Перейти до змісту

Лінух...


lu4nik

Рекомендовані повідомлення

к вопросу о сложностях перехода с винды на линух

всю жизнь, с самого детства, катался на велосипеде, а тут друзья посоветовали поездить на машине. говорят, ездит быстрее, удобнее там, и так далее. ну что ж, можно и попробовать. поехал покупать. ну ни фига себе, сколько разновидностей! инжекторы всякие с карбюраторами, коробки передач то ручные то автоматические. это ж без знакомого водителя не выбрать никак. то ли дело с велосипедом -- два колеса, две педали да руль, выбрал то что на вид больше нравится -- и поехал. так что пришлось сначала копаться по форумам всяким, так там кто-то одно советует, кто-то другое, в общем неразбериха полная. в итоге взял первую попавшуюся.

вы думаете, проблемы на этом закончились? ха, размечтались. оказалось, что чтобы ее водить, нужно еще какие-то правила почитать и так далее. я не понимаю, эти производители автомобилей что, вообще о простых людях не думают? я понимаю там профессиональным водителям всяким это надо. но я-то простой пользователь, я хочу сесть и поехать. в общем, пришлось друга звать. заодно он мне про педали рассказал. оказывается, их не крутить надо, а нажимать на них. а я-то думал, почему они не проворачиваются, а когда просто пытаюсь их по очереди жать -- еду черт знает как. в общем непривычно -- жуть. и как кто-то на этом ездит?

но и это еще не все. недавно на велосипед купил себе красивые катафоты на спицы, так что вы думаете? на машину их оказывается поставить нельзя! то есть если я буду теперь на машине ездить, придется выбрасывать и катафоты все, и инструменты, и новые доставать. и даже насос мой к машине не подходит!

а дороги? на велосипеде я мог проехать где угодно. а теперь оказывается, что перед тем, как ехать, нужно думать -- а можно ли по этой дороге на машине проехать? то ли дело на велосипеде -- едешь себе и едешь, а теперь на карты всякие смотреть надо, да разбираться -- достаточно ли дорога широкая, какое покрытие, нет ли одностороннего движения и так далее.

кстати, особой разницы в скорости я не заметил. правда мне потом сказали, что для этого какой-то там рычаг переключения передач есть, но блин, это же опять какие-то тонкости для профессионалов.

хватит вам проблем? нет, я еще расскажу. оказывается, чтобы на машине нормально ездить, нужно туда постоянно новый бензин заливать, масло там какое-то, еще до фига всего. да еще и самому следить за тем, чтобы это самое масло всегда там было нормальное. хорошо еще, что для этого лампочки всякие есть, а то вообще нереально бы было. а раз в полгода, говорят, вообще приходится колеса переставлять, а пока не переставишь -- вообще ездить нельзя.

в общем, помучался я немного, кое-как стал ездить. а потом -- авария. не, конечно, на велосипеде мне тоже падать приходилось. даже достаточно часто -- раз в месяц бывает. кочки бывает хреновые на дороге попадаются и все такое. но это ж не страшно -- отряхнулся, сел опять в седло и поехал дальше. хотя да, бывает что при этом все что было в рюкзаке приходилось из лужи вылавливать и половину документов выкидывать, но к этому я все-таки быстро привык. а тут вдруг такая авария! машина всмятку, восстановить можно, но сложно. мне конечно сказали, что сам виноват -- надо было внимательнее правила дорожного движения читать, тогда бы знал, что ездить на красный свет нельзя. но, черт возьми, как же так можно? это что же получается, если я сделаю что-то не по этим правилам -- придется машину менять? нет уж, спасибо. после этого я, конечно, плюнул на всю эту затею и стал опять на велосипеде ездить.

в общем, господа, нефиг на машинах ездить. там все сложно так, что без специалистов и не разберешься. а на велосипеде все очевидно, да и катаются на нем все еще с дошкольного возраста. а на машинах пускай всякие извращенцы ездят, которым не лень себе этим всем голову забивать.

стягнуто звідси http://mefbeztufel.livejournal.com/166026.html

може і трохи боян, але... чи не набридло вам юзати піратський софт, чекати поки завантажиться антивірус і терпіти глюки вінди? Приєднуйтесь!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 340
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

  • 4 тижня потому...

