Перейти до змісту

Цитрусівництво - Цитрусоводство


nickel

Рекомендовані повідомлення

Але якщо з"явились листки то це вже добре?

Звичайно, що добре. Що в цьому може бути поганого?

Тепличка мала допомогти створити найсприятливіші умови для лимона, а саме створити 100% вологість, як на батьківщині лимонів - субтропіках. Обприскування не замінить теплички, бо ночами і на вихідних ніхто цього робити не буде, але хоч трохи покращить ситуацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 160
  • Створено
  • Остання відповідь

Звичайно, що добре. Що в цьому може бути поганого?

Тепличка мала допомогти створити найсприятливіші умови для лимона, а саме створити 100% вологість, як на батьківщині лимонів - субтропіках. Обприскування не замінить теплички, бо ночами і на вихідних ніхто цього робити не буде, але хоч трохи покращить ситуацію.

Раптом то аномально швидко відбулось, така собі агонія перед кончиною...

Звернула увагу що одна палочка з листком (вигналась довжиною 3 см, на верхівці пару листків) вже опустилася, після того як зняла тепличку.

Запах від лимона ще той....смердить пліснявою за метр (((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раптом то аномально швидко відбулось, така собі агонія перед кончиною...

Звернула увагу що одна палочка з листком (вигналась довжиною 3 см, на верхівці пару листків) вже опустилася, після того як зняла тепличку.

Запах від лимона ще той....смердить пліснявою за метр (((

Аномально швидко, бо умови утримання стали ідеальні.

Паросток опустився, бо після зняття теплички, впала вологість і молоде листя прив'яло. Обприскуйте почастіше і воно має знову піднятися, а на ніч залиште біля лимону миску з водою чи іншу посудину з широким горлом.

п.с. Пліснява якого кольору?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось так виглядав лимон. Я сфотографувала цю "красу"

Біла пліснява ніби не страшна. Гірше коли чорна, і для лимона і для людини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Ось так виглядає лимон сьогодні!)

Хе-хе. Я цитрусовий доктор Хаус. :)

Поки росте молоде листя, підживлюйте 3 рази в місяць (кожних 10 днів), після дозрівання листя, лимон можна і бажано пересадити. Тільки не перекорміть, розводьте добрива по інструкції. Якщо листя світло-зелене, салатове, то підживки не вистачає, якщо темно-темно-зелене, може бути навіть з синім відтінком, то дозу треба зменшити. Якщо є різні добрива, то зробіть акцент на азотних. Якщо під час "лікування", стояло на прямому сонці, то зараз вдалий момент привчати до розсіяного світла.

Ну і ета... з Вас могорич саджанець. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усім доброго дня. В мене є одне запитання. Посадив я лимон, близько року назад, зараз він висотою десь 80 сантиметрів. Поступово починають засихати та опадати нижні листочки (але рідко 1 листок в місяць). Сам стовбур знизу перетворюється ніби на кору. Це нормально що листки опадають і чи не потрібно якось допомогти лимону розростатись кущем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усім доброго дня. В мене є одне запитання. Посадив я лимон, близько року назад, зараз він висотою десь 80 сантиметрів. Поступово починають засихати та опадати нижні листочки (але рідко 1 листок в місяць). Сам стовбур знизу перетворюється ніби на кору. Це нормально що листки опадають і чи не потрібно якось допомогти лимону розростатись кущем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усім доброго дня. В мене є одне запитання. Посадив я лимон, близько року назад, зараз він висотою десь 80 сантиметрів. Поступово починають засихати та опадати нижні листочки (але рідко 1 листок в місяць). Сам стовбур знизу перетворюється ніби на кору. Це нормально що листки опадають і чи не потрібно якось допомогти лимону розростатись кущем?

Викладай фото, чим більше тим краще - загальне фото, фото опавшого листя і т.д. Тут екстрасенсів немає, максимум лікуємо по фото і зараяджаємо воду. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викладай фото, чим більше тим краще - загальне фото, фото опавшого листя і т.д. Тут екстрасенсів немає, максимум лікуємо по фото і зараяджаємо воду. :)

Ось два моїх лимончики. Саме цікаво що жовтіють вони зовсім по різному.

ORsZM.jpg

mV0iy.jpg

mLi8a.jpg

atSWm.jpg

lBSdN.jpg

QfmP1.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хе-хе. Я цитрусовий доктор Хаус. :)

Поки росте молоде листя, підживлюйте 3 рази в місяць (кожних 10 днів), після дозрівання листя, лимон можна і бажано пересадити. Тільки не перекорміть, розводьте добрива по інструкції. Якщо листя світло-зелене, салатове, то підживки не вистачає, якщо темно-темно-зелене, може бути навіть з синім відтінком, то дозу треба зменшити. Якщо є різні добрива, то зробіть акцент на азотних. Якщо під час "лікування", стояло на прямому сонці, то зараз вдалий момент привчати до розсіяного світла.

Ну і ета... з Вас могорич саджанець. :)

А ще рослини лікує любов і турбота. Я в цьому переконана.

Стоїть на шафі, прямого сонця нема. Боюся переставити щоб не облисів))))

Дякую за поради!

