Перейти до змісту

Акваріум - перші кроки


keepo

Рекомендовані повідомлення

irkin, на рахунок збагачення вуглекислим газом.

Рослинам для росту треба вуглекислий газ, зазвичай його виділяють рибки при диханні і рослини в темну пору доби. Але якщо акваріум сильно засаджений ростючкою, то вона встигає поглинути весь виділений газ і навіть викликає його нестачу. От тоді то і подається вуглекислота...

ось приклад акваріума в який подають СО2:

my_aquarium_16-11-2006.jpg

ЗІ. Quiet, ти ж теж вроді подаєш СО2. Дк поділись з народом прикладами :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 144
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

От тоді то і подається вуглекислота...

Маленька поправочка. Подається вуглекислий газ (СО2), а вуглекислота утворюється після сполучення з водою (СО2 + Н2О = Н2СО3).

ЗІ. Quiet, ти ж теж вроді подаєш СО2. Дк поділись з народом прикладами ;)

Ділюсь прикладом. Я подаю в свої акваріуми СО2. :)

З відомих факторів, що впливають на здоров'я рослин три основних це:

1. Достатня кількість світла необхідного спектру.

2. Достатня кількість вуглекислого газу.

3. Добрива в достатній кількості та доступній формі. Рідкі та/або грунтові.

Ідеальний варіант це "зловити" ту золоту середину коли кількість світла, риби, мікро- та макро елементів саме стільки скільки необхідно.

Якщо світла буде більше, тоді процес фотосинтезу буде проходити швидше, збільшується необхідність в СО2 та добривах.

Якщо СО2 буде багато риба може задохнутись і рН зміщується в кислу сторону, що при досягненні критичних показників приведе до смерті риби.

Якщо добрив буде забагато, полізуть небажані водорослі.

Я подаю СО2 тому що в мене багато рослин і вони швидко вибирають СО2 який розчинений в воді, а потім деякі рослини вибирають СО2 з бікарбонатів кальцію і як наслідок білий наліт на листях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

irkin, на рахунок збагачення вуглекислим газом.

Рослинам для росту треба вуглекислий газ, зазвичай його виділяють рибки при диханні і рослини в темну пору доби. Але якщо акваріум сильно засаджений ростючкою, то вона встигає поглинути весь виділений газ і навіть викликає його нестачу.

Я ще мало знаю про акваріуми, але хочу навчитись. Звісно, я не прагну стати спеціалістом-акваріумістом, але вдома дуже хотіла б мати свій акваріум... Тому знання мені необхідні. Не думаю, що всі, хто тут дає мені відповіді, відразу стали професіоналами. Можливо мужчини більше соромляться незнання, я ж не соромлюсь. ТОму задаю питання....

Виходить, в акваріуми, де багато ростючки, бажано (потрібно) подавати вуглекислий газ... Киснем же воду збагачоють ті ж ростючки.. Так? тоді в акваріуми, де мало рослин, подають кисень? Я правильно зрозуміла? Чи все ж щось не так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я ще мало знаю про акваріуми, але хочу навчитись. Звісно, я не прагну стати спеціалістом-акваріумістом, але вдома дуже хотіла б мати свій акваріум... Тому знання мені необхідні. Не думаю, що всі, хто тут дає мені відповіді, відразу стали професіоналами. Можливо мужчини більше соромляться незнання, я ж не соромлюсь. ТОму задаю питання....

Виходить, в акваріуми, де багато ростючки, бажано (потрібно) подавати вуглекислий газ... Киснем же воду збагачоють ті ж ростючки.. Так? тоді в акваріуми, де мало рослин, подають кисень? Я правильно зрозуміла? Чи все ж щось не так?

Про вуглекислий газ (СО2)...

Необхідний для рослин.

Вуглекислий газ попадає в акваріум в процесі дихання гідробіонтів (риб, креветок, крабів і .т.д.) та з повітря (в наслідок дифузії між верхнім шаром води в акваріумі та повітрям або при продувці компресором).

При недостачі СО2 гальмується ріст рослин.

