Перейти до змісту

Ніж в поході.


Lexx_Giant

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 64
  • Створено
  • Остання відповідь

Завжди вожу в рюкзаку ось такий швейцарський Victorinox Huntsman:

53203.jpg

Виручав мене далеко не один раз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замовив собі Victorinox Forester 0.8363.3. Чекаю.. з Італії...)))

http://i.rozetka.com.ua/goods/1959/1959927.jpg

Це буде доповнення до Трамонтина Амазонас 2... універсальний табірний ніж (рубає, стругає, ріже теж не погано... особливо правильно заточений). Правиться легко на деревяшці посипаній попелом з вогнища.

http://talks.guns.ru/forummessage/64/345998.html

Ще є "Фінка", бритва, для продуктів... Її з наступного року буду брати з собою в ПВД і легенькі 2 легенькі походи.

Як показала практика.. хороший табірний ніж замінює пилку (хоча ланцюгову обовязково собі куплю) і сокиру на ура.

Взагалі.... ідея з 2 ножами в поході визрівала давно, підтверджувалась практикою (основний ніж, який би він не був гострий, швидко сідає.. коли юзається по консервах, загострюванні колишків, струганні сухої деревини на вогонь... і т.д.), також підтверджувлась розмовами з бувалими туристами (1 робочий ніж по всьому і бритва на поясі).

Наступний сезон покаже... (думаю, взимку теж не буду вдома сидіти... опробую різні моменти похідних ножів в різних ситуаціях). Знаю одне Вікторінокс буде тепер поряд постійно..))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При необходимости вожу в рюкзаке топор, косу и лопату в одном флаконе :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

три разные трамонтины на все случаи жизни. что примечательно, все три подарочные. и что совсем примечательно, мачетку (ту, которой я немножко помогал с трассой) подарили супруге :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ОГа....

Ним і навіяно. Сьогодні знайшов в 1 екземплярі мілкодисперний брусочок... буду вчитися кути виставляти ..

Поки на кухонниках... жінчиних.))))))

З.І. Форум на ганзі це те ж саме, що наш залізячний... )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я використовую такий opinel

noz_Opinel_No8_Animalia_JelenDzik_1.jpg

Ніж простенький і невеликий, зате надійний і дуже гострий. Приблизно вже рік у активному використанні (полювання, риболовля, гриби) і тільки трошки затупився, гострити ще не потрібно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так.. хороший ніж.. Але тільки, так би мовити, до столу.. бо розколоти, застругати грубшу палку, зрубати гіляку ..... і т.д.

В мене спочатку був 1 ніж.. який оаписаний в 1 пості, але він, в звязку з тим, що використовувався, як універсальний швидко сідав і вже при потраплянні до столду не мав необхідної гостроти. Зявилась фінка, на зразок твого Опінеля, яка пускається виключно по продуктах. Отже маємо універсальну Трамонтину для табірної і важкої роботи і маємо фінку (самопал доречі), гостру як бритва, яка застосовується при приготуванні їжі. Але найближчим часом її, більшість всього, замінить Вікторінокс, в звязку з тим, що він має додатково обладнаний відкривачкою для консервів, банок і найголовніше в поході.. це штопором. )))))) Хоча.. чим далі тимм більше схиляюсь до того, що в серйозний багатоденний похід буду їх возити 3.))))) Не сам так хтось буде робити по кухні швидко, якісно і з задоволенням. :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ніж для походу то ІМХО Victorinox або Venger онлі. Сам користуюсь більше 3 років Victorinox Outridervictorinox_outrider_0.9023.jpg дуже прикольний ніж, ні разу не шкодував що купив. ІМХО не вистачає тільки серейтора (стропореза), але то вже кому як. Відразу купив до нього точилку Victorinox_sharpener_4.3323.jpg, бо з часом тупиться звичайно, а точити треба дійсно правильно, зі збереженням всіх кутів ітд, один раз поспішив, потім півдня правив. Правда на точилці є штука з якимось напиленням, щоб правити кут і навіть канавка для точіння риболовних гачків ;), але все одно точіння цих ножів то справа ретельна і відповідальна. Кому требе можу дати покористуватися). Купляв отут (не вважайте за рекламу, в цього хлопця пів України ножі купляє), дешевше точно ніде не знайдеться, тема цього хлопа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Деметер

Вікторінокс або Венгер ОНЛІ, не вирішать всіх питань в поході (ПВД да.. але походом це назвати складно).

Полюбе треба ніж для грубої табірної роботи... Як показала практика, ножа з товщиною обуху 3 мм вистачає у нескладному поході..., а товстіші дрова ламаються об найближче дерево. У складніші походи, на мою думку, вже треба брати невелику, легку, сокиру (особливо в гірські райони, де переходиться границя між лісом і чагарником) і кишенькову, ланцюгову пилку (таку як юзали на косогорі). Доречі, зі слів людей, які користувалися пилкою на Віксі/Венгері, для таких габаритів, вона дуже ефективна в застосуванні.

2 КМД

Твоя солодка парочка.. (не ржать) )))) більше для ПВД і для застосування біля столу (відкрити консерву, почистити цибульку, часник.....), в звязку з тим, що Клімбер "офіцерський ніж", менший і ніжніший за, скажімо Форестер, НОманд від Вікса чи Ренджер від Венгера, також незамінний цей ніж тим, що завдяки своїм габаритам, постійно під рукою (на ремені рюкзака, в кишені)а там 2 викрутки, шило і ножиці. Аналогічно, товщина обуха Трамонтіни (для рубки і розколювання полін його нормальна людина застосовувати не буде) дозволяє ним швиденько справитись з ковбаскою, мясом, нарізати овочів на салат....і т.д.