Копірайт наступає

Леся Потапенко, для ЕП, 24.04.2007, 13:36

"Я запропонував керівництву замінити на наших комп'ютерах операційну систему Windows на Linux. Під Linux працює багато звичайних програм, але при цьому він безкоштовний", — говорить співробітник IT-відділу одного з найбільших херсонських супермаркетів.

Турбується він не даремно. Найближчими місяцями в компанію можуть наскочити юридичні представники корпорації Microsoft, і якщо знайдуть "піратський" Windows – кримінальної справи та багатотисячних штрафів не уникнути.

Плани з переходу на безкоштовне програмне забезпечення, так званий Open Source (ПЗ, яке можна безкоштовно скачати в Інтернеті та встановити на своєму комп'ютері), зараз виношують багато невеликих компаній.

Тим більше що вибір такого ПЗ стає ширшим завдяки підтримці інвесторів, що бачать у розвитку цього ринку великі перспективи. У 2005 році в проекти, пов'язані з безкоштовним ПЗ, інвестори вклали $400 млн., а обсяг цього ринку склав $14,6 млрд.

Купувати ліцензійні програми виробництва Microsoft для невеликих компаній та приватних підприємців дорого. Попередньо встановлена на новому комп'ютері в магазині операційна система Windows XP обійдеться в 340-830 гривень у залежності від версії.

Встановлювати ж "піратські" версії небезпечно, у тому числі, і через погрозу судових розглядів з автором-розробником.

З листопаді минулого року юридичні представники Microsoft в Україні підсилили перевірки використання ліцензійних програм у регіонах. Зараз перевіряються західні та північні регіони, а під кінець року рейди докотяться до південних областей країни.

За словами юридичного представника корпорації в Україні Владислава Шаповала, у 2006 році в нашій країні перевірили 150 організацій та приватних підприємців, що продають та використовують програмне забезпечення виробництва Microsoft.

У 82 випадках було виявлено використання нелегального ПЗ і порушено стільки ж кримінальних справ. За 1 квартал 2007-го проведено 89 перевірок, у результаті чого в судах розглядається 59 кримінальних справ.

Ліцензія на вилов "піратів"

Можливість почати широку кампанію з перевірки легальності програмного забезпечення з'явилася торік. У лютому Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, і тепер за "піратство" можна позбавитися волі на термін від трьох до шести років (раніше було до двох років) чи отримати штраф, що зріс аж у три рази — до 51 тис. грн.

Крім цього, тепер до кримінальної відповідальності можна притягнути будь-якого підприємця, що наніс виробникові ПЗ збиток на суму від 4,2 тис. грн. (раніше ця сума була в 10 разів більше).

Цими можливостями скористалася компанія "Майкрософт Україна", що сильно страждає від діяльності "піратів" – понад 80% програм Microsoft, що продаються у нас, неліцензійні.

"Купівля такого програмного забезпечення, можливо, спочатку видасться вигідною справою, але користуватися ним – великий ризик: у будь-яку хвилину можуть зникнути важливі дані, відбутися збій в роботі і завжди є загроза безпеці інформації", – говорить менеджер з легалізації ПЗ компанії "Майкрософт Україна" Євген Созанський.

Саме з цих позицій юридичні представники корпорації налагодили співробітництво з міліцією, котра і почала посилено перевіряти компанії і підприємців у регіонах (у першу чергу перевіряються комп'ютерні клуби, а також виробники і продавці комп'ютерів).

Найпопулярніша форма перевірки – "таємний покупець". Співробітники міліції під виглядом звичайних покупців купують у магазині 2 комп'ютери (такі вимоги закону – довести систематичне використання неліцензійного ПО можна лише в тому випадку, якщо воно встановлене та активоване, як мінімум, на двох ПК). Якщо програма виявиться "піратською", попередньо оцінюють збиток і порушують кримінальну справу.

"Ще жоден візит "таємного покупця" не закінчився для об’єкта перевірки вдало", – стверджує генеральний директор компанії "ІТ-консалтинг", судовий експерт Олександр Бернатович.