При надмірній кількості СО2 можуть загинути гідробіони.

Про кисень (О2)...

Необхідний для гідробіонтів (риб, креветок, крабів і .т.д.), рослин та окислювально-відновлювальних реакцій в акваріумі.

Кисень попадає в акваріум в процесі фотозинтезу рослин та з повітря (в наслідок дифузії між верхнім шаром води в акваріумі та повітрям або при продувці компресором).

При недостачі О2 можуть задихнутися гідробіонти, перестають здійснюватись окислювально-відновлювальні рекаціїї в акваріумі, порушується азотний цикл, виникає надмірний залишок органічних речовин.

При надмірній кількості О2 у риб може виникнути газова емболія, захворювання яке може привести до загибелі риб.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про вуглекислий газ (СО2)...

...

Про кисень (О2)...

...

:angry: Quiet, дякую, я це все зрозуміла й так.... Біологію я любила в школі.... :blink:

Тільки досі не розумію, коли що треба подавати... Була б в мене одна риба в акваріумі - звісно подавала б кисень... Але ж там і ростючки... Таке враження, що я заглянула на форум по темі - "виживаєм новачків, тут тусуються професіонали-акваріумісти...."

keepo, напиши хоч ти, аератор - подає просто повітря (чи кисень? чи вуглекислий газ?)? Напиши для прикладу - що ти подаєш у свій аківріум???

Я мабуть скоро просто куплю книгу і піду з форуму.... А то почуваю себе повним неуком...

В мене є вдома власно вирощені деревця і вазони- я їх вирощую не для продажу, без всякий підживок і т.д.

В мене є кішка - я її на виставки не вожу, але в неї гарна шерстка, і в свої 9 вона грається як молода...

Я все це розповідаю до того, що я не хочу ставати професіоналом ,я просто хочу бути трохи обізнаним любителем, щоб не завдати шкоди рибам, і підтримувати акваріум функціональним... Тому мені було простіше заглянути сюди, задати питання знавцям, ніж читати заумні книги (коли у мене не вистачає часу за роботою), з такими термінами, як "гідробіоніти" і т.д...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

irkin, не ображайся, не завжди можна визначити рівень людини в знанні біології, а ти сама сказала

Я ще мало знаю про акваріуми

от Quiet і вирішив на всяк випадок повторити, знаючи його можу з впевненістю сказати, що зверхності в тому пості нема... а на рахунок "гідробіонітів" :D - ну подобається людині говорити точними термінами, що ж тут поганого, всі зрозуміли, да і Quiet в дужках пояснив.

Тепер на рахунок газів:

аератор подає повітря (суміш газів), в ньому 21% чистого кисню і 0,03-0,05 % вуглекислого газу і ще багато чого (приблизний склад повітря), ці гази і розчиняються в воді правда теж не повністю. Подавати чистий кисень з балону думаю теж можна, але навіщо створювати собі лишні проблеми. :D З практики: аерація сприяє вивільненню вуглекислого газу з води і насичення її киснем.

На рахунок мого акваріуму:

вмене стоїть аератор, правда вмикаю його час від часу. Пробував подавати СО2, тільки у вигляді експерименту - вмене населення велике - і так його вистачає... поки.

Напростіший спосіб виявити, що твому акваріуму не вистачає кисню - риби плавають під верхом і ковтають повітря (вийняток - риби які дихають тільки атмосферним повітрям, ті ж "півники"). Найпростіше виявити, що в акваріумі не вистачає СО2 - це той який описав Quiet, на листках рослин з"являється білий наліт (після розкладу бікарбонатів кальцію).

Вроді поки все, є питання - звертайся, просто я на вихідних рідко в неті буваю...

ЗІ. на рахунок книжки. якщо маєш можливість хорошу книжку всетаки варто купити і прочитати, або користуватись хочаб електронними. Оскільки по-перше єдиного варіанту "роби так і буде щастя" нема, а по-друге ніхто не застрахований від недомовок: щось забули сказати, щось само-собою розуміли ітд, ітп...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:D Quiet, дякую, я це все зрозуміла й так.... Біологію я любила в школі.... :D

Будь-ласка. Але якщо ти все розумієш, для чого ти задаєш питання?