Саджанець?! ТА не проблема!!!! Тільки розкажіть як і коли можна його "утворити" ))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Саме цікаво що жовтіють вони зовсім по різному.

Жовтіють по різному, бо різні причини. Обведений синім, пожовтів від старості і це нормально. А ті що червоним жовтіють скоріш за все від того, що забагато ллєш води, хоча може бути причина і в сухому повітрі чи не-хватці мікроелементів в ґрунті. Звичайні добрива - це в основному азот, калій і фосфор, а треба ще кучу різних мікроелементів типу марганцю, магнію, заліза і т.д.

post-3393-0-74141200-1438794743_thumb.jp

Саджанець?! ТА не проблема!!!! Тільки розкажіть як і коли можна його "утворити" ))))

А от коли з'їсте перший лимон з свого деревця, тоді і поговоримо про черенкування. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жовтіють по різному, бо різні причини. Обведений синім, пожовтів від старості і це нормально. А ті що червоним жовтіють скоріш за все від того, що забагато ллєш води, хоча може бути причина і в сухому повітрі чи не-хватці мікроелементів в ґрунті. Звичайні добрива - це в основному азот, калій і фосфор, а треба ще кучу різних мікроелементів типу марганцю, магнію, заліза і т.д.

Читав що поливати треба рідко, але не шкодувати водички. Так і роблю, але я так розумію що не правильно :(

Ще на рахунок добрива вивчу питання детальніше. Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав що поливати треба рідко, але не шкодувати водички. Так і роблю, але я так розумію що не правильно :(

Ще на рахунок добрива вивчу питання детальніше. Дякую!

Рідко поливати - неправильно. Цитрусові в природі ростуть в вологих субтропіках. Не можна допускати пересихання ґрунту, як і не треба переливати, субтропіки - це ж не болото. Я роблю помірні поливи і один раз в місяць роблю щедрий полив, щоб аж вода вибігла в піддон. Тоді коріння не загниває і листя не сохне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Ростемо)))))

Почало світліти-жовтіти листя. Перелив? Чи збільшити концентрацію добрив? Може плід дуже багато тягне і не вистачає .

post-16086-0-48881600-1439561206_thumb.j

post-16086-0-88336200-1439561220_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ростемо)))))

Почало світліти-жовтіти листя. Перелив? Чи збільшити концентрацію добрив? Може плід дуже багато тягне і не вистачає .

Не схоже ні на те ні на інше. При переливі сохнуть краєшки листків, а при недокормі світліє (але не жовтіє) вся пластина листка. Можливо не вистачає якогось мікроелемента. Спробуй якесь інше добриво, а краще чередуй різні добрива.

п.с. Сонця йому не забагато?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вже потрохи зеленіє. збільшила концентрацію вермістиму до відсотка. обробила новофертом по листі. на фото не так видно, було таке враження що хлорозить. прожилки зелені а між ними світлосалатове. може й від сонця. на жарі фотосинтез припинився. він в мене на південному вікні стоїть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як Ви визначаєте сорти? От в мене базарний лимон з кісточки росте років 7 десь точно, можливо вже й більше. Не прищеплений.

Доречі можливо хтось має чим поділитись щоб зрештою і мій зацвів???

І про проблемне, я якась така штука, листя повно але молоде переважно починаю деформуватись, крутить його щось, ретельний огляд результату не дав. Можливо хтось з таким мав справу??? Якщо є здогадки - кину фото.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як Ви визначаєте сорти? От в мене базарний лимон з кісточки росте років 7 десь точно, можливо вже й більше. Не прищеплений.

Доречі можливо хтось має чим поділитись щоб зрештою і мій зацвів???

І про проблемне, я якась така штука, листя повно але молоде переважно починаю деформуватись, крутить його щось, ретельний огляд результату не дав. Можливо хтось з таким мав справу??? Якщо є здогадки - кину фото.

Відносно легко можна відрізнити види цитрусових - апельсин, мандарин, лимон і т.д., навіть по листю. А от з сортами вже складніше, але, при наявності плодів, і це можливо.

"Крутить листя" - скоріше за все брак калію, але з фотками буде веселіше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

він в мене на південному вікні стоїть.

На літо йому затінок потрібний на південному вікні, а зимою йому там буде в самий раз, аби тільки з вікна не дуло і холодом не тягло, особливо якщо під вікном батареї є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

Мій лимончик відчув весну))))

Мабуть кілька штук прийдеться залишити ,щоб цвіли. Місяць тому повидаляла всі пупашки, то він в два рази більше викинув.

До речі, хто хоче свого лимона, в магазині "сад-город" на кільці в кінці рівненської були гарні саджанці по 99грн. Сорт київський.

IMG_20160328_105810.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, lanima сказал:

До речі, хто хоче свого лимона, в магазині "сад-город" на кільці в кінці рівненської були гарні саджанці по 99грн. Сорт київський.

 

Не існує такого сорту, насправді це Пондероза, така ж як і в Вас. Але раз вони його продають, то я знаю в кого вони беруть. У Патія, під Києвом, який продає Пондерозу, як власний сорт Київський. :)

 

п.с. Покупайте свого під душем, бо багато пилу  на листі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...