Зазвичай двох комп'ютерів з піратськими програмами досить, щоб збиток, нанесений виробникові ПЗ, склав мінімальну суму збитку в 4,2 тис. грн. За словами одного з приватних підприємців, що попався на такій "закупівлі" в лютому, сума збитку з врахуванням штрафів у його випадку склала понад 10 тис. гривень.

При цьому виплатити її не так просто: юридичні представники Microsoft будуть визначати точний розмір збитку тільки в липні, а порушена проти підприємця кримінальна справа буде розглядатися в суді, як мінімум, до осені, і ще не відомо, з яким результатом.

Фактично, порушник може продовжувати свою роботу, і такі перевірки для нього – не більш ніж чергова страшилка. Крім цього, дуже часто справу можна не доводити до суду і одразу улагодити з міліцією. Підприємці говорять, що середній розмір хабара складає $700.

Далі буде

взято з http://epravda.com.ua/news/2007/4/24/54046.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а менеджер на линух за скока дней перейдет? Если учили его на винде. Причем среднестатистический, который при словосочетании Win+R ваще в обморок падает.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хм... раніше менеджер і компа-то не бачив. Всьому потрібно вчитись. Зміг освоїти Віндовс, освоїть і Лінукс. Але це сама фірма повинна вирішувати що їй дешевше - заплатити за навчання працівника чи штраф за піратський софт, чи може за ліцензійний продукт.

Доречі, хтось щось юзав окрім вінди? поділіться досвідом. Як на мене то найкращий дистрибутив серед лінуксів - Дебіан, і ті що побудовані на його основі (Кубунту, Убунту, і т.д.) Саме з Кубунту я починав.

Доречі сам на лінукс перейшов іще зовсім недавно, але повертатись до вінди сенсу не бачу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене вдома дві машини одна віндова, поки що основна, а друга під лінуксом (Дебіан и ЦентОС). Переїхати заважає лінь... Так що поки друг лінукс допомагає лише командою man :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі, хтось щось юзав окрім вінди? поділіться досвідом. Як на мене то найкращий дистрибутив серед лінуксів - Дебіан, і ті що побудовані на його основі (Кубунту, Убунту, і т.д.) Саме з Кубунту я починав.

Доречі сам на лінукс перейшов іще зовсім недавно, але повертатись до вінди сенсу не бачу.

Між іншим, зараз на shipit.ubuntu.com роздають нову версію Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn). Реєструйтеся і диски прийдуть десь через 3 тижні.

Я вже 2 тижні чекаю... :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробував сьогодні викачати. Але в біосі поставив чомусь не ту дату на увімкнення, і він не включився вчасно, закачка не відбулась :blink: . Один мій знайомий уже замовив десь тижні два назад, скоро має бути, то може я і качати не буду.

Чув що там дофігіща змін позитивних. Надіюсь скоро буде і більш-менш стабільна версія Берілу. Бо як побачив Беріл+КДЕ - закохався відразу і тепер тільки косо поглядаю на користувачів вісти з їх кривим аеро.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всё, я заразился!

Хочу ставить Линукс. Рассказывайте что и как :blink:

Где качать?

Где брать дрова, программы? Интересует - ФотоШоп-3, Корел-13 - станут на Линукс?

Неро? Или там свой райтер идёт? А можно ли будет дописывать диск на Неро?

ТВ-тюнер? Интернет-пейджер?

Какой браузер использовать? Становится ли на него Эксплорер 7.0?

Оупен Офис вместо МС Офис?

Какие почтовые программы?

Просмотрщик изображений (АСДси)?

Шрифты?

Ну и всё-всё-всё остальное...

Две ОС на одном винте - это реально? Какая файловая система нужна? Ставить желательно на другой логический диск?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У... Каг все запущено... Вы, батенька для начала с дистрибутивом определитесь, а потом уже вопросы задавайте :blink:

Да и разочарую я вас - не станет на линух ни фотожопа, ни корел ни тем более ИнетЭксплорер :) Там все свое есть... И месенджеры, и почтовые проги и имидж-вьюверы и Оупен Офис...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2mix_forever

Да вы рассказывайте, просвещайте! Откуда ж мне знать, какой мне дистрибутив нужен, если я тот Линукс только краем глаза видел во "Всесвіте"...