Тільки досі не розумію, коли що треба подавати... Була б в мене одна риба в акваріумі - звісно подавала б кисень... Але ж там і ростючки... Таке враження, що я заглянула на форум по темі - "виживаєм новачків, тут тусуються професіонали-акваріумісти...."

Цікаво, як ти збиралась отримати конкретні відповіді, якщо не задавала конкретних питань? На загальні питання загальні відповіді!

Для того щоб конкретно щось порадити стосовно твого акваріума треба знати як мінімум об'єм твого акваріума, якої і скільки риби там живе та скільки і яких рослин в тебе є.

Знову ж практична загальна рекомендація - спостерігай за рибою, якщо риба не плаває під поверхнею хапаючи повітря, то скоріше всього кисню їй вистачає, але не забувай що вночі рослини теж споживають кисень, так що на ранок концентрація розчиненого кисню нижча ніж в день.

Із особистого прикладу: неділі зо дві назад забув на ніч включити компресор, як результат на ранок 6 трупів (3 чорних барбуси, 1 сімський водорослеїд, 2 гупі) і вся риба висить під верхом жадібно хапаючи повітря.

keepo, напиши хоч ти, аератор - подає просто повітря (чи кисень? чи вуглекислий газ?)? Напиши для прикладу - що ти подаєш у свій аківріум???

Я хоч і не keepo, але вставлю своїх 5 коп. Аератор існує для насичення акваріумної води киснем. Але аератор подає повітря з кімнати, а в кімнаті не чистий кисень, а суміш газів включаючи вуглекислий газ (який видихаєш ти твоя кицька та всі інші твої домашні). Тому аератор подає в акваріум цю суміш газів і тому в акваріум разом з киснем попадає і вуглекислий газ.

Маю надію, що зрозуміло розказав, майже "на пальцях".

Я мабуть скоро просто куплю книгу

Книгу треба було б купити і прочитати перед тим як заводити акваріум. Тобі було б приємно якби тебе зловили потім тримали б в замкнутому просторі, експерементували над умовами твого утримання, а через деякий час тільки б прочитали книжку "Як тримати irkin'ів в неволі"?

і піду з форуму....

Якщо це із-за мої постів то не варто, забагато честі для мене.

А то почуваю себе повним неуком...

Брак знань це не вада. Вада - лінощі, які заважають взяти в руки книжку та прочитати.

Тому мені було простіше заглянути сюди, задати питання знавцям, ніж читати заумні книги (коли у мене не вистачає часу за роботою)

Ти ніколи не задумувалась, що люди які пишуть в цей форум теж десь працюють, у них є сім'ї та багато інших справ окрім форуму?

Я коли починав працювати на Візорі, задавав купу питань тодішньому адміністратору Башакову Сергію, в миру відомий як Штірліц :), у відповідь він тільки казав мені де можна про це прочитати. І коли я починав скиглити, щось на кшталт "Ну ти ж це знаєш", "Просто скажи мені про це", він мені відповідав "Это я, что, вместо тебя книжки должен читать? Как будто мне больше занятся нечем!".

з такими термінами, як "гідробіоніти" і т.д...

Гідробіонти це організми які живуть у водному середовищі. Цей термін у моїй відповіді був вжитий як узагальнюючий, виходячи з того, що я не знаю, що живе в тебе в акваріумі.

P.S. Поки писав і виправляв помилки keepo мене випередив :)

P.S.S. Правильний термін гідробіонти, а не гідробіоніти. Прошу вибачення, це я описАвся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так если там только один петушок и компресор не нужен, хотя я против содержания рыб в таких условиях. Это же какоето надругательство, да может это человеку красиво но рыбе не очень, она должна жить, размножаться, наслаждаться соседями ну и т.д. Я только представлю что меня в моей комнате запрут на всю мою жизнь, и ни друзей тебе ни девок, ни компов ужас. Рыба же тоже существо оно должно жить, а не существовать, а тем более не быть экспериментом.