З.І. А от цей гачок в Клімбері, доречі (по відгуках, сам не пробував) дуже зручний при зніманні котелка з вогнища, а малим лезом зручно виконувати тонку роботу, тримаючи основне лезо у бритвеній гостроті :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну якби якщо мова йде про ніж в поході то моя думка "Victorinox або Venger онлі" (ну або ще якийсь їх конкурент). Якщо мова йде про "інструмент" в поході то тут таки да, ланцюгова пила і маленька сокирка маст хев. І ніякий ніж тут не вирішить всіх питань в поході. Та і знаєте ножики з лезом довше еееемм, здається 9 см, вже може викликати геморой з міліціонерськими хлопцями, які останнім часом показують небувалий інтерес до наплечників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ключове слово "ЗДАЄТЬСЯ" :)

Яка б не була дорвжна леза.... хоч метрове мачете з собою совай... від цього воно холодною зброєю не стане.))))))

Повинна бути сукупність факторів... наприклад.. гарда, при значній товщини клинка + проникаюча здатність ножа. Все інше туристичні ножі і ножі для застосування на кухні.

Далі...

Якщо застосувувати Вікси і Венгери постійно для приготування їжі то й догляд за ними має бути відповідний.. Ти собі уявляєш як буде виглядати такий ніж (2-3 рядний наприклад) якщо ти його після столу не почистиш, не промиєш і хоча б раз в тиждень під час походу не змажеш...?

Моя думка слідуюча.

1. Вечірні покатушки по місту з заїздом в посадку зварганити багаття погрітися, бутера намазати паштетом - Вікс/Венгер рулить.

2. ПВД, кулінарна покатушка, посиденьки після гонки.. )) - варіант КМД рулить.

3. Гори, походи на кілька днів по незнайомій місцевості - Вікс/Венгер + табірний ніж, типу моєї Трамонтіни (достатньо для розколювання невеликих полін, для вирізання заточування рогатин щоб вішати котелка, для очищення стовбурів від тонких гілок які потім йдуть на розпалювання вогню..... і тд. Звичайні табірні роботи.)

4. У серйозні багатоденні походи - в першу чергу підготовані перевірені ножі.. Однозначно Вікс/Венгер.. щоб завжди був під рукою, фінка для роботи по "кухні", табірний ніж... (не обовязково, але наявність вітається), невеличка легка сокира, кишенькова, ланцюгова пилка.

Ось так.. якось. Все ІМХО.. і на основі свого особистого досвіду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо Лекс дуже голодний :friday: , то він гілочки для вогню може різати і моїм брелком для ключів http://bestpen.ru/product_info.php?products_id=187 Головне вчасно забрати цей супер-пупер ніж, бо ще почне стригти і пиляти пазурі, вискубувати брови і колупатися в зубах :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вовочка, не гризи нігті!

На ногах! І

І взагалі, відійди від бабусиного гроба! :g16:

Сууууууууууууууууууууууууууучка !!!!

І права ж.... Але всерівно.. СУУУУУУУУУУУУУУУУУЧКА !!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

BlackFox, отличный ножичек, кстати :ok2: я постоянно в байке таскаю похожий, но там нож, пилка, отвертка, пинцет и шариковая ручка :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дадада...

Ніж класний.... тільки манюній... )))

так это ж хорошо - можно все время носить с собой где-нить.. впрочем, хм, не будем об этом пока Вовка не пришел :smile3:

я вообще хочу вот такой "кинжал" (тот, что сверху) :

ladybug.jpg

и закажу в онлайне, наверное. в Луцке продукцию spyderco я в продаже не видел к сожалению

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

и закажу в онлайне, наверное. в Луцке продукцию spyderco я в продаже не видел к сожалению

spyderco в продажу і під замовлення є в підвалі (магазин зброї на 40 му кварталі- біля МРЕО).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Шкодер

Зверни увагу на цей ніж http://rozetka.com.ua/victorinox_0_8413_mw3/p103259/

Спайдерко мені подобається формою леза і спусками від обіха.. різати повинен казково. Але цей Вікс має сирейтор дуже цікавий..і по відгуках.. дуже класна річ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На риболовлю, походи, відпочинок і взагалі на всілякі вилазки на природу беру Tramontina Arizona

І кілочки на палатку без проблем і дрова при при потребі поколоти, і консерву відкрити. Брав їз-за якості сталі і невеликої вартості.

Додатково до столу китайський розкладний х.з що за виробник. Сталь 440, при вправній заточці бритись можна. Заточку що той що другий тримають довго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 mike525

Мій без серрейтора..))) Не хочу його. Спеціально підбирав модель плейнову.

А як показала практика його використання на Трамонтині.. а це 3 роки не жаліючи.... з ним все ок. Точиться .. доречі.. натфільком на ура.

2 S30

В тебе варінант Трамонтини, схожий до КМД більше. Як основний табірний ніж я б його не брав.. до нього треба невеличку сокирку вже брати. 440 сталь.. доречі правиться в польових умовах... не дуже добре.. для неї же треба брусок.. або камінь... (тому правильно робиш, що юзаєш її на ножах до столу) це по перше.. по друге рубати цим ножем... не дуже.. легкий він, плюс саме колоти поліна при його фальшлезі як для мене, проблематично можна перестаравшись тупо погнути обух.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене для нарезки кабаскі і сала вот :)фото сперла на ганзє

bfd190d15ea7.jpg

ну а цим в зубах ковиряця і мані зажимать:

959a1277ad0f.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...