Хочу, чтоб визуально было нечто, похожее на ХР. И чтоб программы под него могли работать с адобовскими и майкрософтовскими продуктами и, соответственно, умели сохранять в тех же форматах.

Что использовать для векторной графики? Что для растровой? КИП на Линукс станет? Бат?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Какой браузер использовать? Становится ли на него Эксплорер 7.0?

Я тож вроде Линукс ваще не знаю, пару раз ток видел :D , но в этот раз посмеялся на славу :smile3:

Буз обид, но ты явно заядлый поклонник ИЕ, раз уж даже в линуксе его хочешь :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, тут справа така, що забути треба вже що колись бачив і знав.

Забути про ігри, бо зазвичай вони працюють лише під віндою.

Переважно всі програми якими ти користуєшся не будуть працювати під лінуксом, проте для них можна буде знайти відповідну заміну (можливо і не рівноцінну, проте заміну)

Наприклад на http://www.mozilla.com можна взяти і браузер (Firefox) і поштовий клієнт (Thunderbird).

Для графіки ніби-то люди використовують Гімп, але від фотошопа відмовитися - нереально ;-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в Лінуксі декілька місяців. Звичайно не супер-мега майстер, але можу сказати наступне:

Качати можна звідси:http://releases.ubuntu.org.ua/ , також можна замовити повний комплект усього необхідного на ДВД диску. Правда якщо маєш шустрий нет з хорошим трафіком, то можна усе необхідне викачати. До цього в першу чергу відноситься підтримка пропрієтарного ПО - наприклад підтримки МП3 в тільки встановленому Кубунту/Убунту не буде( докладніше тут - https://wiki.ubuntu.com.

Тут тобі в знадибиться щось на кшталт сінаптіка - вибрав що хочеш встановити, вибрав звідки, ввімкнув закачку. Або є кращий варіант. Недарма Убунту перекладається як гуманність до людей.

Ось - http://easyubuntu.freecontrib.org

I Ось - http://getautomatix.com/index.php

Правда я чув що в версії 7.04 усе встановити набагато простіше - просто при намаганні відкрити файл закритого формату появиться віконце з запитом встановити підтримку цього формату.

Дрова і програми в основному йдуть разом з дистрибутивом. Тобто усе обладнання розпізнається нормально. Дрова також часто знаходяться на сайтах розробників обладнання.

Про програми оброблення графічних файлів сказати нічого не можу - я їх не використовую. Правда наскільки знаю, то альтернативою фотошопу може бути GIMP. Після настройки і додавання плагінів він не тільки може працювати з фотошопівськими фільтрами, але й інтерфейс стає максимально схожий (ну це мені так розповідали, сам не юзав так що нічого не гарантую)

Будь-якій віндовс програмі тут є своя альтернатива, наприклад для НЕРО хорошою альтернативою є К3B - прога просто супер для запису дисків - є усе що потрібно та іше трохи і нема всякіх непотрібних фіч, якими стали обвішувати неро останніх версій. (іде разом з кубунту

Наприклад для інтернету прийдеться "змиритись "з файрфоксом, або стандартним конкверором. Цілком нормальні браузери. РСС проглядаються за допомогою Акрегатора (теж уже є).

Як інтернет пейджер там уже якийсь вбудований IRC, ICQ, Jabber, MSN клієнт, але я в силу певних причин юзаю лише джабер, тому поставив собі PSY.

Почтова програми - Thunderbird (ну фанат я мозіли, що поробиш), можливо є і інші кращі.

Шрифти ставляться і віндосівські, хоча звичайно є і свої (правда імхо вони не дуже)

Ну само-собою оупен офіс.

ДЛя перегляду зображень підійде і стандартний конкверор (типу експлорер) усе є що і в АСД

Ну і звичайно роботу більшості віндосівських програм можна земулювати за допомогою програми Вайн. (навіть ЛІнейдж-2 І КС).

Вибачаюсь що це більше схоже на рекламу -усе без лінків, але після вихідних обіцяю розказати усе докладніше.

Далі про встановлення.