Із особистого прикладу: неділі зо дві назад забув на ніч включити компресор, як результат на ранок 6 трупів (3 чорних барбуси, 1 сімський водорослеїд, 2 гупі) і вся риба висить під верхом жадібно хапаючи повітря.

Ого, Витька это наверное происходит когда аквас очень заселен растениями? Я не включяю компресор на ночь и все нормал. Поведение рыб нормальное.

ЗЫ: напомнил о Штирлице, дааа уникальный человек :D, ох и умный гад, я тогда вообще пацаном был, что не фраза то надо в книгу записывать и цитировать потом

ЗЫЫ: мою тумбу еще не сделали, ох блин задолбали эти мебельщики, лучше взял бы у "мат", ну переплотил бы чуток, заот уже давно все было бы, немогу уже :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Із особистого прикладу: неділі зо дві назад забув на ніч включити компресор, як результат на ранок 6 трупів (3 чорних барбуси, 1 сімський водорослеїд, 2 гупі) і вся риба висить під верхом жадібно хапаючи повітря.

Ого, Витька это наверное происходит когда аквас очень заселен растениями? Я не включяю компресор на ночь и все нормал. Поведение рыб нормальное.

Такое бывает когда аквариум перенаселен рыбой. Ну и если растений много то они тоже вносят свою лепту в уничтожении кислорода ночью. Но основной акцент это перенаселение рыбой.

ЗЫЫ: мою тумбу еще не сделали, ох блин задолбали эти мебельщики, лучше взял бы у "мат", ну переплотил бы чуток, заот уже давно все было бы, немогу уже :D

Ну у Мата никогда не поздно взять. Поищи других мебельщиков.

А вообще, как мне кажеться тебе сейчас нужно думать где памперсы дешевле взять :D

Даю наводку, Варшавка, магазин "Берегиня". Это если от остановки идти, левый ряд. Перед рынком автозапчастей "Формула".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну у Мата никогда не поздно взять.

Аквас уже взяли привезля я все подготови л только как дурак сижу без тумбочки, уже поздно, вести его обратно, ждать нового акваса не переживу.

Поищи других мебельщиков.

1. Залог уже отдал

2. Договоров не заключали, врядли кто такое делает, если хош договор сразу иди на ...

3. Заказать у других не значит не ждать еще 3 недели :D

А вообще, как мне кажеться тебе сейчас нужно думать где памперсы дешевле взять :D

Даю наводку, Варшавка, магазин "Берегиня". Это если от остановки идти, левый ряд. Перед рынком автозапчастей "Формула".

Ну ты блин даешь, спалил всю контору :) А в Берегиню зайду

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

keepo, дякую. звісно книжку збираюсь купити чи з інета стягнути... Зараз читаю статті на сайтах, коли знаходжу час. В мене акваріум всього місяць. Виникають питання - задаю. Коли до того читала статті, уривки книг - питання не виникали - прочитала і все...

Я не ображаюсь... Можливо Quiet дещо різкувато це все розповідав (не знаю, читати його останні відповіді мені чи ні... ), але він все ж хотів мені порадити. Quiet - тобі теж дякую...

Стільки честі мені зі сторони Quiet, він мене тут більше розкладає по поличках, ніж "перші кроки..." :D

Ну все, пішла читати книги....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

keepo, дякую. звісно книжку збираюсь купити чи з інета стягнути... Зараз читаю статті на сайтах, коли знаходжу час. В мене акваріум всього місяць. Виникають питання - задаю. Коли до того читала статті, уривки книг - питання не виникали - прочитала і все...

Я не ображаюсь... Можливо Quiet дещо різкувато це все розповідав (не знаю, читати його останні відповіді мені чи ні... ), але він все ж хотів мені порадити. Quiet - тобі теж дякую...

Стільки честі мені зі сторони Quiet, він мене тут більше розкладає по поличках, ніж "перші кроки..." :P

Ну все, пішла читати книги....

