встановленими операційними системами: Windows або Linux. Тож вибір за покупцем.

http://www.dt.ua/2000/2675/60851 - джерело

Коменти - просто угар, я пацтулом.... Розворушили заповідник неляканих ідіотів (с) хтось з ЛОУ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Написано по-ідіотськи... напевно для таких же....

Ну, дик це "Дзеркало тижня"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Как в Убунту настроить виндовскую сетку? Т.е. имеется сеть на основе Винды, как сделать, чтобы Линукс в неё нормально вписался?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как в Убунту настроить виндовскую сетку? Т.е. имеется сеть на основе Винды, как сделать, чтобы Линукс в неё нормально вписался?

ursa, ты уже снес Висту и Убунту просетапил? :(

я тебе скажу, не стоит тот контакт в QIP-е таких жертв. да и в Убунте можно больше граблей поймать с кодировками :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хіба щось не так з мережею? там же (в бубунті) самба клієнт по дефолту є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, ты уже снес Висту и Убунту просетапил? :(

я тебе скажу, не стоит тот контакт в QIP-е таких жертв. да и в Убунте можно больше граблей поймать с кодировками :)

:)

Не совсем так. Виста стоит незыблемо, и даже Корел с ней начал работать сам по себе. Жду СП1, буду смотреть, что изменится. Если найду дёшево лицензию ХР, то поставлю её, наверное, только не себе, а малой. Если честно, я не наблюдаю глюков в Висте, чтобы делать даунгрейд на ХР. Поэтому решил остаться на ней

А Убунта запускалась с СД. Тестировал. Интересная штука, но пока особого возбуждения нет переходить в неё. Но для общего развития интересно. Игрался с ГИМПом - ФотоШоп интереснее. Офис, вроде, похож. Не понял пока СД-ДВД-райтера. И с сеткой пока не вышло ничего. Дома авторизатор надо перловый ставить, а на работе не хватает времени разобраться.

Вопрос вот в чём. Если я запускаюсь с диска, могу ли я настроить сетку? Сохраняются ли настройки на винте где-то? А то я не вижу каких-то изменений на нём, каких-то новых файлов и т.д. Чтобы поставить драйвера на материнку и видео, система должна быть установлена?

При установке обязательно ли придётся форматировать винт в другую файловую систему?

А может, лучше FreeBSD поставить? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

збереження налаштувань має бути. пошукай в системному меню.

розділ під лінь краще зробити окремий розділ і в нього ставити - швидше системка бігати буде.

Фря відрізняється, по великому рахунку, системою настроювання та трохи більшою кількістю ручної роботи по настройці. мені більше фря до вподоби

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Касаемо раздела под Линукс. Что сделать - из-под Винды создать раздел на диске и после ставить в него? Или воспользоваться встроенным "разбивателем диска"? Но он видит только готовые диски; если я выберу диск, задам ему размер меньше, чем показывается (его реальный размер) - то на винте получится ещё один раздел? Данные не пропадут, те, которые есть на существующем разделе?

Сеть в Линуксе не видна, хотя айпишники прописаны, и даже, кажись, правильно. В общем, настроить не удалось. Я так понимаю из-за отсутствия драйверов. Качать их хочет с инета, а инета нет, потому как нет сети :) Может, с диска материнки попробовать поставить, там, вроде, есть дрова для Линуксов?

Встроенный установщик проходит проверку монитора, клавиатуры, мыши ещё чего-то и виснет на проверке сетевой карты...

Завтра буду пробовать снова.

Главный вопрос - как правильно разбить диск под него и в какой формат форматить (в списке штук десять)?

Как будет происходить загрузка компа, если установлено две кардинально отличающихся системы? Будет выскакивать загрузчик, в котором можно будет выбрать ОС?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Урса, мой тебе совет - тренируйся на кошках... Тобишь на виртуальных машинках... Чтоб потом небыло мучительно больно, ибо данные после линухового форматирования ОЧЕНЬ трудно/невозможно восстановить...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...