Ставити прийдеться на окремий логічний диск. Файлова система - Ext3 - на дний час найстабільніша в світі. Віндовс правда її не бачить - але є спецпроги, що це виправляють ( ФАТ і НТФС розділи в лінуксі видно добре)

Звичайно можна нічого не ставити, а просто подивитись на систему - коли замових LiveCd - то можеш просто загрузитись з нього і попрацювати трохи з лінуксом. Я от одного разу інсталив лінукс і слухав музику з того ж диску.

До інтернету я підєднався абсолютно без проблем - прoсто в консолі написав PPPOEconf (я юзаю семе такий нет). Далі усе без проблем...

Ніби усе що так зміг згадати. Дуже шкода що поки що не можу розказати усе точніше, зачекай до середи, постараюсь описати усе докладніше.

З.І. Доречі - Убунту найпоширеніший дистрибутив в світі. Саме його і рекомендую. Правда кубунту іще краще - там використовується КДЕ десктоп - дещо схожий на ХР, прада піддається такому налаштуванню, що ти можеш його перетворити у що завгодно, а якщо іще зможеш і Беріл поставити, то Власники вісти просто повмирають від заздрості. КДЕ+Беріл - це ЖЖЕСТЬ!

http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1175598226 - тут можна теж дещо почитати, але написано усе українською

Невеликий офтоп:

Написане: неділя жовтня 16, 2005 3:24 am Тема повідомлення: Hастоящие мужчины...

--------------------------------------------------------------------------------

Hастоящие мужчины...

Hастоящие мужчины не боятся неизведанного. Легко не бояться Юникса - там все и так понятно. Куда сложнее не бояться Windows, зная, что она может выкинуть что-то непредсказуемое. Поэтому настоящие мужчины ставят Windows даже на критические серверы. Они не ведают страха.

Hастоящие мужчины не ленивы. Почти все юниксоиды ленивы - им проще за десять минут написать скрипт, автоматизирующий их работу. Hастоящие мужчины под Windows с легкостью тратят часы на то, чтобы сделать то же самое вручную. Они не ленятся.

Hастоящие мужчины не разводят споров. Юниксоиды всех уже достали своими обсуждениями, какой дистрибутив куда ставить, и что лучше для этой задачи - Солярис или Линукс. Windows как генеральная линия партии - одна, пусть даже и в нескольких лицах. И развивается так, как хочет одна организация. Hастоящим мужчинам это нравится, это как в армии. Hастоящие мужчины за командную систему.

Hастоящие мужчины не нужнаются в удобствах. Они с улыбкой слушают споры юниксоидов о том, какие проблемы у виндового графического интерфейса, почему он не удоволетворяет ни одному требованию, предъявляемому к интерфейсу и насколько убога их командная строка. Они и сами все это знают, просто они считают, что недостойно мужчины так заботиться об удобстве. Hастоящие мужчины могут спать на голом полу, чего уж говорить о цветной, бархатной кровати, пусть и поставленной вертикально.

Hастоящие мужчины не думают о деньгах. Они с легкостью заплатят тысячи долларов за софт на своем компьютере, зная, что могут получить ту же функциональность бесплатно. Им это не нужно, ведь считать деньги - мелочность.

Hастоящие мужчины не нуждаются в удаленной работе. Если им надо, они и ночью могут приехать в серверную, чтобы запустить нужный им софт или посмотреть, что происходит. В конце концов, они ведь настоящие мужчины.

Hастоящие мужчины стойко переносят испытания. Они знают, что разные версии MS Office несовместимы между собой, но они не боятся, если придется, переверстать пятисотстраничный документ. Или что старый софт перестанет запускаться при переходе к новой ОС. Им, в сущности, это не так важно. Они не будут ныть, они просто потратят несколько суток на переверстку или перепишут софт - вот и все. Они настоящие мужчины.

Hастоящие мужчины основательны. Они понимают необходимость перегружать систему после установки каждой программы, да и вообще, для настоящего мужчины не составляет проблемы раз в два-три дня перегружать машину. Ему несложно периодически разбирать помойку в винчестере и в реестре, и он не начинает пустую ругань в Сети, когда при установце чего-нибудь летит что-то другое. Он не считает это ненормальным и неестественным. Он просто стиснув зубы решает проблему.