Книжки дивись і вибирай тут http://board.lutsk.ua/forums/index.php?showtopic=7623, якщо сприймаєш інформацію з монітора, хоча можна і роздрукувати.

Для початку раджу Бейли М., Бергресс П. "Золотая книга аквариумиста".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Книжки дивись і вибирай тут http://board.lutsk.ua/forums/index.php?showtopic=7623, якщо сприймаєш інформацію з монітора, хоча можна і роздрукувати.

Для початку раджу Бейли М., Бергресс П. "Золотая книга аквариумиста".

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ребята вы рванули... Прямо депутаты :D ... Где уж нам до Вас...

И что ты хотел этим сказать?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да не, все нормально , только как то оживились все вдруг... Весна что ли действует ? Пора бы на шашлыки вывалится, а то люди уже по пару раз ездили, а я все в воде и в воде... ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Хочу поставити акваріум, і зіткунвся з такою проблемою: я не знаю де можна купити сам акваріум, жителів, рослини, обладнання, корми.

Ну і консультації спеціалістів.

Підскажіть будь-ласка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу поставити акваріум, і зіткунвся з такою проблемою: я не знаю де можна купити сам акваріум, жителів, рослини, обладнання, корми.

Ну і консультації спеціалістів.

Підскажіть будь-ласка.

Вот тут список магазинов:

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=7103

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу поставити акваріум, і зіткунвся з такою проблемою: я не знаю де можна купити сам акваріум, жителів, рослини, обладнання, корми.

Ну і консультації спеціалістів.

Підскажіть будь-ласка.

А тепер конкретизуй питання.

1. Який літраж акваріума? (Якщо акваріум великий має бути то, маю декілька знайомих які можеть привезти під замовлення, і це буде дешевше ніж в магазині).

2. Яких жителів і рослин хочеться? Риби і рослини з розряду для початківців можна придбати або в магазинах що вказав dimmon, або по вихідних на "Варшавці" (їх виносять місцеві аквалюбителі), все що складніше - під замовлення.

3. Обладнання або в луцьких магазинах, або під замовлення, або в інтернет-магазинах (Арована, Водяний).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Збираюся поставити акваріум десь через місяць другий, а на даному етапі збираю інформацію, бо в цьому ділі я початківець.

Поконкретніше:

1. Літраж - 30-50 літрів.

2. Саме про риби, рослини і грунт, я й хочу розпитати конкретніше. Який грунт вибрати, яких рибок краще заселитидля початку, тобто які найменш вибагливі, яке обладнання краще встановити, і поради що за що відповідає, і як його налаштувати.

Тобто: поради. Хочеться щоб все вийшло гарно з першого разу.

Змінено користувачем gorik
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Літраж чим більше тим краще. В великому акваріумі біосистема менш інертна. Простіше кажучи в маленькому акваріумі простіше зіпсувати воду, наприклад перекормом.

2. Риби для початківців це гуппі, меченосці, молінезії, пецилії, крапчаті сомики, анциструси, різноманітні барбуси і багато інших. Але в 50 л акваріум не заселиш багато риби. Рибу заселяти з розрахунку 1 л води на 1 см ДОРОСЛОЇ риби. Наприклад ви купуєте підростків меченосця (2-3 см), він може вирости до 7-10 см, звідси маємо на 50 л води 5-6 меченосців і більше ніякої риби підселяти не можна. При перенаселенні рибою буде завеликий рівень нітратів і риба почне "затягуватись" а при критичних показниках вмирати.

Я би рекомендував придивитися до риби яка в дорослому віці не доростає до великих розмірів, до 5 см., наприклад харацинових рибок (неони, кардинали та ін.).

Головна вимога до грунту щоб він був однорідним, тобто одинакової фракції. В мене є акваріуми з грунтом 3-5 мм і 5-7 мм. Зараз хочу спробувати перейти на базальт фракцією 1-3 мм.

Обладнання для 50л акваріума:

а) обігрівач 25-50Вт.

б) Внутрішній фільтр, що прокачує до 350л/год води.

в) Компресор. Я думаю, що не потрібен, оскільки переважно у всіх внутрішніх фільтрах є можливість подавати повітря в поток води який проходить через фільтр.

3. Рослини: будь-які, що не потребують яскравого освітлення (валіснерія, криптокорини, гігрофіли, невисокі зелені ехінодоруси та ін.)

Змінено користувачем Quiet
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

вроде мельком просмотрев топ не обнаружил искомого ...

а вопросик такой - как бороться с синезеленыме водоросляме ? - может есть некоторые разночтения что именно я имею ввиду - ето такая гадость - лепится ко всему подряд имеет темный цвет ближе к синему .. структура роста неупорядоченная .. ( кустик темных волосков ..) .. со стекла еще можно отскрести ... чем и боролся.. а вот с дорогой травы никак ... развечто листья пообрывать ... а того бы нехотелось ... темнота тоже имхо не выход ... на базаре продали таблетку .. кинул в расчете на объем ... хм... сдохла бурно растущая трава на поверхности... ( хз как называется) еще конечно улитки етому способствовали .. - так что от себя добавлю в ФАК - не торопится и не горячится с улитками ... те расплодивщись начнут жрать всё подряд ... запаритесь их выкалупывать оттуда ;) - для начального етапа киньте одну две желтых улитки ... они размножаются вполне контролированно :) а вот мелких рагулей мочите нафиг ... едят всё множатся быстро...

вот-с .. травка водоплавающая сдехла а ета хрень еще лучще стала рости ибо света стало больше :) хехе ...

склоняюсь к использованию йада и кипятильника ... хррр :) ))

Змінено користувачем Banzai
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яд і кип"ятильник відставити :D

якщо не вступати в довгі митарства по поводу бороди (так часто називають ці водорості, хоча на справді їх є декілька видів), то коротко можна сказати так: борода росте там, де є надлишок речовин, які рослини не засвоюють.

А от причини, по яких створюється цей надлишок можуть бути різноманітними...

я б виділив такі основні:

- перенавантажений акваріум (забагато риби/залишків корму/рослин, які розкладаються)

- несприятливі умови для вищих рослин (наприклад замало світла, при цьому вищим не вистачає енергії на фотосинтез - відаовідно цим користуються нижчі - водорослі, те ж саме може стосуватись нестачі якого міквоелементу - часто вуглецю - при інших нормальних умовах)

Хімією винищити ці водорослі майже не реально, а якщо і винищиш, то тільки разом з іншою флорою, біофільтром та і рибами скоріш за все. І не факт, що після запуску по новій не буде того ж.

Ідеальне рішення - шукати, що не так в акваріумі і ліквідувати причину...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вроде мельком просмотрев топ не обнаружил искомого ...

а вопросик такой - как бороться с синезеленыме водоросляме ? - может есть некоторые разночтения что именно я имею ввиду - ето такая гадость - лепится ко всему подряд имеет темный цвет ближе к синему .. структура роста неупорядоченная .. ( кустик темных волосков ..) .. со стекла еще можно отскрести ... чем и боролся.. а вот с дорогой травы никак ... развечто листья пообрывать ... а того бы нехотелось ... темнота тоже имхо не выход ... на базаре продали таблетку .. кинул в расчете на объем ... хм... сдохла бурно растущая трава на поверхности... ( хз как называется) еще конечно улитки етому способствовали .. - так что от себя добавлю в ФАК - не торопится и не горячится с улитками ... те расплодивщись начнут жрать всё подряд ... запаритесь их выкалупывать оттуда :D - для начального етапа киньте одну две желтых улитки ... они размножаются вполне контролированно ;) а вот мелких рагулей мочите нафиг ... едят всё множатся быстро...

вот-с .. травка водоплавающая сдехла а ета хрень еще лучще стала рости ибо света стало больше :) хехе ...

склоняюсь к использованию йада и кипятильника ... хррр :) ))

Я взагалі не зрозумів про які водорслі іде мова про синьо-зелені чи все таки про "бороду"? Оскільки водорослі ці різні і природа виникнення у них різна, і способи боротьби різні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...