Hастоящий мужчина не кривится, когда выясняется, что новая версия требует втрое больше памяти и работает вдвое медленнее. Он просто берет деньги, отложенные на отдых, идет и покупает новый компьютер. Hастоящие мужчины не нуждаются в отдыхе.

Hастоящие мужчины не нуждаются ни в легкости, ни в удобстве, ни в надежности. Они нуждаются в борьбе.

И вывод из всего этого один. Только нытики и слабаки сидят под юниксом. Hастоящие мужчины, сидящие под Windows, их за это презирают...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Е-е-е-е... іще треба, ні? я от так сів подумав, по-ідеї усе є на LOU , я тут сказати більше точно не зможу . може є які конкретні питання? чи ужжо нікому не треба?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пока вопросов не меется. Сейчас ищу машину для экспериментов.

Ну разве чт вот такой вопросик - как долго устанавливается Линукс?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну хвилин 20... але я точно не заміряв та і невідомо що за дистрибутив ставиш... ну і комп теж невідомо який... Але все-ж по-моєму ставиться не довше 20 хвилин

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

П-4, 3.0, 2Гб. Кстати, много ли места под него нужно? И сколько отводить на винте под раздел для Линукса?

Дистрибутив - а я там знаю... посоветуй ;)

Установка похожа на Виндовскую?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто я Лінухи не юзаю... Я за ФріБСД... В мене на сервері вдома вона стоїть...

Для інета - опера (нормальна, повнофункціональна)

Менеджери файлів - МС (аналог ФАРа ти Crusader - аналог Тотал Командера)

Музика - XMMS - розуміє вінамповські скіни і плейлісти

Фільми - MPlayer чи VLC (другий є і під вінду, так шо можеш подивитись)

Аська - SIM

PHP девелоп - QUANTA+

Компілятори C++ та ASSEMBLER - вбудовані ;)

Графічна оболонка - KDE

Без проблем бігаю під цією оською в Квейк, ДУМ та ше купу цяцьок

А взагалі... Як сказала одна розумна людина "Леди ФРЯ очень дружелюбна к пользователю... Но, друзей оан выбирает очень скурпулезно"...

RTFM батєнька ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З дистрибутивів раджу спробувати Frenzy (http://frenzy.org.ua).

Повна версія 1.0 займає 262649856 байт, так що без проблем можна викачати з інету (в свій час зробив це на dial-up від Фотаком). Качаєш, записуєш на болванку і можеш пробувати LiveCD. Просто завантажуєшся з компакта і маєш можливість спробувати основні можливості цієї ОС. Наприклад, можна спокійно сконфігурувати мережу, підключитися до інтеу і писати на цьому форумі + сидіти в асці :-)

Сподобається - можна поставити систему на жорсткий диск або флешку :-) Тут можливостей з'являється значно більше. Головне - щоб був доступ до інтернету. Так все спрощується. Ставиш собі KDE, OpenOffice і все, що душа забажає й трафік дозволить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

П-4, 3.0, 2Гб. Кстати, много ли места под него нужно? И сколько отводить на винте под раздел для Линукса?

Дистрибутив - а я там знаю... посоветуй :D

Установка похожа на Виндовскую?

Як я писав вище, раджу Кубунту 7.04 - його можна замовити на LiveCD.

Установка досить проста, але навідміну від вінди там усе відбувається при працюючій ОС.

Потрібно як мінімум створити два розділи - один на файл підкачки (в мене 1 Гб, мінумум 256 Мб) і один для самої системи (1,5 Гб мінімум здається) я спочатку відводив собі 8 Гб всього під лінукс, хоча можна і менше якщо просто цікаво спробувати, або взагалі можна юзти ЛайвСД - подивитись що там і до чого, а тоді вирішувати чи треба воно тобі чи ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ставили на работе уже всё что угодно, я как приверженец BSDхи поставил шефу PCBSD, реализация FreeBSD только с уже установленной граф. оболочкой, в общем кому интересно

http://www.pcbsd.ru, http://www.pcbsd.com, и тут вроде спрашивали за всякие фотошопы и т.д., они есть в pbi'хах кстати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО, БСД більше підходить для сервера ніж для окремої машини, хоча це тільки моє ІМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...